Звіт за 2015 рік. Програма “Підтримка українських військовослужбовців та їх родин”

ПРОГРАМА «ДОПОМОГА АТО» ( у 2016 році програма перейменована на “Підтримка українських військовослужбовців та їх родин” )

– проект «Матеріальна допомога учасникам АТО та членам їхніх сімей»;

– проект «Психологічна допомога учасникам АТО та їхнім сім’ям»;

– проект «Оздоровлення учасників АТО»;

– підтримка проекту «Зігрій душу»;

– проект «Допомога переселенцям зі Сходу та Криму»;

– підтримка волонтерських організацій;

– зміцнення матеріально-технічної ба­зи закладів та їх забезпечення.

Війна, яка триває на сході нашої країни, лишає по собі не лише зруйновані міста. Ті, хто повертається із зони АТО, приходять до рідних зі зруйнованими та понівеченими душами та зламаними життями.

Протягом 2015 року у Фонді реалізовували  проект  «Матеріальна допомога учасникам АТО та їхнім сім’ям».

У 2015 році понад 700 сімей учасників антитерористичної операції на сході країни отримали одноразову грошову допомогу від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Окрім цього, допомогу надавали вагітним дружинам військовослужбовців.

Фінансові проблеми – не єдині негаразди, з якими стикаються ті, хто повертається зі сходу. Чи не найбільшою проблемою є понівечена душа, яку потрібно лікувати. Cпільними зусиллями фахівців кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки та Фонду Ігоря Палиці започатковано проект «Психологічна допомога учасникам АТО та їхнім сім’ям». У рамках проекту лучани, які мають психологічні проблеми після перебування в зоні АТО, можуть безплатно отримати допомогу.12191701_10207661606115121_5986518434917713327_n

Під час реалізації проекту надано загалом 488 консультацій при Психологічному консультативному центрі. У щомісячних триденних психологічних реабілітаціях взяли участь 42 сім’ї, серед яких – родини загиблих бійців, волонтерів, полонених. Виїзди відбувалися за межі Луцька у готельний комплекс «Маєток», що в селі Липинах. Загалом триденну психологічну допомогу отримали 127 осіб. Під час таких виїздів з учасниками проекту проводили психологічні вправи, міні-тренінги та арт-терапію. Вони виготовляли різноманітні вироби, відвідували музеї й театри. DSC_00571

Окрім того, діє проект «Зігрій душу». Так, минулоріч відбулося п’ятнадцять заїздів  війсь­ковослужбовців, вісім із яких – за сприяння Фонду. У реабілітаційній програмі є різноманітні заняття, у тому числі – робота із психологом та психіатром, арт-терапія, лікування. Виїздивідбувалися переважно в санаторій «Пролісок», а також у Карпати та на озера Волині. Під час таких реабілітаційних програм хлопці легше соціалізовуються та повертаються до звичайного життя.

Щодо покращення матеріально-технічної бази військових установ та госпіталів, то ще навесні  для 14-ї бригади, що дислокується у Володимирі-Волинському, голова правління Фонду Ігоря Палиці  Олександр Товстенюк передав начальнику автослужби війської частини А 1008, майору Віталію Комару запчастини до автомобільної техніки на суму понад 90 тисяч гривень. Це автомобільні шини, стартери, радіатори тощо.

А вже через кілька тижнів командиру взводу розвідроти 14-ї ОМБР, лейтенанту Сергію Мисанюку  передали біноклі, прилади нічного бачення, квадрокоптер (БПЛА), оптичний приціл, лазерні ручні дальноміри та іншу  техніку на суму понад 130 тисяч гривень.DSC_128322 - копия - копия

У Фонд звернулися бійці 14-ї бригади з проханням закупити медикаменти для військових, які лікуються у шпиталі Старобільська. Лікарські засоби проти застуди, грипу, захворювань ЛОР-органів та вітаміни було передано в місцеву лікарню, де лікують наших бійців. Волинські представники місії «Чорний тюльпан», які шукають та повертають тіла українських військових, отримали від Фонду автомобіль-рефрижератор.

Окрім того, військовій частині польової пош­ти В0259 за кошти, виділені Фондом «Тільки разом», придбали 30 важкоатлетичних поясів, військовій частині 1141 Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України – 31 спальний мішок, а Волинській обласній організації Української спілки ветеранів Афганістану – 20 радіостанцій.

У зв’язку з військовими діями на теренах нашої країни, на захід вимушено переїхали люди з гарячих точок. Для підтримки цих громадян у Фонді в 2015 році діяв проект із надання допомоги переселенцям зі сходу та Криму. Допомогу надавали картками на продукти харчування, а також  на медикаменти у разі надання відповідних довідок з медичного закладу. По таку допомогу в 2015 році звернулися 128 переселенців.

БЮДЖЕТ: 6,1 млн грн.

tilkyrazom

Залиште коментар