Фонд “Тільки разом” підтримав проведення ХІ Ковельського міжнародного марафону

Понад 200 бігунів з різних куточків України долали дистанції на 7 та 21 кілометр під час участі в XI Ковельському міжнародному пробігу та відбірковому турі Чемпіонату України з півмарафону.

Випробувати свої сили на центральну вулицю Ковеля прийшли  люди різного віку та фізичної підготовки. За словами більшості учасників, які зголосилися до участі у марафоні, мотивацією стала не стільки перемога у фіналі, скільки над самим собою. Серед організаторів змагань Волинська обласна федерація легкої атлетики, яку очолює Володимир Рудюк та «Спортивний клуб «Ковель».

Цьогоріч, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» вперше долучився до підтримки марафону, який проходить у Ковелі вже 11 рік поспіль. За словами виконавчого директора Фонду Ореста Маховського,  такі заходи напряму пов’язані із діяльністю Фонду, адже мають на меті підтримку здорового способу життя: «Волинь спортивна» – так називається програма, на якій Фонд у 2016 році робить особливий наголос. На переконання засновника Фонду, Ігоря Палиці, саме акцент на здоров’ї та розвитку молоді забезпечить успіх держави вцілому. У марафоні беруть участь люди різного віку, але найбільше звичайно дітей та молоді, які уже ставлять перші спортивні рекорди у своєму житті. Погодьтеся, найбільша перемога – це перемога над власною лінню та пасивністю, тому Фонд зацікавлений у підтримці цілеспрямованих людей» – наголосив Орест Маховський.

Цього року окрім представників із понад 30 міст України, які прибули із 15 областей, в тому числі Донецької, участь у спортивному забігу взяли бігуни Польщі та Білорусі. За словами Координатора оргкомітету півмарафону та пробігів Сергія Панасюка у попередні роки ковельський пів марафон долали спортсмени з Італії, Росії і, навіть, Кенії, які приїжджали на Волинь спеціально для участі у забігу:

«Щороку марафонський рух у Ковелі набирає обертів і з кожним новим заходом збільшується кількість бажаючих взяти участь. Приємно, що легка атлетика приваблює дедалі більше молоді. Впевнений, що заручившись підтримкою меценатів ми будемо і надалі популяризувати цей вид спорту на Волині».

????????????????????????????????????

Попри те, що особливої спеки 9 травня не було, спортсменам було гаряче, тому по  трасі півмарафону волонтери  на швидкості вправно подавали учасникам склянки з водою та енергетичним розчином, що необхідний для підтримки сили бігунів.

Уже на останньому колі ті, хто здолав два десятки кілометрів викладалися на повну. В результаті у півмарафоні серед чоловіків переміг волинянин Юрій Русюк, серед жінок – Катерина Карманенко, з Рівного. Дистанцію у 21 кілометр вони подолали трохи більше аніж за годину. Уже в липні спортсмени будуть відстоювати першість України на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики, який відбудеться в Амстердамі.

русюк1

карманенко 2

Заступник міністра молоді та спорту, голова Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул третій рік поспіль відвідує змагання з півмарафону у Ковелі. За його словами, цей видовищний вид спорту уже давно став справжнім святом для багатьох країн: «Так само як сьогодні у Ковелі, під час проведення забігів перекривають центральні вулиці Парижа, Нью-Йорка, Лондона. Це престижно приймати у себе такі змагання. Хочу відзначити, що рівень проведення на порядок вищий аніж минуло річ. Організатори набувають дедалі більше практичного досвіду. Крім того у легкої атлетики Волині тепер є підтримка в особі Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Спільно з обласною федерацією уже зараз вдалося втілити чимало корисних ініціатив. Такі заходи піднімають імідж держави, залучають до нас туристів,  тому це перспективно не лише для  спортсменів, а й для міста і області вцілому» – переконаний Ігор Гоцул.

гоцул

Традиційно до участі у півмарафоні долучилися і спортсмени Волинського регіонального центру фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт». Одна з них, Наталя Шешолік, розпочала в такий спосіб свій День народження.

іменинниця

Окремі із учасників викликали у глядачів справжнє захоплення. Серед них 72-річний львів’янин Ігор Лисий, який попри поважний вік подолав дистанцію у 21 кілометр. Головним секретом довголіття та сили вважає рух і таких «дідусів» та «бабусь» на дистанції було чимало.

ігор лисий

Після основних забігів свої сили на відрізку 300 та 500 метрів випробовували юні учасники різних вікових категорій, наймолодшій спортсменці-аматорці, яка офіційно зареєструвалася до участі у забігу було лише 2 роки.

Організатори переконані, що уже наступний захід традиційно 9 травня збере професіоналів та любителів, які будуть ставити не лише спортивні рекорди, а перемагатимуть в особистому життєвому заліку.

[Best_Wordpress_Gallery id=”44″ gal_title=”ковель.пробыг”]

 

 

 

 

tilkyrazom

Залиште коментар