Фонд Ігоря Палиці “Тільки разом” продовжує співпрацю зі створеними ОСББ

Ефективне управління будинком, його модернізація та енергозбереження – єдиний шлях, який дасть можливість заощадити та зберегти колективне майно. Саме тому Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» влітку 2015 року запровадив проект «Сприяння розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків». З метою реалізації цього проекту в місті функціонують Офіси розвитку кварталу, де мешканці кожного мікрорайону Луцька  можуть ознайомитись як заощадити свої кошти створивши ОСББ.

 «Суть нашої допомоги полягає в наступному: ініціативна група звертається в один з Офісів розвитку кварталу, де їй надають повністю юридичну консультацію, допомагають провести збори з мешканцями, відповідають на численні запитання. Після того допомагають скласти статут, всі необхідні документи для реєстрації, надають повну юридичну та фінансову підтримку при реєстрації», – зазначає працівник Офісу розвитку кварталу, депутат Луцької міської ради від фракції УКРОП Борис Смаль

За короткий період функціонування проекту,  завдяки підтримкці Фонду у місті вже створено понад 20 ОСББ.

Координатор проекту «Сприяння розвитку ОСББ» Андрій Кремський  розповідає, що згідно проекту, Фонд «Тільки разом» компенсовує всі витрати на реєстрацію ОСББ та передбачає реалізацію спільних проектів разом з ОСББ, які спрямовані на впровадження енергозберігаючих заходів, ремонтні роботи інженерних мереж, під’їздів, дахів та благоустрій прилеглої території будинку.

Нещодавно відбулася зустріч представників Фонду із головами ОСББ та керівниками ініціативних груп з приводу обговорення проблематики об’єднань та шляхів їх вирішення. На зустріч запросили експертів з Литовської республіки , які працюють в питаннях енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії.  Мета візиту гостей – обмін досвідом і спроба навчити лучан правильно утеплювати свої будинки, використовуючи нові прогресивні технології.

 «Мы организация, которая помогает монтажным фирмам правильно рассчитывать  и устанавливать системы отопительного оборудования, рассчитывать теплопотери здания, давать рекомендации по утеплению их, устанавливать какие-то энергосберегательные оборудования, которые, допустим, для вентиляции экономят очень много ресурсов. Вы сами это делаете, мы вас просто обучаем.  И кроме того, у нас есть программное обеспечение, которое дает рекомендации по утеплению этих же зданий, по замене окон, дверей, и показываем наглядно насколько люди сэкономят в дальнейшем на этом всем», – розповідає інженер, представник ТОВ «Гріндініс» в Україні Валерій Міколаюнас.

 У зв’язку із систематичним здорожчанням енергоносіїв, питання заощадження набирає дедалі більшої актуальності. До того  ж, для уже створених ОСББ,  утеплення – один із важливих кроків до оптимізації витрат. Зокрема, і для ОСББ «Дім 125», головою правління якого є Людмила Давидова:

«В першу чергу, що ми зробили за ці роки – це за допомогою  коштів і мешканців, і бюджетних коштів ми перекрили будівлю, це десь приблизно 1200 кв.м. , ми повністю поміняли вікна, ми встановили двері металеві, утеплені, з домофоном, крім того, зробили ремонт електропостачання всього будинку. У  нас встановлений лічильник тепловий, без теплового пункту. Наша сьогодні найбільша, найкраща мета – це утеплення будинку» .

tilkyrazom

Залиште коментар