Найсучасніше рятувальне обладнання – для волинських ОТГ

На Волині триває реалізація міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області». Проект стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

25 листопада учасники проекту, а це 15 волинських ОТГ, провели робочу зустріч на базі аварійно-рятувальної частини ДСНС, що на вулиці Боженка в Луцьку. Представники громад зібралися для того, аби визначитися, яке обладнання купувати для майбутніх добровільних рятувальних підрозділів, та й загалом обговорити поточні питання.

Читайте ще: На Волині створять 15 добровільних підрозділів для порятунку життів

Нагадаємо, проект покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей. Учасниками проекту від Волинської області є Устилузька (Володимир-Волинський район), Поромівська, Павлівська, Литовезька, Іваничівська (Іваничівський район), Вишнівська, Рівненська (Любомльський район), Голобська, Дубівська, Колодяжненська (Ковельський район), Заболоттівська (Ратнівський район), Шацька (Шацький район), Любешівська (Любешівський район), Жидичинська (Ківерцівський район), Луківська (Турійський район) ОТГ.

З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської – «Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг». Проект втілюватимуть до 2020 року, він передбачає створення при громаді добровільного пожежно-рятувального підрозділу, а також навчання добровольців та оснащення їх потрібним обладнанням. На Волинь завдяки цьому проекту буде залучено €210 тис.

Читайте ще: На Волині діятимуть добровільні пожежно-рятувальні підрозділи

Як пояснила директорка «Агенції розвитку Єврорегіону «Буг» Ірина Ітані, умовами проекту передбачена закупівля спеціальних гідравлічних ножиць, що вкрай необхідні при наданні допомоги при ДТП. Утім, порадившись із професійними рятувальниками, виникла ідея придбати не гідравлічне обладнання, а електричне, адже з ним працювати добровольцям буде значно легше.

«Об’єднані територіальні громади, що беруть участь у проекті, отримають сучасне рятувальне обладнання – на 12 тисяч євро кожна. А завдяки співпраці зі спеціалістами з ДСНС у нас виникла думка, що варто все-таки подумати про купівлю ножиць, які заряджаються від акумуляторів. Взагалі в проекті прописана закупівля комбінованих ножиць-розширювачів, маслостанцій і гідравлічних шлангів. Але наші волинські рятувальники підказали, що було б розумно придбати електричні ножиці і комплект батарей, адже це практичніше. Вони самі нещодавно отримали таке обладнання й пересвідчилися у його практичності, а відтак і нас проконсультували, – зауважила вона. – Якщо нам дозволять внести такі зміни у проект, то ми неодмінно так і зробимо. Тим паче, що усі представники ОТГ цю ідею підтримали. І це логічно, адже таке обладнання – це завтрашній день, а ми мусимо йти в ногу з часом».

За словами начальника Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області Володимира Грушовінчука, таке рішення цілком раціональне. «Адже з допомогою такого обладнання допомогу при ДТП можна буде надавати швидше, а значить і якісніше. Бо гідравлічне обладнання, хоч і так само дієве та сучасне, але все-таки вимагає додаткових дій, а це втрата дорогоцінних секунд. А коли йдеться про добровольців, про непрофесійних рятувальників, то саме з таким обладнанням їм точно працюватиметься легше. Та яке б обладнання не закупили зрештою, ми зі своєї сторони допоможемо добровольцям пройти вишкіл, навчимо й покажемо усього, що вміємо. Дуже добре, що Волинь бере участь у такому важливому проекті».

Власне, як працює згадане обладнання детально пояснили й показали на практиці начальник групи аварійних робіт єдиного на Волині аварійно-рятувального загону спецпризначення Андрій Павлович разом зі своїм колегою Сергієм Ясенчуком.

«Нещодавно ми отримали спеціальну аварійно-рятувальну машину легкого типу Ford Ranger, яка нині перебуває на бойовому чергуванні. У цьому автомобілі знаходиться все рятувальне обладнання для ліквідації наслідків ДТП, а саме для вивільнення потерпілих із понівечених автомобілів, – зауважив Андрій Павлович. – Ми й самі мріємо про те, щоби у кожній пожежній частині була така техніка, а якщо ОТГ мають змогу її придбати завдяки такому серйозному міжнародному проекту, то, звісно, треба обирати найзручніший для себе варіант».

Як підсумувала Ірина Ітані, щойно учасники проекту визначаться із купівлею обладнання, як будуть оголошені торги на ProZorro. До слова, в рамках проекту для добровольчих підрозділів будуть закуплені й медичні сумки, в яких буде все необхідне для порятунку людей при ДТП. Крім того, в рамках проекту ще у п’яти ОТГ пройде освітня кампанія «Безпечний пішохід», також відбуватимуться навчання добровольців.

«Ми дуже вдячні за допомогу волинським надзвичайниками. Поради Володимира Грушовінчука, Андрія Павловича й інших фахівців ДСНС для нас дуже корисні й важливі. Це справа, яка дійсно вимагає акумулювання зусиль усіх причетних, бо тільки разом нам до снаги втілювати такі вагомі проекти», – резюмувала Ірина Ітані.

Наостанок представникам ОТГ провели пізнавальну екскурсію унікальним музеєм пожежно-рятувальної служби, якому цьогоріч виповниться 33 роки.

tilkyrazom

Залиште коментар