Волинські стипендіати реалізовують кращі проекти

Сьогодні молоді люди, попри те, що іноді представники старшого покоління висловлюють невдоволення їхньою поведінкою, – дуже ініціативні та активні. Більшість із них мають мету, віддають перевагу здоровому способу життя та самовдосконаленню. Крім того, цікавляться вони й соціально важливими питаннями, створенням умов для покращення життя в рідному місті, екологічними проблемами, відродженням українських звичаїв, традицій тощо. Саме на це спрямовані їхні перші кроки у громадському житті, які знайшли відображення в стипендіальних проектах та які підтримали у Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом».

Нещодавно на конкурсній основі було відібрано 24 проектні роботи, що стосувалися найрізноманітніших аспектів життя в Луцьку та області. А днями відбулася робоча зустріч координатора програми «Підтримка обдарованої молоді» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Оксани Демчук зі студентами, які стали переможцями стипендіального проекту.

– Усі наші стипендіати надзвичайно обдаровані, ініціативні й дуже активні. Вражає, що вони беруться за справи, які часто не до снаги навіть дорослим. Їхні проекти сповнені надій і сподівань, а прагнення змінити життя на краще захоплює. Вони вже зараз думають про збереження довкілля, згуртування громади задля гарних спільних справ, відродження української культури. Водночас наші стипендіати йдуть у ногу з часом та не відстають від ровесників з-за кордону: цікавляться сучасною музикою, створенням інноваційних арт-об’єктів, пропагують здоровий спосіб життя тощо. Прикро, що на такі дії наше суспільство поки реагує пасивно, і в молодих людей іноді опускаються руки. Натомість Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» намагається усіляко сприяти реалізації молодіжних ініціатив. Ці кроки маленькі, й, здавалося б, непомітні, але починати добру справу завжди непросто, – зазначила Оксана Демчук.

Зустріч відбулася в теплій атмосфері, але була доволі конструктивною. Стипендіати розповіли, на якому етапі реалізація їхніх проектів, з якими труднощами вони зіткнулися, чому не вдається втілити ту чи ту ініціативу. В більшості випадків – це нестача коштів, а ще часто студенти наштовхуються на байдужість дорослих.

Зокрема, Михайло Сеньків зіткнувся з проблемою платного розміщення інформаційних матеріалів про збереження довкілля у транспорті, натомість інші стипендіати підказали йому, що це вид соціальної реклами, тож не потребує оплати. Людмила Ковальчук розповіла про успішні результати впровадження музикотерапії для відновлення психоемоційного стану дітей. Юлія Пустовіт активно шукає волинських молодих музичних виконавців та працює над створенням для них сприятливого середовища. І, можливо, вже у вересні лучани матимуть змогу почути сучасних талановитих виконавців нашого краю на великій сцені міста. А Галина Калюжна, яка прагне бачити Луцьк чистим, бідкається, що така ініціатива поки не знаходить розуміння, хоча щодня люди бачать купи сміття на зупинках, у місцях відпочинку, проте мало хто візьме сміттєвий мішок і, прибравши непотріб, хоч трішки зробить своє місто чистішим.

Сподіваємося, що саме за такими молодими людьми – майбутнє нашої країни. Це нове покоління з іншим баченням та усвідомленням того, що рідна країна – найкраща, а щоб жити у ній комфортно, треба всіма силами робити її відкритішою, добрішою, чистішою, сучаснішою.

 

Нагадаємо, у  квітні Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» та стипендіальна комісія визнали найкращими 24 роботи. Усього за шість років діяльності Фонду 1300 талановитих волинських дітей отримали стипендії у рамках програми «Підтримка обдарованої молоді».

oksy

Залиште коментар