Новорічна казка для маленьких волинян

Подарунки від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» отримали майже три тисячі дітей

З казкою та солодкими подарунками прийшов Святий Миколай до діток з особливими потребами з міста Луцька та Ківерцівського району. В рамках програми Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» «З відкритим серцем до людей» близько 800 глядачів завітали у Волинський облмуздрамтеатр ім. Т. Г. Шевченка на виставу «Мюзикл Тхнусії». Також у передсвяткові дні Фонд подарував незабутні враження, приємні емоції та новорічні подарунки для особливих дітей та школярів із Локачів, Горохова, Нововолинська, Володимира-Волинського, Старої Вижівки, Маневичів, Каменя-Каширського. Святковий настрій маленьким глядачам створювали юні актори Творчої студії Наталії Журавльової.

– У передсвяткові дні найбільше хочеться зробити приємне дітям. Подарувати їм теплу атмосферу та гарний настрій. Котрий рік поспіль Фонд запрошує дітей з особливими потребами на новорічні вистави. Цьогоріч свято організували й для школярів районних центрів Волині. Загалом подарунки від Фонду отримали майже три тисячі дітей, – відмітив керівник проекту «З відкритим серцем до людей» Дмитро Зінько.

 

Яскраві костюми, харизматичні персонажі – кумедні відьмочки, галасливі гобліни та бешкетний хом’ячок-домовик на ім’я Гуго. Своїм драйвом і артистизмом актори піднімали настрій усім присутнім.

– Нашу виставу створено за книжкою Кея Уманські «Мусія і пантоміма». Це весела смішна казка, в якій герої висміюють негативні людські риси, – зазначає Наталія Журавльова. – Над постановкою мюзиклу ми працювали впродовж року. Роботи було багато, адже задіяний весь колектив студії.

Сама ж головна героїня Тхнусія, маленька акторка Ліза Масляна, каже: така роль їй до вподоби. Хоча й важко було вивчити пісню англійською мовою, що її виконує разом з подругою, та із завданням упоралася на відмінно.

Діти не стримували емоцій та підтримували героїв вистави оплесками.

Торік моєму синові було трішки важко сприймати події на сцені. Цього разу він уважно дивився та реагував. Дуже зрадів подарункові, – розповіла мама восьмирічного Давида Наталія Череслова, член ГО «Повір у себе». – Торік Фонд подарував нам можливість оздоровитися в Буковелі. Ця поїздка не лише подарувала синові позитивні емоції, а й вплинула на його розвиток. Дякуємо Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за те, що турбується про наших дітей, дає можливість розвиватися.

Керівник ГО «Янголята» Юля Поліщук зазначила, що найголовніша реабілітація для дітей з аутизмом – соціалізація. Похід у театр дає їм можливість адаптуватися до навколишнього світу.

– Сьогодні одна мама вперше прийшла з дитиною у театр і практично відразу пішла. Наступного разу вони зможуть довше побути. Я це зі своєю дитиною проходила. Зараз ми висиджуємо цілу виставу. У наших діток своє сприйняття дотиків, звуків. Вони хочуть бути такими, як усі, тільки їм потрібно допомогти увійти в суспільство. Такі вистави допомагають соціалізуватися.

Із захватом новорічний мюзикл сприйняли і в районних центрах Волині. Юні глядачі захоплювалися грою ровесників, співчували героям та раділи новорічним подарункам.

– Для наших дітей це новинка. У нас, як і в інших районних центрах, нема свого театру. Діти позбавлені можливості подивитися на виступи однолітків, – зазначила представник партії УКРОП у Горохівському районі Людмила Марадевич. – Дуже гарна вистава. Усі вийшли з зали задоволені, усміхнені. Дякуємо, що подарували казку нашим дітям.

Привітати із прийдешніми святами дітей Камінь-Каширщини та Маневиччини приїхала народний депутат України Ірина Констанкевич та голова Волинської регіональної партійної організації «Українське об’єднання патріотів-УКРОП» Вячеслав Рубльов.

– Коли приходить Новий Рік, Різдво ми всі в очікуванні дива. Нехай воно завітає в кожну українську сім’ю, різдвяна зірка всіх об’єднає і подарує віру в наша краще спільне майбутнє, -сказала Ірина Мирославівна, звертаючись до юних глядачів.

Після вистави дітлахи емоційно обмінювалися враженнями. Напередодні новорічних свят школярі переконалися, що дива існують. Як і люди, які їх дарують.

oksy

Залиште коментар