Особливий спорт 

Спорт – чи на найкорисніший спосіб реабілітації людей з особливими потребами. Він не лише розвиває фізично, а й соціалізує, допомагає знайти сферу для самореалізації наповнює життя яскравими подіями та новими звершеннями.
Директор відокремленого підрозділу Спеціальної Олімпіади у Волинській області Катерина Свіщева зазначає: діти й молодь з особливими потребами із задоволенням займаються спортом, беруть участь у змаганнях та олімпіадах.

Спортсменів спеціальної олімпіади об’єднує один діагноз – вади інтелекту. Серед особливих спортсменів члени громадських організацій «Джерело життя», «Даун-синдром», «Яноголята». Є хлопці, які вже закінчили школу. Для них спорт, робота в організації, спортивні змагання – чи не єдине заняття, де вони можуть проявити себе.

«Про те, що є спорт для особливих дітей з вадами інтелекту, я дізналася три роки тому на семінарі в Житомирі. Приїхала додому, вирішила спробувати створити організацію, адже я теж мама особливого хлопчика. Тепер у нас є футбольна, баскетбольна команди. Зараз ми почали грати в флорбол. Серед спортсменів спец олімпіади в Україні 4 області грає у флорбол. Хлопцям дуже подобалося, – розповідає Катерина Свіщева. – Ми щотижня тренуємося. Наші хлопці – дворазові чемпіони України з дворового футболу. Торік в Луцьку ми проводили чемпіонат України. До нас приїжджали 120 учасників зі всієї країни. Команда Волинської області зайняла 1 місце. Їздимо на марафони, змагання. Наразі команда втретє бере участь в дворовому футболі. Саме тривають відбіркові ігри. Хлопці щасливі, що їх сприймають на рівні з іншими людьми».
Нещодавно спортсмени спец олімпіади вперше відвідали спортивно-оздоровчий табір. До цього в Україні не проводили такого заходу. 5 днів відпочинку, змагання, екскурсії – для особливих спортсменів та їхніх супроводжуючих це були нові враження, які надовго залишаться в пам’яті.
За активну участь у змаганнях Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» нагородив юних спортсменів сувенірними подарунками. Також представник Фонду Дмитро Піддубний вручив футбольні та волейбольні м’ячі. Катерина зазначила, що такий подарунок на часі для спортсменів. Оскільки вони дуже люблять грати у волейбол, а м’ячів не було.
«Спорт – це сила й здоров’я. Ви молодці, що ведете активний спосіб життя. Продовжуйте тренуватися й грати і перед вами відкриється багато цікавого», – звернувся до спортсменів Дмитро Піддубний.

tilkyrazom

Залиште коментар