«Життя – це рух»: у Луцьку відбулася літня сеньйоріада. Відео

У Луцьку відбулася ІІ Міжнародна літня сеньйоріада «Життя – це рух». Участь у спортивних змаганнях взяли люди поважного віку від 50 років і старші. Другий рік поспіль проведення сеньйоріади підтримує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Варто зазначити, що Міжнародний фестиваль літньої сеньйоріади є унікальним заходом, який не має аналогів в Україні.

– Головною метою фестивалю є мотивування людей поважного віку до систематичних занять фізичною культурою і спортом. Міжнародний фестиваль літньої сеньйоріади – унікальний захід на всю Україну. Тому він набуває все більшої популярності, – каже керівник ГО «Центр освіти «Університет третього віку» Оксана Степанюк.

У 2018 році проект «ІІ Міжнародний фестиваль літньої сеньйоріади «Спорт для всіх заради здоров’я» став переможцем конкурсу проектів місцевих ініціатив Волинської обласної ради. На проведення сеньйоріади з обласного бюджету виділили 96 тис. грн.

– Надзвичайно приємно відзначити, що сьогодні це вже апогей тієї великої роботи, яку впродовж року проводять ідейні натхненники та організатори фестивалю. Обласна рада практично одноголосно підтримала проект конкурсу місцевих ініціатив. І це перша перемога. Фестиваль отримав фінансування з обласного бюджету, – зазначив депутат обласної ради Михайло Імберовський.

Упродовж дня учасники з Польщі, Литви, Волині, Дніпра, Рівненщини, Черкащини, Києва змагалися у бігу на дистанції 60 м та 200 м, штовханні ядра, армрестлінгу, стрільбі, дартсі, шахах, шашках, спортивному орієнтуванні, тенісі, велогонці тощо. Енергійні та повні сил люди поважного віку демонстрували і пропагували здоровий спосіб життя й активну позицію.

Юрію Горобцю – 83 роки. Чоловік майстер спорту з туризму. Юрій Костянтинович підкорив найвищі вершини Румунії, Болгарії, Греції. Попри поважний вік, продовжує тренуватися та долати нові гірські вершини. На сеньйоріаді чоловік біг дистанцію 60 м та посів перше місце.

  • Життя не стоїть на місці. Потрібно не шкодувати себе. Жоден курорт, жодні процедури не стимулюють людину так, як рух, – каже Юрій Горобець.

Лучанин Ростислав Кравцов долав дистанцію 200 м. За плечима в чоловіка – багато пробігів та марафонів. Пан Ростислав каже, що бігає для здоров’я, а не на результат.

Серед учасників сеньйоріади – команда Університету третього віку міста Рожища, що діє на базі відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування.

  • Чудовий настрій, дружба, спілкування, прекрасне проведення вільного часу – це найкраща перемога, – переконана Лідія Супрун, яка представляє команду в змаганні з бриджу.

Заступник голови правління ГО «Центр освіти Університет третього віку» Катерина Мельник каже, що участь у сеньйоріаді взяли 14 команд, а це понад 300 людей поважного віку. Найбільше учасників з Луцька, відповідно, саме лучани отримали найбільше нагород.

  • Своїм прикладом ми показуємо всім молодим, що не потрібно сидіти склавши руки. Треба постійно бути в русі, дбати про своє здоров’я. Саме ці ідеї ми стараємося пропагувати в Університеті третього віку. І не збираємося на цьому зупинятися. Будемо працювати над тим, щоб наступного року в сеньйоріаді були представлені учасники з усіх районів Волинської області.

Керівник програми «Волинь спортивна» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Дмитро Піддубний зазначив, що сеньйоріада – свято спорту, оптимізму та впевненості у завтрашньому дні.

  • Ви вже переможці, вже чемпіони. Адже перемагаєте те, що начебто годі перемогти – вік, – зазначив він. – Міцного здоров’я вам, довгих років життя та нових перемог.

Оксана

Залиште коментар