Ансамбль «Експромт» здобув другу премію в Італії

Інструментальний ансамбль «Експромт» здобув другу премію у XXIII Міжнародному конкурсі-фестивалі баянно-акордеонного та оркестрового виконавства  Concorso Internazionale «Citta di Lanciano». Виступ ансамблю в Італії відбувався за підтримки благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк». Конкурс проходив з 22 вересня до 5 жовтня у місті Ланчіано.
«Інструментальний ансамбль «Експромт» створений у 2008 році, і за час свого існування вже неодноразово брав участь у конкурсах різного рівня – як всеукраїнських, так і міжнародних. Нас вже знають, і це приємно. Саме тому ми отримали запрошення від голови оргкомітету міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Citta di Lanciano», заслуженого діяча мистецтв України композитора Володимира Зубицького, який довгий час живе і працює в Італії. Оскільки учасник колективу «Експромт» Михайло Дудай є талановитим акордеоністом, ми вирішили виступати відразу в двох категоріях – категорія «О» (Інструментальний ансамблі) та категорія «J» (вар’єте, акордеоністи після 18-ти років)», – розповів художній керівник інструментального ансамблю «Експромт», доцент кафедри музичних інструментів Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Петро Шиманський.
Так, 16 представників з Росії, України, Угорщини, Білорусі, Китаю, Литви, Латвії, Казахстану, Польщі, Німеччини змагались за нагороди у категорії «О». Друге місце серед Інструментальних ансамблів виборов «Експромт», а Михайло Дудай став третім у категорії «J».
«Це для нас хороший результат, престиж луцької баянної школи, адже змагались з професійними ансамблями, представниками консерваторій. І це демонструє досягнення, які є в нашому Інституті мистецтв. Дякуємо благодійному фонду за можливість виступу на сцені старовинного оперного театру італійського містечка Ланчіано. Фонд реалізує чимало проектів у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Приємно, що серед них підтримка культури і мистецтва займає чільне місце», — зауважив Петро Шиманський.

Redaktor

Залиште коментар