У столітньому клубі запрацювала нова апаратура

Старенька хатина у центрі села Растів, що на Турійщині, – осередок культурного дозвілля місцевих жителів. У Растові нема ні бібліотеки, ні дитсадка. Початкову школу закрили кілька років тому. Тож функціонування будинку культури, що облаштований у столітній хаті, люди підтримують усіма силами.

Був період, коли сільський клуб стояв пусткою. Його довго не ремонтували, бо в районному бюджеті не було на це грошей, та й ініціативи ніхто не виявляв. Утім коли в 2010 році завідувачкою будинку культури стала місцева жителька Ірина Бурко, в сільському клубі знову завирувало життя. Тут проводять різноманітні свята, концерти, дискотеки. Культурною родзинкою села стали новорічні бали-маскаради, в яких беруть участь не лише діти, а й люди старшого віку.  

На території будинку культури – альтанка, гойдалка. Це все зробили своїми руками місцеві хлопці та дівчата.

– Молодь у нас активна й дружна. Ми збираємося, спільно поговоримо, а потім разом робимо. У нас таке маленьке село… Як я був малий, тут була бібліотека. Батьки розповідали, що в нашому клубі колись кіно показували… Хотілося б це відродити, – каже растівський юнак Дмитро Цицюк.

Завідувачка клубу підтверджує, що молоді люди в Растові легкі на підйом. Вони можуть і у виставі зіграти, й дров нарубати (клуб опалюється дровами).

– І хлопці, й дівчата завжди йдуть назустріч, коли пропоную їм долучитися до якогось заходу, – розповідає Ірина Бурко. Але відсутність музичної апаратури нівелювала нашу роботу. Навіть дискотек не було як проводити. Я звернулася у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» з проектом із придбання музичного обладнання. Не дуже сподівалася на успіх, але в нас усе вийшло.

Проект реалізовували на умовах співфінансування з Дольською сільською радою, аграріями, які орендують землю в Растові, та Фондом.

Паралельно втілили у життя ще один проект – закупили сценічні костюми в будинок культури й у кульчинську школу, де навчаються растівські діти. Тож презентація проектів відбулася на найвищому рівні – чудовий звук, нові костюми, усміхнені артисти та вдячні глядачі, які залишили усі справи й прийшли підтримати завзяту завідувачку клубу. Також привітати громаду українською піснею приїхав музичний колектив «Сузір’я» з Турійська.

Представник Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Сергій Костриченко привітав громаду з успішним завершенням проектів та побажав не зупинятися на досягнутому.

tilkyrazom

Залиште коментар