У “Проліску” – 15 заїзд реабілітації військових

15 бійців АТО проходять черговий етап фізичної, психологічної та емоційної реабілітації, на базі санаторію «Пролісок».

Вісім із 15 таких реабілітаційних виїздів профінансував Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк». У санаторії «Пролісок» у Ківерцівському районі 15 учасників АТО отримали можливість відпочити, полікуватися, поспілкуватися і … потворити.

Бійці розповідають, що окрім труднощів психологічних є ще й соціальні, зокрема проблема із працевлаштуванням.

Максим Леончук, учасник АТО, каже, що перед мобілізацією працював на приватній фірмі, після повернення, з’ясувалося, що його місце вже зайняте.DSC_0218

Вояки, які мали б отримувати післястресову допомогу, натомість мають додаткові хвилювання – відчуття покинутості та непотрібності. А ще може бути нерозуміння з боку рідних, близьких. «Зігрій душу» – так називається волонтерський мистецько-психологічний реабілітаційний проект , що охопив близько трьохсот бійців.

Керівник проекту «Зігрій душу» Анна Лисакова, розповідає, що в ході проекту був напрацьований ціний практичний досвід. Це дасть змогу допомагати солдатам з інших областей.

«До сьогоднішнього дня ми вже маємо зовсім іншу програму, аніж була у нас раніше. Адже тоді хлопці були тільки після бою, а зараз вже такі, які півроку а то й більше вдома, вони вже більш адаптовані. Тому є інші потреби, інші якісь питання, цілі, але програма має жити, тому що вона дає результат для хлопців. Ми вирішили, що будемо не лише психологічну реабілітацію робити, але інформувати хлопців і теж якимось чином вивчати питання. З яких вони не можуть зробити в реальному житті», – зазначає Анна.

У реабілітаційній програмі – різноманітні заняття, у тому числі – робота і з психологом та психіатром. А розповідати хлопці мають про що.

«Вони мене сприймають, як друга. Я для них, як подружка – сестра, мама, подружка – будь-хто, з ким просто можна поговорити, посміятися» – ділиться враженнями психолог проекту Олена Тарасюк.

Аби долучитися до благої справи, Сергій Никорович приїхав на Волинь із Коломиї. Він – спадковий гончар, долучає тих, хто пережив страх руйнації, творити магію народження нового.

«Головне – прямий дотик з чимось таким живим, що вони мужуть створювати, то так само береться шматочок глини і з того вже створюється якась робота. Оце як створення світу», – зазначає Сергій.DSC_0244

До таїнства творення долучився і гість – виконавчий директор Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Орест Маховський. Він розповів бійцям про діяльність Фонду, про допомогу власне учасникам АТО. Це – не лише реабілітація, адресна матеріальна допомога, юридичний супровід тих, хто повернувся, а й прямі постачання на передову.

«Нічого не було ні в державному, ні в обласному бюджеті. І ми тоді з рядом інших меценатів, поділивши всі проблеми, які є, фінансували по Україні з підприємствами в частині забезпечення оптикою, раціями, обмундируванням, касками, бронежилетами і всім іншим», – зазначив чоловік.

Відтепер допомогу Фонду отримати буде простіше – оскільки сфера його діяльності розширюється на всю область. Філіал організації буде у кожному районному центрі. Туди звертатимуться не лише по допомогу, а й зі своїми ідеями, проектами. Спільно із виконавчою владою, зі слів Ореста Маховського, область може досягнути неабияких результатів, послужити взірцем для інших регіонів. Головне – поставити мету і тільки разом її досягати.

DSC_0346

DSC_0324DSC_0220 DSC_0171 DSC_0170 DSC_0057 DSC_0054 DSC_0053 DSC_е0186 DSC_0183

Redaktor

Залиште коментар