Марія Повх: кожна з перемог для мене важлива

Професійну байдарку з українською символікою отримала в подарунок одна з найсильніших волинських спортсменок, лучанка Марія Повх. Вже 16 років дівчина займається веслуванням на байдарках і каное й на сьогодні є єдиною представницею Волині, яка входить у збірну України з цього виду спорту та фіналісткою Олімпійських ігор. Щоб наша землячка мала змогу й далі професійно займатися спортом та захищати честь країни на змаганнях найвищого рівня, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» спільно з Волинською обласною федерацією каное на умовах співфінансування придбали Марії байдарку португальської фірми «Нела». Днями спортсмена продемонструвала справжній майстер-клас з веслування на новому човні вихованцям ОДЮСШОР «Олімп» та подякувала тренерам за командну роботу.

  • Як і кожну справу – починати веслувати було важко і страшно. Але в ОДЮСШОР «Олімп» дуже сильна команда тренерів: вони вчать техніці веслування, багато уваги приділяють фізичній підготовці, як тримати рівновагу, як правильно підібрати човен. Вихованці нашої школи гідно представляють Волинь на всеукраїнських змаганнях, а мені вона відкрила двері у великий спорт. В дитинстві я паралельно відвідувала музичну школу, де навчалась грі на скрипці та фортепіано, але переміг спорт. Вже через місяць після першого заняття я здобула свою першу золоту медаль і відтоді розпочалась моя спортивна кар’єра. Після цього було ще багато змагань і перемог, нагород і кожна з них для  мене важлива, – каже Марія.

До речі, зараз наша землячка відпочиває, але вже у жовтні розпочинається підготовка до наступного сезону, який триватиме весною і до кінця літа.  У новому сезоні Марія розтинатиме хвилі вже на новесенькій байдарці.

  • Я дуже вдячна Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та Волинській обласній федерації каное за такий чудовий і професійний човен. Він виготовлений спеціально для мене, відповідає всім стандартам і сподіваюся, що саме ця байдарка принесе мені ще не одну перемогу, – переконана спортсменка.

Тренує луцьку веслувальницю досвідчений Роман Повх, який водночас є і її… чоловіком. Таким чином, пара має можливість проводити разом 24 години.

  • Для мене Марія, насамперед, кохана дружина, але познайомив нас спорт. Зараз я тренер і наставник, бо дуже важливо, щоб спортсмен почував себе комфортно. Я стежу за тренуванням, здоров’ям, харчуванням. Лише тоді, коли спортсмен буде в гарній фізичній формі та емоційно стабільний, зможе здобути перемогу, – каже Роман.

Заслужений тренер України та працівник фізичної культури і спорту, віце-президент Федерації каное Волині Тарас Шевченко каже, що ОДЮСШОР «Олімп» є однією з лідерів в Україні.

  • У цьому році волинська школа стала першою серед усіх дитячо-юнацьких шкіл країни. Наші вихованці показують гарні результати, тренуючись на річці Стир та Ковельському водосховищі. Загалом у Луцьку та Ковелі  займається близько 140 хлопчиків та дівчат, віком від 10 років. Для початківців головне – увага тренера та мати велике бажання, тоді й результати будуть позитивними, – наголошує тренер. 

Тарас Юхимович має більш як півстолітній досвід у веслуванні на байдарках та каное. Крім того, досі не цурається сісти за весло та показати професійну техніку і рівновагу. До речі, у 1996  році він здобув бронзу на міжнародних змаганнях серед ветеранів, але запалу чоловікові не позичати. Над Стирем в теплу погоду можна почути його гучний голос та побачити самого під час тренування вихованців школи.  Тривалий час він був тренером і Марії Повх, а зараз пишається своєю вихованкою, відзначаючи її цілеспрямованість та завзятість.  Каже: для неї новий човен – неймовірна можливість і доповнення до таланту, щоб здобути найвищу нагороду та захистити честь школи, Волині, України.

Команда Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» вітає Марію Повх із її перемогами, бажає  вдалого і плідного тренування на новому човні та вболіватиме за землячку на наступних змаганнях.

Координатор Програми «Волинь спортивна» Олексій Сорокун:

Спорт і фізкультура є одним із пріоритетних напрямків діяльності Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». У рамках програми «Волинь спортивна» ми підтримуємо популярні масові види спорту, про що свідчить проведення змагань обласного та всеукраїнського рівнів. Минулого року відбувалися Літні Олімпійські ігри в Ріо-де-Женейро, де Марія Повх стала фіналісткою і зайняла 4 місце.  До нас звернулися представники Волинської обласної федерації каное з проханням допомогти придбати професійну байдарку для землячки. Відтак, на умовах співфінансування було придбано і передано новий човен нашій веслувальниці. Підтримка спортсменів такого рівня повинна бути і на державному рівні, і на обласному, а також не залишати байдужими тих, хто має можливість допомогти розвиватися українським спортсменам.

Президент Волинської обласної федерації каное Андрій Шевчук:

До човнів під час змагань є певні вимоги, а після частого використання вони зношуються і не відповідають нормам.  Марія постійно тренується, а тому нова байдарка була необхідною. Оскільки професійний спортивний інвентар дороговартістний, ми звернулися з проханням допомогти до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Там підтримали нашу ініціативу, за що ми та Марія дуже вдячні. Цей вид спорту – не футбол. Наші спортсмени не заробляють великих грошей, а федерація – громадська організація. Тому ми можемо розраховувати лише на підтримку і допомогу спонсорів. Зараз наша веслувальна родина нараховує близько 200 членів.

oksy

Залиште коментар