Проект зі зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів – в дії

Вчора, 11 липня, відбулася чергова робоча нарада учасників Міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області».  

Нарада відбулася за участі директора Асоціації органів місцевої влади Єврорегіону Буг Галини Грабарчук та проектного менеджера Іоанни Сушек Хомик,  першого заступника голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариси Тарасюк та заступника голови правління Фонду Олени Антонюк, директора Агенції розвитку Єврорегіону Буг Ірини Ітані та проектного менеджера Катерини Нагірської. Присутні обговорили деталі проекту та узгодили терміни проведення передбачених заходів.

У проекті  беруть участь 32 польські гміни та 15 волинських ОТГ. Учасниками проекту від Волинської області є наступні ОТГ:  Устилузька (Володимир-Волинський район), Поромівська, Павлівська, Литовезька, Іваничівська (Іваничівський район), Вишнівська, Рівненська (Любомльський район), Голобська, Дубівська, Колодяжненська (Ковельський район), Заболоттівська (Ратнівський район), Шацька (Шацький район), Любешівська (Любешівський район), Жидичинська (Ківерцівський район), Луківська (Турійський район). За час реалізації проекту, а це 20 місяців, у справу створення добровільних пожежно-рятувальних підрозділів на Волині буде вкладено майже €210 тис.

Перша можливість обміну досвідом з’явилася під час стартової конференції у січні, де обговорювалося функціонування системи добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в Польщі та створення симетричної системи в Україні.

У червні було організовано навчальний візит до Польщі для волонтерів з України. 52 українських учасників взяли участь в конкурсі повітових пожежників у Белжице. Також вони відвідали добровільні пожежно-рятувальні підрозділи у містах Ментне, Вільчополє, Става і Войславіце, що включені до Національної пожежно-рятувальної системи. Найцікавішим для присутніх були презентації пожежної техніки, пожежогасіння та демонстрації медичної допомоги. Для учасників з України, які тільки створюють свої добровільні пожежно-рятувальні підрозділи, це була надзвичайна можливість побачити все зблизька, поставити питання і напряму порозмовляти з пожежниками.

Щоб допомогти добровільним пожежно-рятувальним підрозділам розвиватися, проект передбачає придбання обладнання для порятунку на дорогах. Добровільні пожежно-рятувальні підрозділи, що входять до складу Національної пожежно-рятувальної системи Польщі та беруть участь у проекті, у червні вже отримали частину обладнання: медичні рятувальні комплекти, що складаються з сумок, жилеток, шин Крамера.

Завдяки проекту також проводиться кампанія «Безпечний пішохід», спрямована на дітей шкільного віку. До літніх канікул 200 учнів у віці 6-9 років з польської сторони брали участь у зустрічах з питань безпеки на дорогах.  Проведено понад 50% тренінгів, запланованих для волонтерів у рамках проекту. Учасники практикувалися під наглядом досвідчених медичних рятувальників. Загалом підготовлено 216 осіб.

Незабаром і на українській стороні будуть зроблені аналогічні кроки: забезпечення  обладнанням, практичні навчання для добровольців, освітня кампанія для дітей.

Нагадаємо, проект стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. З української сторони його реалізовують  Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської – Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону Буг. Згідно з грантовим договором, проект буде реалізовуватись до 30 червня 2020 року.

tilkyrazom

Залиште коментар