Учні ЗОШ №17 стали помічниками Миколая

День Святого Миколая є найбільш очікуваним для усіх маленьких українців. Дітки, які впродовж року були чемними, цього дня отримують омріяні подарунки. Завдяки ініціативі шкільного колективу Луцької ЗОШ №17 цьогоріч свято завітає до онкохворих діток, які перебувають на лікуванні у Волинській обласній клінічній лікарні.

У рамках всеукраїнської акції «Миколай про тебе не забуде» в школі провели благодійний ярмарок. Співорганізатором благодійної акції став фонд розвитку школи «Вулик», який створено за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» два роки тому.

Фонд розвитку «Вулик» – це самостійна неприбуткова організація, яка діє в інтересах учнів та працівників навчального закладу, надає підтримку в здійсненні науково-освітніх, оздоровчих, культурних програм і проектів школи. За допомогою фонду у школу вдалося закупити два ноутбуки (у кабінети хімії та української мови), два WI-FI роутери, столи та стільці в комп’ютерний клас. Нині на подвір’ї школи облаштовують зелену зону – міні-дендропарк. Це стало можливо завдяки гранту на дві тисячі євро, який виборола школа у міжнародному конкурсі. Долучився до цієї гарної ініціативи й Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», виділивши 20 тис. грн на облаштування огорожі, що відмежовує майбутній міні-дендропарк від пішохідної зони.

Голова фонду розвитку, молода мама і вчитель Ірина Вертей каже, що такі акції у школі річ звична. Приміром, торік школярі допомагали військовослужбовцям, які перебували на лікуванні у госпіталі. Цьогоріч вирішили зробити свято діткам.

До акції долучилися учні всіх класів. Старшокласники разом з батьками вдома готували смаколики, а учні молодших класів та вчителі купували ласощі. На виручені кошти планують придбати подарунки, які школярі віднесуть юним пацієнтам лікарні.

– Ми не маємо можливості придбати цим дітям усе, що потрібно, але хочемо подарувати хоч якусь радість, щоб вони бачили, що Святий Миколай про них не забув, – розповіла Інна Савчук, заступник директора з виховної роботи. – У кожній школі є діти з добрим серцем. Головне – правильно їх організувати, націлити. Наші учні дуже ретельно готувалися до ярмарку. Вони прониклися доброю справою.

Саме в цей період у школі перебуває волонтер з Нігерії Альберт. Юнак приїхав до Луцька два тижні тому за програмою GoCamp.

– Я надзвичайно вражений цим дійством. Ярмарок – не лише благодійна справа, а й спосіб показати дітям, як влаштовувати бізнес, як торгувати, купувати, – зазначає волонтер.

Альберт допомагає школярам ярмаркувати. Опісля разом з учнями піде у лікарню, щоб привітати зі святом хворих діток.

 

oksy

Залиште коментар