Два фонди розвитку луцьких ДНЗ перемогли в конкурсі громадських ініціатив

Доки деякі батьківські колективи вивчають переваги та можливі варіанти співпраці з загальноосвітніми та дошкільними закладами, фонди розвитку, що створилися минулого навчального року за сприяння Офісів розвитку кварталу у Луцьку, активно працюють. Батьки ДНЗ №8 і 32 взяли участь у міському конкурсі громадських ініціатив і тепер мають додаткові кошти для облаштування комфорту своїх дітей.

Музичні заняття  у дитячому садку чи не найулюбленіша справа малят. Музична зала – світла і простора, акуратна, скромним порядком приховує тривалу відсутність ремонту. Цього року дитячий заклад № 8, що у мікрорайоні «Вересневе», відзначатиме своє 60-ліття.

dsc_9222

dsc_9269

«До осінніх урочистостей хотілося б прибратись ґрунтовно,  – розповідає про турботи завідувач Людмила Смаль. – Коли випала нагода взяти участь в міському конкурсі громадських ініціатив, попрацювавши з батьками, з фондом розвитку, який функціонує в нашому навчальному закладі, ми прийняли рішення спробувати свої сили».

dsc_9221

Кожного року у закладі намагаються капітально змінити якусь його частину – відремонтували харчоблок, пральню, замінили дахове покриття, пофарбували коридори. Для цього залучають благодійників, сільські ради. Людмила Смаль пишається фондом розвитку, що об’єднав найактивніших батьків. Каже, що він  працює надзвичайно ефективно, постійно цікавиться облаштуванням закладу, і навчально-виховним процесом, як розвиваються діти.

dsc_9294

Проект реконструкції музичної зали готували разом із працівниками Офісу розвитку кварталу, що опікується цією частиною Луцька.

«Я б не сказала, що  то була настільки копітка робота, лякались тільки зразу, коли ще нічого не було зроблено. На початках створення нашого фонду розвитку я часто ходила в Офіс розвитку кварталу «Тільки разом», і  там дізналась про те, що Луцька міська рада оголосила конкурс ініціатив, вирішили спробувати. Розмовляли з батьками, вони теж цікавилися, підтримували  – ділиться досвідом голова фонду розвитку ДНЗ №8 Ірина Дідух. – Коли почалося  голосування, батьки дуже активно долучилися. І знайомих просили проголосувати, і сусідів – всі були «за». Коли я зранку йшла в садочок, всі мене питали: «А скільки вже голосів? А на якому ми місці?»

dsc_9224

До голосування за проект долучили чи не весь мікрорайон. Тому успіх був очікуваний. Ірина Дідух запевняє, що їхній фонд розвитку не зупинятиметься на досягнутому. Ініціативні батьки й надалі планують брати участь у конкурсах і грантах, в тому числі і в міжнародних.

50 тисяч гривень (саме стільки потрібно для реконструкції музичної зали) для дошкільного закладу гроші чималі, та й батьківськими силами їх зібрати було б важко, тому потрібно було шукати альтернативні шляхи.

Інна Ткачук, керівник Офісу розвитку кварталу мікрорайону «Вересневе» каже, що у роботі з фондами, які створені при освітніх закладах, робота Офісів розвитку кварталу спрямована в тому числі й на те, щоб знаходити гранти і конкурси, в яких можна взяти участь.

 «Велику увагу приділяємо також залученню спонсорів – пишемо звернення до підприємців, які працюють на території району «Вересневе» міста Луцька. Це, здебільшого, матеріальна допомога, але плануємо ще залучити підприємців, які нададуть  будівельні матеріали для садочка», – розповідає Інна Ткачук.

dsc_9300

За кілька кілометрів, в іншому районі міста, після навчально-розвиваючих занять дітлахи вийшли на прогулянку. Дитячий садок  №32 «Ромашка», що поблизу проспекту Перемоги, значно «молодший» за попередній, та все ж і тут не без турбот. Надвірні  споруди на ігрових майданчиках і бережуть, і ремонтують, та час і погодні умови роблять свою справу. Працівники садочку спільно з активістами фонду розвитку цього закладу визначили найнагальнішу проблему – оновлення надвірних ігрових споруд.

dsc_9326

Для цього потрібно було віднайти півсотні тисяч гривень. Потреба лягла в основу проекту конкурсу громадських ініціатив Луцька. У своєму проекті фонд розвитку закладу керувався кількома факторами – щоб було безпечно, функціонально і красиво.

dsc_9317

«Мають бути спортивний куточок, машини, літак, сучасні гойдалки, пісочниці. Все має відповідають санітарним нормам. На кожному майданчику плануємо зробити по два нових ігрових об’єкти», – ділиться планами завідуюча ДНЗ №32 Мирослава Шевчик. 

dsc_9375

Голова батьківського фонду Віталій Шнит вважає, що секрет успіху у конкурсі громадських ініціатив – у активності і небайдужості.  «Ми написали дві програми, в яких окреслили наші ініціативи, і обидві отримали підтримку, – розповідає Віталій Шнит. Ми інформували всіх батьків про те як можна ознайомитися з нашою ініціативою, розміщували на дошці оголошень садка план заходів, словом, робили все, щоб отримати позитивний результат, і в нас це вийшло».

dsc_9380

Окрім оновлення ігрових майданчиків, завдяки ще одному проекту, забезпечать інвентарем спортивний павільйон 32 дитсадка.  Це ще 18 тисяч додаткової допомоги.  Плани в активістів дуже амбітні.

dsc_9416

«Як тільки ми зареєстрували фонд розвитку навчального закладу, розпочали співпрацю з Офісом розвитку кварталу, то отримали грант на 10 тисяч гривень. Завдяки цьому ми могли брати участь у конкурсі громадських ініціатив, адже вже був початковий капітал.  Зараз ми співпрацюємо з Фондом Ігоря Палиці, подали заявку ще на один грант – хочемо купити мультимедійний телевізор в зал.  Це дуже суттєва допомога батькам», – ділиться планами  голова фонду розвитку ДНЗ №32 Віталій Шнит.

dsc_9410

Спільною працею задоволені обидві організації – і активісти, і працівники Офісу кварталу, які постійно надають консультативну підтримку, допомагають в організації заходів.

«Коли ми почали співпрацювати з фондом розвитку дитсадка, був острах яка буде реакція батьків,  чи підуть вони на зміни, чи будуть проявляти активність. Але всі ці острахи минули після того, як познайомилися з батьківським колективом, – пригадує керівник Офісу розвитку кварталу, що на вулиці Йова Кондзелевича Олена Оліфірович. – Була створена програма розвитку фонду, яка включає не лише покращення матеріально-технічної бази, але й шляхи розвитку дітей». 

dsc_9414

Із десяти громадських ініціатив, що перемогли у міському конкурсі, три запропонували дитячі дошкільні заклади, у яких батьки створили фонди розвитку. Статус юридичної особи  полегшує співпрацю із меценатами. І результати праці фондів очевидні. Спільно із Офісами розвитку кварталів до облаштування і розвитку комунальних закладів освіти цього року вдалося залучити майже півмільйона позабюджетних коштів.

[Best_Wordpress_Gallery id=”72″ gal_title=”днз 8 і 32″]

tilkyrazom

Залиште коментар