У Луцьку відремонтували відділення лікарні

 

Обласна інфекційна лікарня – один із найповажніших медичних закладів в обласному центрі. За 50 років функціонування у ній відбулося чимало, на жаль, не найкращих змін.

Як розповідає головний лікар обласної інфекційної лікарні Петро Гайдучик, ремонти в лікарні тривають десятиліттями. Але досі в медустанові критично стоїть питання заміни каналізації, системи водопостачання та електромережі.

Із державного бюджету на кожного пацієнта надходить щодня лиш 7 з половиною гривень, тож про поліпшення умов, зі слів головного лікаря, годі й думати.

«До благодійників ми звертаємося вкрай рідко. Іноді в лікарню госпіталізовують тяжкохворих діток, на лікування яким потрібно вдень 500, а то й 1000 гривень. Тоді ми просимо допомогу у благодійників. Звертаємося також до них, щоб допомогли з білизною, на ремонт», – розповідає Петро Гайдучик.

Так, майже 10 років у лікарні функціонує відділення для ВІЛ-інфікованих, які мусять бути ізольовані від інших інфекційних хворих. Умови для перебування таких пацієнтів були жахливими. Тому й звернулися до Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», – повідомили у прес-службі Фонду.

«Виокремлення даного відділення є потрібним, тому що у Волинській області наразі перебуває до 5 тисяч хворим із діагнозом ВІЛ-інфіковані. Із них ми маємо півтисячі дітей, які народжені від ВІЛ-інфікованих батьків і вони потребують спостереження, уточнення діагнозу, а, відповідно, надання лікування», – пояснила завідувач відділення для ВІЛ-інфікованих обласної інфекційної лікарні Людмила Зубко.

На ремонт і часткове вмеблювання відділення необхідно було близько трьохсот тисяч гривень. Відтепер тут повноцінний ізольований блок на 20 ліжкомісць, з окремою маніпуляційною та ординаторською. І хоч навіть це відділення не вирішить усіх проблем хворих, та відтепер здійснювати їх лікування і обстеження буде набагато простіше. Два роки тому за кошти Фонду Ігоря Палиці у цьому медичному закладі оновили харчоблок. І це – лише частина об’ємної програми.

«Лише на початку цього кварталу Фонд Ігоря Палиці виділив півтора мільйона гривень на установи, де лікуються тяжкохворі, бійці АТО, дітки. Кошти були витрачені на ремонт, закупівлю обладнання, реабілітацію. І робота у цьому напрямку триває і надалі», – запевнив виконавчий директор Фонду Орест Маховський.

Незважаючи на політичні інтриги, скруту чи інші чинники, усі програми і проекти Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» тривають, адже вони здійснюються лише там, де це найбільш потрібно, – переконують в організації.

 

За матеріалами інформаційного агентства Волинські Новини

.Still1111_00000 копия Still1111_00002 копия Still1111_00008 копия Still1111_00009 копия Still1111_00011 копия Still1111_00013 копия Still1111_00015 копия Still1111_00016 копия

Redaktor

Залиште коментар