Нове життя сільського дитсадка

Невеличкі села Михлин і Загаї Горохівського району розташовані за 25 кілометрів від Луцька. Тут проживає 455 людей. Місцевий орган самоврядування у Михлині очолює молода й енергійна Мар’яна Білецька.

Протягом чотирьох років, відколи вона перебуває на посаді сільського голови, у Михлині та Загаях відбулося багато позитивних змін. Результати такої згуртованої діяльності активістів не забарилися – у селах лишається молодь, відповідно, збільшується кількість школярів та діток дошкільного віку.

dsc_0103

«Зараз можна знайти роботу, аби лиш було бажання, – каже Мар’яна Білецька. – А щоб молоді батьки не переймалися, куди прилаштувати дітлахів, у Михлині відновив діяльність дитсадок з дев’ятигодинним перебуванням малюків».

Завідувачка Михлинського ДНЗ «Дзвіночок» Раїса Онищенко з гордістю розповідає, що садочок відвідують 22 дитини від трьох до шести років. Усі малюки активні й допитливі, полюбляють рухливі ігри. Тому батьки вирішили облаштувати діткам сучасний ігровий майданчик.dsc_0155

«Я часто звертала увагу на білборди в Луцьку. Там рекламували проекти від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Вирішила спробувати і написала лист на їхню електронну скриньку. Мені відповіли: «Скоро в Горохові розпочне діяльність представництво Фонду, звертайтеся». Ми так і зробили», – пригадує Мар’яна Білецька.

Головою ініціативної групи батьків обрали Раїсу Онищенко, адже в садочок ходить її чотирирічна донька Марія. На конкурс подали проект «Здорова та щаслива родина – запорука впевненості у майбутньому». Не все відразу виходило у михлинців, та вони щоразу радилися з керівником представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Горохівському районі Людмилою Марадевич та спеціалістом Вірою Баландіною. У результаті співпраці михлинської громади з Фондом на подвір’ї дитсадка з’явилися подвійна гойдалка, гойдалка-балансир, лазанка і карусель.

dsc_0150

А для спортивних занять та ігор малюки отримали новенькі м’ячі, скакалки, обручі, набори кеглів і кубиків. 

dsc_0114

«Приміщення дитсадка в нашому селі тривалий час було занедбане. Після ремонту він знову запрацював у 2012 році. Сьогодні без допомоги батьків, на жаль, обійтися не можемо.  Але вони у нас активні й ініціативні. Усі розуміють: усмішки дітей дорого коштують. Добре, що Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» започаткував і розвиває співпрацю з громадами на умовах співфінансування, – каже завідувачка ДНЗ «Дзвіночок» Раїса Онищенко. – Маємо ще багато планів на майбутню співпрацю. Бо розуміємо: якщо у селі є дитсадок, школа і церква, воно живе. Забери щось одне – села не стане».

dsc_0164

«Цей дитсадок чверть століття тому відвідував і я, – пригадує Микола Коваленко, тато п’ятирічного Дмитрика, житель села Загаї. – Та наші діти перебувають у комфортніших умовах, мають яскраві іграшки й сучасний майданчик. Ми раді, що в селі є дитсадок. Возимо сюди діток по черзі своїм транспортом. Малюки охоче вранці збираються на заняття, тут їм цікаво, весело».dsc_0125

Як зазначив керівник центральної філії Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Сергій Костриченко, участь у проекті згуртувала громаду Михлина і Загаїв. Люди повірили в себе, у власні сили та можливості.

«Ви подали гарний приклад своїм дітям і довели, що почати зміни в країні можна зі свого села», – підсумував Сергій Костриченко. 

oksy

Залиште коментар