Підтримка українських військовослужбовців – справа заради миру

У 2014 році, коли в нашу країну неждано увірвалася війна, важливим напрямком діяльності Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» стала допомога учасникам АТО.

Фонд виділяв кошти на лікування поранених, допомогу сім’ям загиб­лих, реабілітацію демобілізованих. Майже 1400 військово­службовців, які повернулися з АТО, отримали фінансову допомогу. Знач­ні кошти спрямовували на підтримку військових частин, добровольчих батальйонів, формувань охорони громадського порядку, закладів охорони здоров’я, волонтерських організацій тощо.

У 2014 році волинський скульп­тор Віктор Семенюк виставив на аукціон ковані скульптури, щоб допомогти 14-й окремій механізованій бригаді. З ініціативи Ігоря Палиці Фонд викупив колекцію ексклюзивних експонатів. За виручені кошти придбали три позашляховики, які відправили у зону АТО. Таким чином вдалося допомогти військовослужбовцям та зберегти унікальну колекцію кованих виробів, яка досі експонується у вежі Луцького замку.

Війна лишає по собі не лише зруйновані міста, а й понівечені душі тих, хто повертається із фронту. «Зігрій душу» – проект, покликаний допомогти військовослужбовцям адаптуватися до мирного життя. Його започаткували волонтери Ковельського центру допомоги 14-й ОМБР, а фінансово підтримав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». У рамках проекту сотні військово­службовців Волині пройшли реа­білітацію в санаторно-курортних закладах та базах відпочинку, працюючи з психологами та психіатрами, відвідуючи сеанси арт-терапії та лікувальні процедури.

Психологи кафедри практичної психології та безпеки життєдіяльності СНУ імені Лесі Українки за сприяння Фонду майже три роки проводили щомісячні психологічні заняття з реабілітації родин учасників АТО. Фахівці надавали індивідуальні консультації, проводили заняття в групах та дитячу арт-терапію, на базі готельного комплексу «Маєток» під Луцьком. У рамках проекту «Психологічна допомога учасникам АТО та їх сім’ям» відбулося 18 заїздів. Реабілітацію пройшли 108 сімей, яким довелося відчути весь жах війни.

Антитерористична операція на сході України стала випробуванням на єдність і не залишила байдужим жодного українця. У час, коли армія виявилася неготовою захищати державу, об’єднали зусилля благодійники, меценати, волонтери та всі свідомі люди, аби зберегти незалежність, яку століттями виборювали українці.

tilkyrazom

Залиште коментар