Без них не було б України: волинських військовослужбовців привітали з Днем захисника

Свято Покрови Пресвятої Богородиці, що його відзначають 14 жовтня, здавна вважається днем українського козацтва. Наші предки вірили, що Діва Марія охороняє воїнів від ворожих шабель і куль. Символічно, що в цей день ми відзначаємо День Захисника України і вшановуємо пам’ять Героїв, які відстоювали цілісність і незалежність України.    

У переддень свята представники Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» привітали учасників АТО, які проходять лікування у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни та Луцькому гарнізонному військовому госпіталі, працівників цих закладів, котрі безпосередньо брали участь в антитерористичній операції на сході України. Також вітання від Фонду отримали учасники АТО Волинської обласної організації інвалідів війни, Збройних Сил України та учасників бойових дій.

В актовій залі госпіталю ветеранів війни зібралися ті, хто як ніхто інший знає цінність територіальної цілісності України. В той час, коли в нашу країну увірвалася війна, вони стали на захист Батьківщини, жертвуючи здоров’ям, ризикуючи життям. З нагоди свята Фонд подарував військовослужбовцям солодощі та сертифікати на придбання товарів у гіпермаркеті «Нова лінія». Подарунки отримали 60 учасників бойових дій. Опісля привітань для військовослужбовців підготували концерт. Святкову атмосферу та позитивні емоції присутнім подарували баяніст Валерій Осадовський та офіцер Віктор Кухарик, який привітав присутніх українською піснею.

  • Ви пройшли непростий шлях у житті. Дякую за те, що вистояли, не зламалися, повернулися живими. Нехай молитва Божої Матері дає вам здоров’я, мир, добробут, любов, – привітала присутніх перший заступник голови правління Фонду Лариса Тарасюк. – Фонд з першого року війни підтримує військовослужбовців, їхні сім’ї. Значні кошти спрямовувалися на підтримку військових частин, добровільних батальйонів, волонтерських організацій. За ці роки допомогу Фонду відчули усі медичні заклади області, де перебувають на лікуванні та реабілітації військовослужбовці.

Зокрема для обласного госпіталю ветеранів війни Фонд придбав електрокардіограф, фіброгастроскоп – для відділення функціональної діагностики, кисневий концентратор – для реанімаційного відділення, апарат для плазмової хірургії, фізіотерапевтичний комплекс, апарат для проведення ударно-хвильової терапії, обладнання для лімфопресотерапії, ноутбук та ксерокс – для фізіотерапевтичного відділення. Також впродовж кількох років Фонд допомагає госпіталю здійснювати реабілітацію учасників АТО – забезпечує транспортне перевезення на  культурні та спортивні заходи: відвідування басейну, боулінгу, виставок, вистав, концертів тощо. 

Головний лікар госпіталю Тетяна Масікова розповіла, що зараз у медзакладі проходять лікування 212 пацієнтів, з них 60 – учасники АТО.

  • У нас пацієнти можуть отримати психологічну допомогу, пройти медичну та фізичну реабілітацію. Ми намагаємося, щоб усі військові після демобілізації пройшли обов’язковий курс лікування. Сьогодні хочеться ще раз сказати дякую Фонду, який надав вагому допомогу госпіталю. Адже найкращі сучасні апарати придбані за кошти Фонду. Це вагомий внесок для нашого закладу, – каже головний лікар.

Іван Сидорук з Камінь-Каширщини та Юрій Андрощук з Нововолинська, одні з тих, хто, повернувшись з війни, час від часу вимушений поправляти здоров’я у госпіталі. Чоловіки кажуть: персонал  у закладі професійний та чуйний. Медпрацівники завжди знаходять спільну мову з пацієнтами та йдуть їм на зустріч.

«Щастя, Лисичанськ, Дмитрівка…»,  – перераховує населені пункти Луганщини Іван Сидорук. Ці міста й села назавжди залишаться в пам’яті військовослужбовця. Тут він бачив біль та смерть. Тут віддали своє життя 8 його побратимів зі зводу…

Свого часу реабілітацію у Волинському обласному госпіталі ветеранів війни проходив і військовослужбовець Вадим Гаць. Під час служби у зоні АТО хлопець потрапив у ДТП. Надії на те, що юнак колись ходитиме не було. Та лікарям і реабілітологам вдалося поставити чоловіка на ноги. Тепер він допомагає одужати іншим. Вадим другий  рік працює у госпіталі масажистом, паралельно навчається на реабілітолога, аби допомагати людям відновлюватися після травм та поранень.

Подарунки до свята отримали й 35 учасників АТО, що наразі перебувають на лікуванні у Луцькому гарнізонному військовому госпіталіта 33 працівники особового складу закладу, які виконували свій обов’язок перед Батьківщиною на сході України – хірурги, анестезіологи, медсестри, водії.   

Начальник госпіталю Василь Криворучко розповів, що в установі надають ургентну допомогу, проводять планове лікування та реабілітацію. З його слів вагому підтримку в роботі госпіталю надають волонтери  та благодійники, які допомагають проводити ремонти палат та відділень.

Має свою історію і співпраця Фонду з військовим госпіталем. У 2014 році Фонд передав медичній установі життєво необхідний апарат для вакуумної терапії ран. Він заміняє численні перев’язки, механічний дренаж і обробку ран септиками. Завдяки цьому рани у хворих загоюються швидше.

День захисника – не лише чоловіче свято. З початком військових дій на захист України стали жінки.

  • Моя бойова історія розпочалася півтора року тому. Мій тато військовий. Я вирішила піти по його стопах. Пів року ми виконували бойове завдання на сході. В дома лишилися сім’ї, діти. Було по-різному, та, Слава Богу, усі повернулися живі, – розповідає солдат Наталія Корець.

Старший солдат Тетяна Воробчук в армію пішла за покликом душі й серця. Батькам нічого не казала – знала, що не відпустять. Потрапивши в зону АТО, дівчина виконувала різну роботу, що була до снаги, допомагала чим могла.

  • У це свято я завжди згадую друзів, з якими познайомила війна. З кимось я й досі спілкуюся, когось вже немає, – каже учасник бойових дій лучанин Сергій, який проходить курс лікування у госпіталі.

День захисника в Україні відзначають лише кілька років. Для когось – це свято, комусь – черговий вихідний. Та цей день ніколи не стане звичайним для тих, хто віч-на-віч зіштовхнувся з війною, хто відчув на собі всю її гіркоту, біль, втрати.  

 

с

tilkyrazom

Залиште коментар