Естафети і солодкі подарунки: в Луцьку провели спортивне свято для дітей-переселенців

Кількагодинні естафети та спортивні конкурси, а також солодкі подарунки для кожного учасника – в Луцьку влаштували «Веселі старти» для маленьких містян і вимушених переселенців. Справжнє спортивне свято дітлахам подарували Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» і комунальний заклад «Спорт для всіх» Луцької міської ради.

Забави тривали на спортивному майданчику на вулиці Глушець. Раніше такий же захід організували на мініфутбольному полі зі штучним покриттям на вулиці Кравчука, пишуть Волинські Новини.Голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода розповіла, що в Луцьку триває серія спортивних заходів для дітей, яким не вистачає спілкування, зокрема для тих, які вимушені були покинути рідні домівки через активні бої чи окупацію.«Ми намагаємося влаштовувати заходи в різних мікрорайонах, аби залучити максимальну кількість дітей. Сьогодні діти прийшли, щоби оздоровитися, позмагатися, гарно провести час.

Організовуємо такі свята, щоб познайомити та здружити дітей із категорії внутрішньо переміщених осіб та місцевих дітлахів. Іноді дітки, які приїхали до нас, із недовірою чи хвилюванням підходять до місцевих дітей. А в такій веселій ігровій формі, коли вони грають в одній команді, змагаються, діти товаришують і легко знаходять спільну мову.

Ми проводимо конкурси для різних вікових груп – і для старших, і для менших діток. Дивлячись на їхні усмішки, ми бачимо, що вони з задоволенням беруть участь у цих змаганнях. Батьки раді, що дітей можна чимось зайняти, розважити. Також ми підготували для кожної дитини солодкі подарунки. Пакунки зробили індивідуальними, аби кожен учасник отримав щось особисто», – зазначила Катерина Шкльода.

Як наголосила, участь у святі від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та КЗ «Спорт для всіх» Луцької міськради можна взяти абсолютно безплатно.

«Ми влаштовуємо ці заходи в місцях, поруч яких містяться укриття, аби в будь-який момент, якщо пролунає повітряна тривога, діти та батьки могли швидко переміститися в безпечну локацію», – акцентувала голова правління Фонду. Наталія разом із восьмирічним сином Іваном приїхали до Луцької громади із Сум два місяці тому. Зараз мешкають у знайомих у приватному будинку.

«Про свято я прочитала вчора в новинах. Ваня навчається в школі дистанційно, тому після занять ми вирішили виїхати в місто, аби він узяв участь у такому дійстві. Заходи такого плану дуже потрібні для дітей, тому що вони хочуть жити тут і зараз. Вважаю, що такі свята потрібно проводити якнайчастіше», – зауважила жінка.

Вона впевнена, що спортивні забави допомагають дітям відволіктися від згадок про війну.Семирічна Марсела з Харкова поділилася, що змагання їй дуже сподобалися, адже разом з іншими дітьми вона грала в одній команді.

«Я брала участь у всьому: і в естафетах, і в забігах, і в конкурсах. Мені все сподобалося… А ще я вмію танцювати, співати та малювати», – сказала дівчинка. Тренер КЗ «Спорт для всіх» Мисаїл Серьогін відзначив: оскільки на спортивне свято прийшли діти різного віку, довелося скомбінувати кілька естафет, аби всім було цікаво і всі учасники могли виконати поставлені завдання.

«Ми скомбінували естафети так, аби кожен, хто прийшов, міг виконати завдання. Також провели кілька цікавих конкурсів. Такі заходи допомагають фізично розвивати дітей із найменшого віку, до того ж, формують у них спортивний характер», – звернув увагу Мисаїл Серьогін.Він наголосив, що важливо з ранніх років прищеплювати дітям здоровий спосіб життя, адже спорт дарує не тільки гарну фізичну форму, а й позитивні емоції. «Наш комунальний заклад проводить такі масові заходи для всіх категорій населення. Ми бачимо, що в нашу громаду приїхало багато внутрішньо переміщених осіб, які мають діток. Тому разом із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» вирішили забезпечити змістовне спортивне дозвілля для діток, щоби вони могли познайомитися, поділитися враженнями, адже ми велика єдина Україна (із заходу до сходу). Це їх об’єднує, відволікає від тих негативних подій, які відбувалися і відбуваються в нашій країні.

Попередні змагання ми проводили на спортивному майданчику в 33-му мікрорайоні. Тоді прийшло дуже багато діток. Ми побачили, що приходять і менші, і старші діти. Тому умовно поділили майданчик для дітей до дев’яти років і для дітей від дев’яти до 15 років. Потім влаштували конкурси. Наприкінці кожен учасник за свої старання отримав подарунок», – розповіла очільниця КЗ «Спорт для всіх» Луцької міської ради Наталія Назарук.За її словами, зараз потрібно всіляко залучати дітей до різних заходів просто неба, аби вони менше часу проводити за ґаджетами та були в хорошій фізичній формі.

Такі заходи відбуватимуться в Луцьку періодично в різних мікрорайонах. Цього вікенду, наприклад, заплановані сімейні спортивні перегони та майстер-класи для родин у районах ЛПЗ і проспекту Молоді.

tilkyrazom

Залиште коментар