Понад півтори сотні діток взяли участь у серії благодійних передвеликодніх майстер-класів

Свято Світлого Воскресіння Христового учасники дванадцяти благодійних майстер-класів, що відбувалися в Арт-галереї центрального універмагу Луцька, відзначили із особливими аксесуарами, виготовленими власноруч. Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» спільно з об’єднанням майстрів хенд-мейду «Світ своїми руками» здійснили своєрідний мистецький марафон. Упродовж кількох тижнів в Арт-галереї тривали благодійні навчання для діток.

Дванадцять майстринь у передвеликодній час пропонували знайомитися зі своїми заняттями, що із невеличкого хобі переросли у справу життя.

«Для кожного це був величезний досвід, бо зазвичай на майстер-класи приходять по двоє, троє, п’ятеро діток, а тут – по 10-15. Тому було водночас і цікаво, і важко. Але, вважаю, це дуже потрібно для майстрів, бо такого досвіду за короткий термін вони мало де отримали б. Як і загалом нагоду виявити себе в такому гарному місці, поряд із хорошими людьми», – поділилася враженнями від роботи з дітками куратор майстер-класів Катерина Новак.

Дітки різного віку з різними можливостями (у тому числі особливі) з дошкільних закладів та навчальних установ випробовували свої таланти у найрізноманітніших техніках. Організовувати такі уроки допомагали Офіси розвитку кварталу, що функціонують у різних куточках міста та тримають тісний зв’язок із лучанами.

Менеджер Офісу розвитку кварталу Олена Оліфірович розповіла, що такої активності батьків і дітей навіть не очікували: «Ми отримали багато позитивних емоцій. Є дуже ініціативні батьки, які хочуть, щоб їхні діти розвивалися, щоб у садочку отримували нові можливості, навчалися перед тим, як іти до школи».

Насолоду від творчості діставали не лише діти, а й їхні батьки. А на завершальному етапі дитячі вироби стали експонатами святкової пасхальної виставки.

Останнім уроком із серії майстер-класів стало скульптурне панно. Таке навчання випало найстаршим учасникам проекту.

За цей час у благодійному навчанні взяло участь понад півтори сотні дітей. Але найвагоміші здобутки, за словами заступника голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ірини Констанкевич, – те, що не обліковується цифрами.

«Ці мистецькі речі дуже теплі, бо створені руками дітей. До того ж, під час майстер-класів використовували техніки, які не завжди є в садочках, у творчих гуртках. Тому ми й створили таку площину для занять різними видами творчості із дітьми», – розповіла Ірина Констанкевич.

Мистецький простір, до речі, трішки змінився: зала стала ширшою, більш місткою, тепер тут зможуть організовувати масштабніші презентації, виставки й виступи. Проект святкового формату завершився, проте влітку на діток чекають нові заняття – такі ж захопливі та корисні.

 

oksy

Залиште коментар