«Луцька десятка»: як змагалися найкращі скороходи

Скороходи зі всієї України приїхали до обласного центру Волині, аби вкотре взяти участь у щорічному традиційному турнірі зі спортивної ходьби.

XV міжнародні змагання зі спортивної ходьби «Луцька десятка» відбулися 5 вересня, пишуть Волинські Новини.Традиційно на змагання завітали спортсмени з різних куточків України, які є учасниками та призерами міжнародних змагань. Відзначимо, що скороходи змагалися на дистанціях 10 км (чоловіки та жінки) та 5 км (юніорки та юніори). «Волинь славиться спортивною ходьбою. У нас є багато напрацювань. Попри те, що сьогоднішні змагання не мають рекордної кількості учасників, вони все одно є престижними, адже у них беруть участь шість майстрів спорту міжнародного класу», – зазначив заступник голови Волинською обласної ради Роман Карпюк.А невдовзі стартували і самі забіги, які чимало спортсменів подолали з особистими рекордами. Переможець на дистанції 10 км Віктор Шумік відзначив, що проходження цієї дистанції дасть йому впевненість, адже він ставив ціль подолати 10 км менш ніж за 40 хвилин.

«Моїм завданням було вибігти з 40 хвилин, і я це завдання виконав», – зауважив скороход. Натомість переможниця десятикілометрівки Олена Собчук наголосила, що стартувала нормально, але потім дистанція була стабільно важкою. Вона подякувала родині, яка прийшла підтримати її.

«Якби не родина, то я так швидко не прийшла б», – зізналася спортсменка. Відзначимо, що генеральними спонсорами змагань стали Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» та газета «Волинь-нова».

Заступниця голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода наголосила, що «Луцька десятка» стала вже традиційним турніром, адже він відбувається вп’ятнадцяте.

«Від моменту заснування Фонд підтримував змагання, адже вони є надзвичайно важливими. Їхня традиційність свідчить про їхню важливість та те, що спортивна ходьба розвивається», – зазначила Катерина Шкльода. До слова, спортсмени-переможці отримали від Фонду цінні подарунки. Цікаво, що на змаганнях вирішили нагороджувати не трьох переможців, як зазвичай, а й спортсменів, які зайняли четверті місця. Отож, серед юніорок четверте місце посіла Катерина Толстушко (Луцьк), третьою стала Вікторія Діжак (Львівська область), срібло здобула Катерина Токарчук (смт Любешів), а золото виборола Соломія Діжак (Львівська область).

Серед юніорів був лише один учасник – Едуард Мураський (смт Любешів). Показавши хороший результат (24,32), він здобув золото «Луцької десятки».У жінок четвертою стала Яна Фарина (Любешівська ДЮСШ), бронзову нагороду здобула Тамара Стасюк (Житомирська ШВСМ), другою фінішувала Марія Сахарук (Любешівська ДЮСШ), а золото виборола Олена Собчук (ДЮСШ №3).

Серед чоловіків четвертим прийшов Тарас Корецький (Любешівська ДЮСШ), Андрій Марчук (Луцьк, ДЮСШ №3) здобув бронзову нагороду, другим став Іван Банзерук (ШВСМ), а золото здобув Віктор Шумік (Луцьк, ДЮСШ №3).

Насамкінець організатори поінформували, що наступного року, можливо, проведуть змагання й на дистанції 20 км.