Здоров’я волинян і підтримка військовослужбовців – соціально важливі проекти

Здоров’я – найбільша цінність, що є у людини. Щоб мати чудове самопочуття, важливо не лише дбати про фізичну форму, але й проходити профілактичні огляди у фахівців. Це запобігатиме хворобам, які, на жаль, дуже розповсюджені в наш час. Від якості надання послуг та атмосфери, що панує у медичних установах, залежить точність обстеження та результат лікування.

ДОПОМОГУ ОТРИМАЛИ ВСІ МЕДИЧНІ ЗАКЛАДИ ЛУЦЬКА

«Здоров’я волинян» – одна з програм Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», яка триває понад вісім років. За цей час спільно з лікувальними установами Волині здійснено сотні важливих справ: придбання обладнання та препаратів, облаштування приміщень, лікування, реабілітація та відпочинок волинян.

Фонд надав допомогу всім без винятку медичним закладам міста й обласним лікарням. Луцькі поліклініки отримали діагностичну апаратуру, інструменти та сучасні установки для їх дезінфекції. Пересувна рентгенівська система – у Волинській обласній клінічній лікарні, ремонт приміщень та обладнання – в обласній інфекційній лікарні, наркологічному диспансері, обласному територіальному медичному протитуберкульозному об’єднанні. Для Луцької міської клінічної лікарні упродовж кількох років закуповували препарати для невідкладних щеплень, чим врятували не одне життя, оплатили проектну документацію на встановлення ліфтів тощо. З метою створення умов для реабілітації онкохворих жінок Фонд підтримав громадську організацію «Донна». Оснащений соціально-медичний реабілітаційний центр на базі обласного онкологічного диспансеру надає можливість жінкам, які перебувають на лікуванні в мед¬установі, отримувати кваліфіковану допомогу.

ДО ДИТЯЧИХ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ – ОСОБЛИВА УВАГА

Особливу увагу Фонд приділяє дитячим медичним закладам. Так, в обласній дитячій лікарні відремонтовано поліклініку, відділення гнійної хірургії, ЛОР-операційну, коридор та хол хірургічного відділення, педіатричне відділення, придбано медичне обладнання. Затишок для хворої малечі створено через яскраві малюнки у палатах та коридорах. Облаштовано майданчик в санаторії «Дачний» для дітей з обмеженими можливостями, де є навіть карусель та гойдалка, на яких можна перебувати в інвалідному візочку. У Луцькій дитячій поліклініці Фонд замінив вікна та двері, закупив обладнання для фізіотерапевтичного та діагностичного кабінетів, фінансував підігрів басейну.

Ранні пташки – так називають немовлят, які з’явилися на світ дочасно. За чотири роки завдяки проекту Фонду «Виходжування недоношених дітей» врятовано понад 100 немовлят, яким вчасно надали екстрену медикаментозну підтримку. Крім того, Луцький клінічний пологовий будинок отримав інкубатор, термошейкер, електрокардіограф – обладнання, яке зберігає життя та здоров’я малюків, а їхнім батькам додає впевненості у безпеці своїх чад.

Незабаром у Луцьку розпочне роботу надсучасний перинатальний центр, який прийматиме породіль зі всієї Волині та України. Сюди скеровуватимуть вагітних, у яких є ризик не доносити дитину або народити малюка з вродженими вадами. Фонд виділив кошти на медичне обладнання, облаштування сучасної реєстратури, розпис холів та виписних кімнат яскравими малюнками, аби покращити психологічний стан жінок при надії.

МЕДОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ГОСПІТАЛІВ

З початком воєнних дій Фонд неодноразово надавав допомогу медичним закладам, де перебували на лікуванні та реабілітації військовослужбовці. Зокрема для Луцького військового гарнізонного госпіталю було придбано життєво важливий апарат для вакуумної терапії ран. Він замінює численні перев’язки, механічний дренаж і обробку ран септиками та пришвидшує одужання важкохворих пацієнтів.

Волинський обласний госпіталь ветеранів війни отримав від Фонду апарати для озонотерапії та плазмової хірургії, електрокардіограф, фіброгастроскоп для відділення функціональної діагностики, кисневий концентратор для реанімаційного відділення, фізіотерапевтичний комплекс, апарати для ударно-хвильової терапії, лімфопресотерапії та світлотерапії для фізіотерапевтичного відділення. Завдяки Фонду здійснюють перевезення учасників АТО до басейну та спорткомплексів для занять у рамках реабілітаційної програми, в лікувальні заклади на додаткову діагностику.

«У 2011 році Фонд придбав у госпіталь фіброгастроскоп. Але найбільш тісна співпраця склалася з початком воєнних дій на сході, коли стали вертатися з війни наші хлопці. Не тільки ми, а й уся Україна не була готова до таких подій. Потрібно було надавати хлопцям допомогу, проводити психологічну та фізичну реабілітацію. Ми почали шукати спонсорів. Допомога Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» потужна і тривала», – зазначає головний лікар обласного госпіталю ветеранів війни Тетяна Масікова.

ПІДТРИМКА ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ 

Важливим напрямком діяльності Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» стала допомога учасникам АТО/ООС. Фонд виділяв кошти на лікування поранених, допомогу сім’ям загиблих, реабілітацію демобілізованих. Майже 1400 військовослужбовців, які повернулися з війни, отримали фінансову допомогу. Значні кошти спрямовували на підтримку військових частин, добровольчих батальйонів, формувань охорони громадського порядку, волонтерських організацій тощо. Придбано чотири автомобілі для ГУ Нацполіції в області, автомобіль-рефрижератор для гуманітарної місії «Чорний тюльпан», десятки носівних та автомобільних радіостанцій, військові біноклі, тепловізори, пристрої нічного бачення, техніку для відеоспостереження, тисячі одиниць військової форми, спорядження та спецзасобів, що зберегли життя сотням наших захисників у самому пеклі бойових дій.

У 2014 році волинський скульптор Віктор Семенюк виставив на аукціон ковані скульптури, щоб допомогти 14-й окремій механізованій бригаді. Фонд викупив колекцію ексклюзивних експонатів. За виручені кошти придбано три позашляховики, які відправлено у зону АТО. Таким чином вдалося допомогти військовослужбовцям та зберегти унікальну колекцію кованих виробів, яка досі експонується в одній з веж Луцького замку.

Війна лишає по собі не лише зруйновані міста, а й понівечені душі тих, хто повертається із фронту. «Зігрій душу» – проект, покликаний допомогти військовослужбовцям адаптуватися до мирного життя. Його започаткували волонтери Ковельського центру допомоги 14-й ОМБр, а фінансово підтримав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». У рамках цього проекту сотні військовослужбовців Волині пройшли реабілітацію в санаторно-курортних закладах та на базах відпочинку, працюючи з психологами і психіатрами, відвідуючи сеанси арт-терапії та лікувальні процедури.

Психологи кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки за сприяння Фонду три роки проводили психологічні заняття з реабілітації родин наших захисників. Фахівці надавали індивідуальні консультації, працювали в групах та вели дитячу арт-терапію. Реабілітацію пройшли 108 сімей, яким довелося відчути весь жах війни.\

tilkyrazom

Залиште коментар