60 років знань, добра, любові

Вересневе – мікрорайон Луцька, дещо віддалений від основної частини міста. Проте умови життя тут нічим не поступаються іншим районам обласного центру. Окрасою мікрорайону є його школа. Ось уже 60 років Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16 день у день зустрічає дітлахів Вересневого та сусідніх сіл.

За цей час зі стін навчального закладу випустилося шість поколінь учнів. Багато з них повернулися у школу вчителями – сіяти в душі дітей любов і зерна знань. Всього за шість десятків літ школу закінчило 2650 учнів, які отримали повну загальну середню освіту.

З нагоди ювілею в шкільній актовій залі відбувся святковий концерт. Під час урочистого заходу, який пройшов у душевній родинній атмосфері, згадували, як усе починалося у далекому 1959 році, колишніх керівників, які вписали яскраві сторінки в історію закладу, вчителів-ветеранів.

  • Це моя рідна школа, адже я живу в цьому мікрорайоні, тут вчилися мої діти. Цього року пішов у перший клас мій внук. Зараз у школі навчаються 681 учень, з них 240 дітей з сусідніх сіл. Наші випускники – конкурентоспроможні на ринку праці, – розповів директор  Василь Троцький.

Василь Володимирович,  який чотирнадцятий рік очолює навчальний заклад каже: з кожним роком у школі створюються все комфортніші умови для навчання дітей.  Важливе місце в навчальному закладі посідає спорт. У школі працюють гуртки греко-римської боротьби, козацького двобою, наші  учні – неодноразові переможці лицарських турнірів. Славиться 16  школа й досягненнями у спортивному плаванні. Адже школа, одна з небагатьох у місті, яка має  басейн.

На ювілей навчального закладу завітало чимало гостей – місцеві жителі, учні, випускники школи різних років, вчителі, директори луцьких шкіл, представники влади, меценати. 

  • За останні два роки мікрорайон Вересневе зазнав кардинальних змін, – зазначив радник Луцького міського голови Ігор Поліщук. – На місці занедбаного смітника з’явилося нове футбольне поле, сучасна амбулаторія. Цьогоріч буде виділено фінансування на ремонт харчоблоку школи. Протягом наступних двох років буде замінено усі вікна та двері на енергоощадні, відремонтовано вентиляційні системи та мережі, проведено капітальний ремонт даху та фасаду школи.

Ігор Поліщук подарував юним футболістам 18 комплектів нової форми. Спортивний подарунок з нагоди дня народження школи отримали учні й від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Представник Фонду Дмитро Піддубний вручив 5 футбольних й 5 волейбольних м’ячів.

  • Школа №16 – одна з найактивніших серед луцьких навчальних закладів середньої освіти. Школярі постійно беруть участь у спортивних змаганнях та турнірах, що їх проводить Фонд. Варто зазначити, спорт у роботі Фонду займає одне з найвагоміших місць, – підкреслив Дмитро Піддубний. – Не оминули  увагою спортивні проекти Фонду й Вересневе. Зокрема  поряд зі школою №16 Фонд облаштував  міні-футбольне поле, встановив вуличні  тренажери, долучився до реконструкції басейну та стадіону (облаштував трибуни). Крім цього активні мешканці мікрорайону можуть покращувати свою фізичну форму на майданчиках  для занять у стилі Street workout, що їх встановив Фонд.

Почесним гостем у дружній шкільній родині є й депутат Луцької міської ради Борис Смаль, який докладає чимало зусиль, аби мікрорайон розвивався й процвітав.

  • Школа є джерелом дитячого життя в цьому мікрорайоні, джерелом розуму і найголовніше – джерелом майбутнього. Адже, переконаний,  будь-яка держава має майбутнє, якщо має потужну освіту. Школа в ланці освіти займає основне місце. Радію, що в такий поважний вік, наша школа все одно лишається молодою. Сюди щодня приходять діти, молоді вчителі, – резюмував депутат.

 

tilkyrazom

Залиште коментар