Втілюємо ідеї в життя разом

Як стимулювати активність, як пробудити ініціативу, як змусити людину повірити у себе, у силу громади? Щонайперше, знаннями, – вважають спеціалісти Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», які вже давно працюють над проектами, спрямованими на підвищення активності місцевих громад та співпраці з ними. Справді, як реалізувати проект, якщо не проаналізувати його доцільність, не знайти можливі шляхи здійснення, не сформувати бюджету, не прорахувати можливі ризики, не вивчити наслідків втілення ідеї? Саме з метою навчити втілювати ідеї  і організували тренінги-семінари «Від ідеї до проекту» і «Фонд розвитку навчального закладу».

Радник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» із питань міжнародного співробітництва Олена Ітані окреслює завдання семінару «Від ідеї до проекту» – познайомити  людей із діяльністю Фонду «Тільки разом», а, зокрема, із проектом «Ініціативні громади», що допомагає активним людям, громадам реалізовувати свої ідеї шляхом написання проектів і подання їх на однойменний конкурс. Також це інформування волинян про можливості, які надаються в програмі міжнародної технічної допомоги.

Такі тренінги реалізувалися вже у половині районів Волині. Цільова аудиторія – освітяни, представники громадських організацій, органів місцевого самоврядування.

dsc_0546

Буцинський сільський голова Петро Кошелюк пишається тим, що саме їхнім сільським активістам вдалося згуртувати ще кілька громад зі Старовижівського району, і тепер будуть планувати розвиток спільно, сильною громадою, адже є і школа,  в якій треба робити реконструкцію, і спортивні майданчики. Зусиллями  сільської громади ми вже збудували футбольне поле, але ще буцинці хочуть облаштувати ігрові зони і для наймолодших діток.

Керівник  ГО «Центр соціальної взаємодії «Громада» Людмила Махун  із села Дубечне цього ж району проектною діяльністю займається уже більше 15 років, має  позитивний досвід, уже вдавалося заручатися підтримкою європейських грантів щодо збереження історично-фольклорної спадщини Старовижівщини та програми енергозбереження. Проте Людмила відзначила користь таких зібрань, оскільки фонд  дає новий інструментарій здійснення проектної діяльності, усе детально розписано по кроках, що надзвичайно цінне. У кожного грантодавця своя вимога, а Фонд надає методичну і юридичну допомогу, супровід.

«Мені, як вчителю, цікава ще ідея щодо створення фондів розвитку у школах,  – каже Людмила Махун. – Це, я думаю, має дуже великі перспективи, оскільки змушує проявляти себе, не покладатися лише на державу, а своїми силами рухати, розвивати прогрес, і в такому руслі розвивати дітей. Це дасть можливість їм краще адаптуватися в житті і здобувати ті навички, які вони потім зможуть використати, як свідомі, активні громадяни».

Борис Смаль, координатор проекту «Фонд розвитку навчального закладу» програми «Сучасна освіта» поділився  з учасниками тренінгів досвідом роботи таких організацій в обласному центрі, познайомив із механізмом створення фондів розвитку, з перевагами таких об’єднань. За його словами, у районах є всі ті самі можливості, що й в обласному центрі. Адже батьки самі можуть вирішувати куди, до яких меценатів звертатися.

dsc_9789

 «Є державні гранти, обласні, міжнародні. Це те, на що ми спрямовуємо батьків, їм це зараз цікаво, і ми разом, я сподіваюся, це реалізуємо, – розповідає куратор проекту. – Аналогічно до офісів розвитку кварталу в обласному центрі  в кожному районі є  представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Це той самий офіс розвитку, тільки району, куди батьки можуть звернутися і вже звертаються, є ініціативи, які йдуть від батьків. У тому числі й сьогоднішня зустріч – то результат співпраці і батьківських колективів,  і педагогічних, і місцевих громад з регіональними представництвами. Тому ми тут».

dsc_9705

Деякі учасники, запрошені на семінар-тренінг, ідуть на зустріч з уже готовими ідеями.  З часом вони зможуть оформити їх у проектні пропозиції і взяти участь у конкурсі для реалізації ініціатив.

dsc_9704

Тренери переконалися, що таке навчання необхідне для ініціативних людей, тому найближчим часом такі семінари-тренінги проведуть  в усіх районних центрах Волині.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

dsc_0531dsc_0512 dsc_0516

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

oksy

Залиште коментар