Надія Гуменюк презентувала нову книгу для дітей

Відома волинська письменниця Надія Гуменюк презентувала у Луцьку нову дитячу книжку «Манюня та Марципан». Презентація відбулася сьогодні у луцькій ЗОШ №2 для учнів шостих класів.

«Манюня і Марципан» – це збірка оповідань, у якій порушуються дуже важливі та актуальні теми сьогодення: збереження природи й дружба людини і тварини. Книга дуже весела, з інтригами, гумором та загадками.04w копия

«У кожному оповіданні головні герої – діти та тварини. Манюня – це лисичка, яка потрапила до людей, і хоч вона уже не маленьке лисенятко, бабуся все одно називає її Манюнею. А Марципан – це рудий кіт, у якого дуже норовливий характер», – повідала авторка.

Під час зустрічі Надія Гуменюк розповіла, що ця книга видана за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк».

«Фонд виділив гроші на верстку та друк книги у рамках проекту «Культура і духовність – головне багатство лучан». Дуже вдячна їм за допомогу», – наголосила Надія Гуменюк.

Авторка розповіла, що усі її дитячі книги – про Волинь, волинських дітей та про волинську природу.

«Дуже непросто писати книги для дітей. Це вимагає чималого хисту, ретельної підготовки й талану. Багато хто думає, що написати дитячу книжку – це дрібниця. Однак, щоб це зробити, треба знати, що думає дитина, знати її смаки та психологію, треба зуміти її зацікавити. Нині треба писати так, аби дитина, яка почала читати книгу, захотіла дочитати її до кінця», – зауважила письменниця.

Зі слів жінки, її перші дитячі книги були написані для внука. Він завше був першим її читачем. А от дорослу літературу майже зажди першим читає син.

«Дуже часто прошу сина прочитати мої книги, які стосуються історичної тематики, ще до друку. Він добрий історик. Зізнаюся, що іноді навіть знаходить у них неточності», – ділиться авторка.

А от герої та сюжети письменниці підказує саме життя.

«Звісно, можна вигадати та нафантазувати. Такі книги у мене теж є. Але вони не для дитячого читання. З деякими героями я зустрілася, або про них мені розказали, коли працювала ще журналістом і писала про них матеріали», – зізнається Надія.

Гуменюк додала, що нині дитячі книги дуже відрізняються від тих, які писали двадцять років тому. Адже у світі з’явилися комп’ютерні технології.

«Нині зовсім інший ритм життя, світ став комп’ютеризованим. Діти вже не читатимуть розжовані тексти та довгі описи. Їм хочеться динаміки, гумору, пізнання та патріотизму», – резюмувала письменниця.

  02w (1) копия 01w (1) копия 10w копия 09w копия 07w копия 06w (2) копия 05w копия 12w копия.

Залиште коментар