Луцьк очима студентів: в Арт-галереї – виставка юних митців

В Арт-галереї Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» відкрилася виставка творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, реставрації студентів Волинського коледжу культури і мистецтв імені  І. Ф. Стравінського «Ми і місто». На виставці представлені роботи студентів та випускників коледжу з рисунку, живопису, графіки, кераміки, розпису, лозоплетіння та художньої обробки дерева. Ключовою темою є зображення унікального життя Луцька та лучан крізь призму вільного абстрактно-реалістичного бачення. Кожен витвір – окрема історія, якій передувала тривала праця студента.

– Виставку «Ми і місто» організовано в рамках проекту «Арт-галерея» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», – зазначив куратор проекту Дмитро Зінько. – За період діяльності Арт-галереї свої роботи тут експонували відомі в нашому краї художники – Оксана Ядчук-Мачинська, Володимир та Ярослав Жупанюки, Наталія Градиська, Юлія Гетьман та інші. Також ми надаємо можливість молодим митцям показати свої твори широкому загалу. Нинішня виставка показує Луцьк по-новому. Студенти вивчали  наше місто, заглядали на кожну вулицю, в кожен провулок – і ось результат.

У залі зібралися викладачі коледжу, студенти, друзі, які прийшли розділити радість молодих митців. Куратор виставки, викладач коледжу Софія Пасюк каже: у свої роботи студенти вклали не лише талант, а й частинку душі.

– Ми дуже вдячні за виставкову залу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Арт-галерея – це важливий стартовий майданчик і для молодих художників, і для професійних митців, – зауважила Софія Пасюк. – У цьому залі ми показали наш Луцьк – своєрідне сучасне місто з великою історією. Ми, лучани, щодня ходимо цими вулицями  та не завжди помічаємо їх особливість. Студенти позаглядали в дворики, замалювали якісь етюди і створили свій проект. Та яке ж місто без людей, які вдихають у нього життя? Звідси й назва виставки – «Ми і місто».

Серед експозицій – і авторські роботи випускниці коледжу Тетяни Яцишиної. Зараз дівчина навчається у Львові, та улюбленої справи не покидає – малює на замовлення і для душі.

– Такі виставки – хороший поштовх для художників і творців. Побачивши свої роботи, я думками повернулася в той час, коли їх створювала. Найбільше хочеться подякувати нашим викладачам за їхній вклад у моє життя, за те, ким я стала, – каже Тетяна.

«Весняне відродження» – курсова робота  четвертокурсниці Олени Романюк. Дівчина каже: у своїй роботі старалася передати настрій післявоєнного відродження.

– Ми вивчали модерну архітектуру Луцька. Ходили з викладачами містом, робили різні замальовки. Вони нам розповідали історію цих будинків. На моїй картині зображені реальні будівлі. Я їх трішки  стилізувала,  додала колористики, старалася вибрати цікаві деталі, – розповідає Олена.

Виставка студентських робіт «Ми і місто» триватиме до 30 березня. Запрошуємо всіх охочих ознайомитися з творами юних митців. Арт-галерея працює щодня з 9:30 до 21:00. Вхід вільний.

oksy

Залиште коментар