Інноваційний простір в сільській школі

Ноутбук, принтер, проектор, телевізор, дошку – усе це завдяки Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом” та небайдужості місцевих жителів отримала Перемильська загальноосвітня школа І-ІІІ ступення Горохівського району.  

У Перемильській школі навчається 105 учнів із 4 сіл. Окрім Перемиля, є діти з Гумнища, Богунівки, Липи та Стариків. Вчителі намагаються не відставати від передових педагогічних методик, аби діти в майбутньому могли реалізувати себе в сучасному світі. У школі всілякими засобами намагаються створити умови для дітей та їх успішного навчання. Окрім того, навчальний заклад зайняв 25 місце серед 200 шкіл Волині за результатами ЗНО.

  • Про справи Фонду я особиста читала в багатьох газетах. Проте не дуже вірила, що він дійсно допомагає, поки не переконалася в цьому на прикладі нашої школи, – каже директор школи Тамара Пушкар. – Я дякую всім учасникам проекту: Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”, усім батькам, дітям, членам батьківського колективу. Ми сьогодні маємо такі технічні засоби, які дуже потрібні нашій школі. Вони дають можливість розширити знання дітей та дозволяють вчителю використати ті інноваційні методики, які необхідні учневі сільської школи.

Ініціатором проекту була голова сільської ради Надія Маселко. Жінка каже, що всіляко намагається залучити кошти у сільську раду. Коли у Горохівському районні відкрилося представництво Фонду, вирішила скористатися цим.

  • Школа потребувала технічних засобів, тому ми вирішили реалізувати проект, який сьогодні представляємо. Я вдячна колективу, який брав участь у реалізації цієї ідеї, а найбільше дякую Фонду Ігоря Палиці, який зумів об’єднати людей. Також я дякую голові Волинської обласної ради Ігорю Палиці, завдяки якому реалізуються такі проекти, – каже пані Надія.

Присутній на презентації проекту радник голови Волинської обласної ради,  голова обласної парторганізації УКРОП Вячеслав Рубльов зауважив, що майбутнім України є діти, тому допомога їм – це важлива справа.

  • Я вірю в те, що майбутнє України саме в цих дітях, які сьогодні мають змогу отримати більше знань, завдячуючи старанням батьків, ініціативному директору та сільському голові. Мені приємно, що тільки разом ми змогли реалізувати це проект, – зазначив Вячеслав Рубльов. – Я звернув увагу, що в дитячому садку та школі не вистачає пластикових вікон. Сподіваюся, що підсумком нашої зустрічі буде не завершення цього проекту, а початок нового. Ми не можемо робити все одночасно, але обіцяю, що на найближчій сесії облради ми виділимо кошти на вікна. Своєю чергою, сільська голова вирішить, який проект ми будемо реалізовувати першим. Мені хотілося б, аби діти перебували в комфортних умовах, щоб знання, які вони здобувають, прославляли і ваш населений пункт і всю Волинську область.

Представник  районної пароторганізації  УКРОП Людмила Марадевич  вручила ще один сюрприз від Фонду Ігоря Палиці – безкоштовну путівку в міжнародний оздоровчий центр «Артек-Буковель» для кращого учня школи.

  • Я щиро рада за вашу ініціативну громаду. Вітаю вас з тим, що ви створили ініціативну групу, яка зможе тепер вирішувати всі питання, що виникатимуть у вас. На початках ми були невпевнені, боялися, що батьки не зрозуміють потреби школи, не знайдеться спонсорів. Але у вас є ініціативна сільська голова, також була підтримка від директора школи, «підключилися» батьки. Всі розуміли, що – це інвестиція у дітей, – зазначила Людмила Марадевич.

Варто зауважити, що обладнанням будуть  користуватися в історичному класі, оскільки в школі працює талановита вчителька історії, учні якої були переможцями районних та обласних олімпіад. До справи приступили відразу по завершенню презентації проекту. Учителька Оксана Денисюк провела учням 5 класу урок на тему «Моя маленька батьківщина – рідне село Перемиль». На уроці учні дізналися про історію свого села та про походження його

назви.

Оксана Денисюк зазначила, що історія – це наука про минуле, але зараз потрібно крокувати в ногу з часом. Урок історії не можна провести лише з картою та підручником, потрібна комп’ютерна техніка. Так як діти люблять готувати презентації про історичних діячів та історичні події. 

  • Я можу пишатися своїми учнями, бо вони залюбки вивчають історію та показують хороші результати, перемагаючи на олімпіадах районного рівня. Крім того, мої учні були призерами обласної олімпіади. Найвищий результат одного із моїх вихованців на ЗНО з історії – 199 балів. Я пишаюся тим, що серед моїх учнів є ті, які продовжують мою справу, – додала педагог.

oksy

Залиште коментар