Учасники АТО протягом року будуть проходити реабілітацію у «Проліску»

Військові дії на Сході України тривають,  із зони АТО продовжують повертатися солдати зі скаліченими долями, важкими спогадами про побачене та пережите.

У 2016 році Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» продовжує реалізацію проектів, спрямованих на соціальну адаптацію військових та членів їхніх родин.

Головним  напрямком Фонд обрав для себе підтримку цих людей після демобілізації, коли бійцям та їхнім близьким доводиться адаптуватися до цивільного життя, знаходити взаєморозуміння, знати про свої права і вміти ними користуватися.

Проект «Зігрій душу», що його підтримує фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» уже відкрив цьогорічний реабілітаційний сезон. У тижневій програмі відновленні – медичний, психолого-естетичний та соціальний напрямки. Проект уже третій рік зберігає актуальність, оскільки державна програма так і не запрацювала належним чином.

 «Цього року проект здійснюватиметься лише на базі санаторії «Пролісок» Ківерцівського району. Тут усі умови, аби оздоровитися та відновити сили. Хвойний ліс, заплава річки Путилівки, комфортні умови проживання і потужна медична база з найрізноманітнішими процедурами. А ще тут бійці проходять курс рефлексотерапії» – розповів про деталі проекту юрисконсульт Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Андрій Іщик.

Лікар-релексотерапевт Сергій Кузь побував чи не в усіх військових частинах українських бійців зони АТО, доводилося відновлювати бійців безпосередньо після бою. На його думку, його авторський метод здатен зцілювати навіть після важких травм.

 «В ході сеансу застосовується кілька рецептів, які дають необхідний результат. Виходячи зі стану пацієнта я роблю пульсову діагностику: стан органів, систем, психологічний, психічний, неврологічний  стан крові нервів, лімфи, енергетики – це все враховується. І після цього визначається лікування».

Сеанси тривають від години до двох у залежності від індивідуального рецепту. Таке лікування дуже популярне у реабілітантів.

«Відчуття такої легкості. Перші дні воно як…спочатку важко, не можна звикнути, а потім полегшення. Легкість в організмі. Організм знає, що йому треба» – ділиться враженнями від курсу реабілітації учасник АТО , Руслан Куліш.

Реабілітанти відзначають користь проекту, що далі, то він набуває більшої популярності.

Голова правління Фонду «Тільки разом» Олександр Товстенюк розповів, що проекти, які мають на меті допомогти учасникам АТО, вирішили продовжити. «На жаль, військові дії тривають,  а значить і потреба в реабілітації не втрачає актуальності. До того ж, самі учасники після оздоровчого курсу відзначають покращення загального самопочуття. Зважаючи на ефективність ми вирішили продовжити проекти спрямовані на допомогу учасникам АТО і у 2016 році» – розповів Олександр Товстенюк .

Упродовж року відбудеться шість таких заїздів. Окрім того, завдяки підтримці Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у 2016 році триватиме й  інший психолого-реабілітаційний проект сімейного відпочинку та консультації спеціалістів для учасників АТО та їхніх родин.

 

oksy

Залиште коментар