Луцька дітвора грала у шахи та отримувала призи

Фестиваль «Шаховий дебют» відбувся у Луцьку для дітей віком до 16 років. Захід під відкритим небом організували, аби популяризувати цей високоінтелектуальний вид спорту.

У рамках постійно діючої програми «Луцьку – спорт високих досягнень» Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» 19 липня, організував шаховий фестиваль для дітей.

Зауважимо, згадана програма  діє вже декілька років поспіль і започаткована для підтримки висококваліфікованих тренерів та перспективних молодих спортсменів, аби вони гідно представляли Луцьк і мали можливості для реалізації свого потенціалу.20w

«Ігор Петрович Палиця завжди підтримує високоінтелектуальну молодь і молодь, яка займається спортом. А тут зібралися діти-спортсмени з високим рівнем інтелекту. Власне, Міжнародний день шахів – гарне свято, яке чомусь в Україні мало відзначається. Тому Фонд не міг не зреагувати на організацію такого фестивалю, метою якого є популяризація шахів, підвищення рівня спортивної майстерності шахістів, пропаганда здорового способу життя. А щоб заохотити дітей грати в цю інтелектуальну гру, всі учасники отримають подарунки», – розповіла менеджер Фонду «Новий Луцьк» Оксана Демчук.

У фестивалі зареєструвалися 32 учасники, кожен з яких боровся за призове місце у одній з 5-ти категорій. Володарі першого місця отримали по 500 гривень, призери 2-го і 3-го місць – по 300 і 200 гривень відповідно. А ще кожен з учасників, незалежно від результатів, отримав книгу з шаховими вправами і дитячий пригодницький роман.

На фестиваль запросили й мімів, які розважали публіку, а розпочали захід із Гімну України.

Лучанин Анатолій Бугай прийшов на фестиваль з родиною. Його син Сашко відносно нещодавно почав грати в шахи, але хлопчикові, каже тато, гра дуже подобається.7w

«Я займався серйозно шахами з 6 до 14 років – мене навчив мій тато. Свого часу їздив і Україною, і за кордон на змагання. Тепер любов до шахів привив сину, і ми з ним частенько граємо. Зараз вже йому терпіння вистачає, а спочатку було трошки важко, бо він дуже не любить програвати (як і я). Шахи розвивають пам’ять, логічне мислення, такі позитивні якості як терпіння, посидючість, цілеспрямованість. Все це йому дуже згодиться в житті незалежно від того, чим він займатиметься далі: чи шахами, чи чимось іншим», – розповідає чоловік.

А ось лучанка Оксана Мартинчук прийшла пограти в шахи з донечкою Христинкою. Жінка каже, що дуже пишається тим, що її донька вже грає у шахи. А цій грі дівчинку навчив дідусь.17w

«Це заняття, яке відволікає її від мультфільмів, а вміння грати в шахи свідчить про рівень інтелекту. Добре, що в мого тата є терпіння з нею сидіти і вчити. Але за рік я бачу прогрес. За місяць їй виповниться 6 років і я пишаюся, що вона вміє грати в шахти», – каже жінка.

Сама Христинка зізнається: найулюбленіша фігура на шаховій дошці – королева, бо «вона – найсильніша». А грає дівчинка і з мамою, і з дідусем і з бабусею.

У оргкомітеті фестивалю був і знаний у Луцьку сімейний тандем: Олена та Валерій Васіни. Сама Олена – неодноразова чемпіонка України, майстер FIDE, вона вже впродовж трьох років виступає за підтримки Фонду Ігоря Палиці на різноманітних турнірах. Нещодавно дівчина привезла бронзу з чемпіонату України, а скоро поїде на міжнародний круговий турнір для підвищення кваліфікації: або на норму гросмейстера, або міжнародного майстра спорту.

Як розповідають шахісти, заняття цим спортом розвиває 18 видів мислення, зокрема зорову пам’ять, логічне мислення, моторику, механічну пам’ять, воно впливає і на загальний розвиток дітей, на здібності до програмування.

За матеріалами репортерів Інформаційного агентства Волинські Новини8w 9w  7w 18w 19w 12w 15w  5w 11w 6w

Redaktor

Залиште коментар