Фонд розвитку: результат, яким пишаються всі

Співпраця фонду розвитку ЗОШ №11 «Ерудит» із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» розпочалася ще в 2015 році. Два роки тому Фонд тоді ще під назвою «Новий Луцьк» облаштував пішохідну доріжку між школою та дитсадком. До того часу вона мала жахливий вигляд, то було практично бездоріжжя, яким щодня мусили ходити школярі та маленькі дітки з мамами. Доріжку облаштували бруківкою, а вздовж неї встановили зручні новесенькі лавочки. І хоча були перестороги, що до них не ставитимуться бережливо, час показав: таким благоустроєм задоволені всі. Щодня там гуляють мами з дітками у візочках, відпочивають старенькі, йдучи з магазину, а ввечері збирається молодь. Тому й виникла ідея ще більше облагородити цю територію, яку сміливо можна називати сквериком, елементами для цікавого дозвілля. Ініціативні батьки, що створили фонд розвитку ЗОШ №11 «Ерудит», взяли участь у міському конкурсі кращих громадських ініціатив жителів Луцька. Вони надіслали проект зі створення скверу мрійників та інтелектуалів між ЗОШ №11 та ДНЗ №37. За результатами голосування фонд розвитку ЗОШ №11 «Ерудит» став одним із переможців конкурсу, їхню ініціативу підтримали та вже незабаром втілюватимуть у життя.

– У сквері мрійників та інтелектуалів ми хочемо встановити додаткові сидіння і столи зі спеціальною розміткою для гри в шахи й шашки. Діти і дорослі зможуть там грати в інтелектуальні ігри, можна буде влаштовувати й більш масштабні змагання влітку. Родзинкою нашого скверика стане великий стіл з велетенськими шаховими фігурами. Завдяки такій показовій ігровій зоні ми сподіваємося привернути увагу жителів мікрорайону до цікавого проведення часу. Це буде щось нове, цікаве і незвичайне. Для дорослих додатково облаштуємо дві альтанки-гойдалки, щоб могли спостерігати за дітьми та відпочивати. Ми дуже раді, що нашу ініціативу підтримали шляхом голосування на міському конкурсі, адже спільними зусиллями можна багато що змінити і втілити в життя, – розповідає керівник фонду розвитку ЗОШ №11 «Ерудит» Наталія Гунько.

У найближчих планах, зі слів Наталії Гунько, – заміна старої огорожі навколо школи. Ба навіть не навколо, а лише з фасадного її боку, оскільки з інших боків за стільки років вона пошкоджена, а подекуди й зовсім немає. Тому черговий проект уже на старті, й батьки сподіваються на підтримку міської ради та спонсорів, активно шукають гроші для його втілення.

Молода мама Тетяна Бабеляс, яка мешкає в цьому мікрорайоні, каже, що позитивні зміни особливо помітні протягом останніх двох років. Будинки стали охайнішими, завдяки господарюванню ОСББ у дворах багатоповерхівок з’явилися зелені насадження, у багатьох місцях зроблено благоустрій, відремонтовано покриття у дворах.

– Приємно за нашу школу. Завдяки новому футбольному полю з зеленим штучним покриттям (встановлено Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» у 2015 році, – авт.) діти мають де тренуватися, грати в командні види спорту, бігати. Велосипедну доріжку, яку теж облаштували поряд, дуже часто використовують мами для прогулянок з дітьми у візочках. Ми всі разом стараємося для них, для того, щоб у нашому мікрорайоні жити стало краще, комфортніше, – каже молода мама.

Про ініціативу створення скверика Тетяна Бабеляс не чула, але каже, що підтримує її, щоб і старші діти, і дорослі змогли цікаво проводити час.

Натомість дев’ятикласник Кирило каже, що знав про цю ініціативу і навіть голосував на сайті міської ради за неї, а також закликав до цього однокласників та знайомих.

– Тепер на перервах діти не будуть бігати в магазин чи тинятися на подвір’ї, а зможуть грати в інтелектуальні ігри. Загалом наша школа за останній рік змінилася в кращий бік: нещодавно з’явився інтернет, стало відбуватися більше культурних заходів. Мені подобається тут навчатися, – зазначає хлопець.

Голова наглядової ради фонду розвитку «Ерудит» Оксана Оліда зауважує, що у функції ради входить не наглядати, а брати активну участь в житті школи, а ще – показувати приклад іншим батькам, як стати учасниками проектів та залучати додаткові кошти на потреби навчального закладу.

– На прикладі співпраці нашого фонду розвитку з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», депутатами від УКРОПу Сергієм Балицьким та Юрієм Безпятком, батьками та й самими учнями ми бачимо, що можна зробити дуже багато справ. Уже втілені проекти свідчать про це: нова доріжка з бруківкою, сучасне футбольне поле, велосипедна доріжка, оновлені клумби, інтернет. Наша школа має культурно-мистецьке спрямування, а учні беруть участь у найрізноманітніших концертах, заходах. Їм потрібні спеціальне взуття і сценічні костюми. Фонд розвитку придбав тканину для їх пошиття, тепер наші танцюристи та музиканти задоволені й гідно представляють школу на міському та всеукраїнському рівнях, – каже Оксана Оліда.

Жителі 40-го кварталу помітили зміни і в благоустрої, адже взяли справу у свої руки, створивши ОСББ. Клумби з’явилися не лише під вікнами будинків, а й у дворах багатоповерхівок, біля проїжджих частин. Завжди чистенькі та підметені тротуари, розчищені території між будинками від сухих гілок та сухостоїв. А акуратно підстрижені зелені газони й декоративна жива огорожа взагалі наводять на думку про якесь затишне європейське містечко. Усе це – наслідок спільної роботи, починаючи ще з весни, коли на толоку, ініційовану депутатами, щосуботи збиралися мешканці й прибирали свій спільний дім.

– За таким піклуванням спостерігають наші діти, і дуже важливо, коли вони змалку бачать, що не можна бути осторонь громадських ініціатив, а треба активно долучатися до них. Адже найкращий приклад – батьківський. Зараз у мікрорайоні багато молодих сімей нового покоління, які і підтримують старших, і демонструють молодим, як дбати про спільний дім. Зараз мікрорайон розквітає і благоустроєм, і квітами, і небайдужими мешканцями, – тішиться Оксана Оліда.

Проекти фонду розвитку «Ерудит» та ОСББ в цьому мікрорайоні – чи не найбільш прогресивні. Лише за два роки вдалося зробити дуже багато, а попереду – ще більш амбітні задуми. Люди знають ініціативних жителів свого мікрорайону, голів ОСББ, фонду розвитку, а також своїх депутатів в обличчя. До речі, кілька разів на тиждень вони обходять район, контролюючи двори багатоповерхівок, території біля школи та дитсадка, вивчаючи проблеми та міркуючи над способами їх розв’язання.

– Приємно, коли йдеш вулицею, де більшість знайомих, і всі вітаються до тебе. А ще більш тішить, коли люди напряму звертаються до нас – своїх депутатів, говорять про проблеми. Ми робимо багато депутатських запитів, знаходимо додаткові кошти, активізуємо мешканців, і це дає результати, якими пишаються всі, – каже депутат від УКРОПу в міській раді Юрій Безпятко.

Представник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Інна Ткачук:

– Два роки тому за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» ініціативні батьки загальноосвітньої школи №11 міста Луцька вирішили створити фонд розвитку школи, що отримав назву «Ерудит». Він став першим серед навчальних закладів міста. Завдяки фонду розвитку школи батькам вдалося реалізувати уже чимало ініціатив, залучити пристойну суму коштів від спонсорів. І впевнена, що це лише початок. Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» завжди радий допомогти наполегливим та ініціативним батькам, тому що спільна праця завжди дає хороший результат.

 

oksy

Залиште коментар