Хірургічне відділення обласної дитячої лікарні відкрили після ремонту

У відділенні хірургії Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання знову відкриті двері для маленьких пацієнтів. Коштом благодійного «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк» тут здійснили ремонт. Для створення приємної атмосфери у оновленому коридорі та холі стіни оздобили роботами студентів інституту мистецтв СНУ ім. Лесі Українки.

Таку ідею заступника голови правління благодійного фонду Ірини Констанкевич реалізували спільно зі старшим викладачем інституту мистецтв Галиною Вахромеєвою та ініціативними студентами.

«Здоров’я лучан – запорука майбутнього» – одна із магістральних, довгострокових програм фонду. За підсумками першого півріччя 2014 року займає перше місце за сумою реалізованих проектів – це 30 % видатків. Ми розуміємо, що допомогти всім не зможемо, якими б не були можливості Ігоря Петровича Палиці. Тому пріоритетом була обрана саме дитяча медицина. Це системна робота. Ми намагаємось закрити больові точки, допомагаючи лікарям. У цьому випадку – це ремонт. Хотілося, щоб теплим і затишним було дитяче хірургічне відділення і не тільки в плані якості фарб, робіт, щоб стіни були не порожніми, а зігрітими теплом і любов’ю. Те, що вони прикрашені роботами студентів інституту мистецтв – приклад спільної реалізації проекту. Коли є порозуміння і об’єднання зусиль, можна досягнути мети. У даному випадку – це креатив студентів, організаторські здібності лікарів і підтримка фонду Ігоря Петровича, який пообіцяв підтримувати медицину. Це дійсно співпраця, яка допомагає утверджувати іншу модель поведінки. Нам дуже хотілося б, щоб милосердя та добротворення було нормою для багатьох людей, а не для певного вузького кола», — розповіла заступник голови правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ірина Констанкевич.

Проект «Дитяча медицина» реалізується благодійним фондом у рамках програми «Здоров’я лучан – запорука майбутнього». У першому півріччі 2014 року бюджет проекту склав понад 440 тис. грн. Це – видатки на продовження програми виходжування недоношених дітей у Луцькому клінічному пологовому будинку, придбання медичного обладнання для фізіотерапевтичного відділення та оплата функціонування басейну у Луцькій міській дитячій поліклініці, надання соціальних карток для ГО «Інсулін» на придбання лікарських засобів та виробів медичного призначення для дітей хворих на цукровий діабет, власне ремонт хірургічного відділення Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання, на який виділили понад 150 тис.грн.

Подякував за підтримку і здійснений ремонт головний дитячий хірург, завідувач хірургічного відділення Володимир Селюк: «Ми отримали реальну допомогу від благодійного фонду, тому що кошти на ремонт відділення, і не тільки на ремонт відділення, а й на лікування, є значно обмеженими. А для того, щоб лікування було успішним, потрібні не тільки медикаменти, вміння хірурга і медичних працівників. Коли навколишня обстановка приємна і охайна, створені достойні умови, в яких приємно знаходитися пацієнтам і працівникам, то це безумовно буде сприяти швидшому одужанню і зменшенню психологічної травми. І це приємно, що є люди, які відгукуються. Наша установа – це одна з таких установ, де надається допомога дітям не лише області, до 50% – лучани. Особливо, хірургічне відділення, яких немає більше в місті і області».

Щиро подякував благодійникам і студентам, чиї роботи прикрасили стіни хірургічного відділення генеральний директор Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Григорій Ващилін.

Будь Ольга, випускниця інституту мистецтв, розповіла: «Техніка петриківського розпису, у якій виконані малюнки, надихає, несе радість, тепло. Я дуже люблю дітей, для них приємно було подарувати свої роботи».

Старший викладач інституту мистецтв Галина Вахромеєва каже, що раніше народний розпис у петриківському стилі був реалізацією гармонії і щастя для: «Зараз це своєрідна психотерапія для жінок. Розписи виконані гуаш’ю на кольоровому папері. Це сучасний інтерпретація, коли вводиться у фон колір, гармонізуються декоративні елементи до нього. Коли студенти почали працювати на основі народної техніки «петриківського розпис», ми відразу подумали, що було б добре ці роботи подарувати в лікувальний заклад, адже вони несуть добро і позитив. Фонд допоміг належно оформити малюнки і подарувати в це відділення. Мрія студентів збулася, адже маленькі пацієнті будуть розглядати ці роботи, одужувати, це дуже радує».

Проект «Дитяча медицина» благодійний «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» продовжить реалізовувати і надалі. На черзі – ремонт педіатричного відділення Обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання.

Redaktor

Залиште коментар