ОСББ – шлях до ефективного благоустрою

Будинку, що на вулиці Кравчука, 20 у Луцьку, – 28 років.Три роки тому його мешканцям набридло терпіти свавілля жеку, й вони створили ОСББ.

Комунальники передали новоствореному об’єднанню будівлю в занедбаному стані, адже фактично ремонтих робіт, як і в більшості будинках, тут не проводили. Відколи мешканці стали самостійно господарювати у будівлі, результат не забарився. Вони намагаються зробити будинок не лише привабливим зовні, а й комфортним для життя.

dsc_0663

 «Ми хочемо, щоб майно лишилося нашим дітям і внукам, тому маємо робити все, щоб зберегти його», – каже голова ОСББ Лариса Грицюк.

dsc_0698

Відколи було створено ОСББ, змінилося три голови. Пані Лариса очолює об’єднання два роки. Якщо комунальники за весть період господарювання жодного разу не звітували перед жителями за витрачені кошти, то тепер ознайомитися з результатами діяльності ОСББ може кожен мешканець будинку.

Уже другий рік поспіль ОСББ співпрацює з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Спільно вдалося зробити чимало: дашки над під’їздом та підвалом, допомогли облаштувати майданчик для збору сміття. Ще один результат співпраці – відмостка  по периметру будинку.

dsc_0672

«60% жителів будинку – пенсіонери та малозабезпечені люди. Фонд, знаючи проблеми нашого будинку, завжди йде на зустріч, – зазначає Лариса Грицюк. –  Цьогоріч ми звернулися із загальним рішенням усіх мешканців зробити відмостку  по периметру будинку. Тому, що в нас просів асфальт, утворилися ями і вся вода після дощу стікала в підвал. Разом з Фондом ми провели громіздку роботу. Щиро вдячні за співпрацю. Сподіваюся вона триватиме і надалі».

dsc_0668

Голова ОСББ додає, що найближчим часом планує знову звертатися у Фонд за допомогою.  Наразі потрібно замінити аварійні парапети, через які руйнується конструкція будинку.

Не сидить без діла об’єднання і тепер. У підвалі будинку поетапно ремонтують труби холодного і гарячого водопостачання. Планують встановити на кожен стояк залізні крани, щоб у випадку негараздів не відключати весь будинок від водопостачання, а лише перекрити кран. У майбутньому мешканці хочуть відремонтувати тротуар та прибудинку територію.

Голова ревізійної комісії ОСББ Валентина Куракіна зазначає, що багато людей спочатку були проти створення ОСББ. Адже комунальники передали будинок в аж ніяк не найкращому стані. «Тепер розуміємо, що гроші, які ми раніше платили за утримання будинку, викидалися на вітер. Зараз бачимо: наші кошти йдуть на наш будинок. Єдине, що нам їх на все не вистачає», – додає Валентина Куракіна.

dsc_0682

«ОСББ, що на Кравчука, 20, – одне з перших, з ким Фонд уклав договір про співпрацю, – зазначає менеджер Офісу розвитку кварталу, що на вулиці Гордіюк, 37 Леся Подольська. – Щойно Офіс відкрився, вони прийшли з проектом на заміну дашків, який успішно реалізували. З тих пір у нас триває активна співпраця».

Усю необхідну інформацію щодо процедури створення та функціонування ОСББ можна отримати в Офісах розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» або за тел. 78-22-07

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

oksy

Залиште коментар