В Устилузькій громаді дбають про безпеку пішоходів

Неформальне спілкування школярів із пожежниками, медиками і поліцейськими відбулося 20 вересня в Устилузі. Представники служб «101», «102» і «103» зустрілися з учнями місцевої школи в рамках освітньої кампанії «Безпечний пішохід». Такі заходи уже відбулися в трьох ОТГ Волині: Павлівській, Любешівській та Поромівській.

Нагадаємо, освітня кампанія «Безпечний пішохід» проводиться у рамках міжнародного проекту технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області». Він стартував наприкінці 2018 року в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. У проекті беруть участь 32 польські ґміни та 15 волинських ОТГ. Проект покликаний підвищити безпеку дорожнього руху й охоплює прикордонні території, на яких проживає майже 300 тисяч людей.

З української сторони проект реалізовують Комунальна установа Волинської обласної ради «Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» та Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», з польської – «Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг».

Читайте ще: На Волині створять 15 добровільних підрозділів для порятунку життів

Як зазначив голова Устилузької міської ради Віктор Поліщук, для їхньої громади дуже важливо бути учасницею згаданого проекту. Адже населені пункти ОТГ розташовані на кордоні з Польщею. На території громади діють два міжнародні пункти пропуску – залізничний і автомобільний, а також відділ прикордонної застави «Амбуків». Через Устилуг пролягає траса державного значення Рівне-Луцьк-Устилуг.

«На території нашого міста є шість залізничних переїздів. Тому і для пішоходів, і для водіїв дуже важливо бути обережними на цих ділянках дороги. Статистика за минулий рік свідчить, що на залізничних переїздах у місті сталося 78 ДТП, у яких загинули 15 людей, 30 постраждали», – розповів Віктор Поліщук.

За словами міського голови, до 2015 року, коли утворилася ОТГ, лише в Устилузі була місцева пожежна охорона. Нині рятувальні підрозділи є в Лудині та Стенжаричах. У громаді позитивно налаштовані на створення добровільного пожежно-рятувального підрозділу. Віктор Поліщук розповів, що в Устилузі планують відкрити Центр безпеки, де розташуються поліцейські офіцери громади та пожежники.

Читайте ще: На Волині діятимуть добровільні пожежно-рятувальні підрозділи

Директор Устилузької ЗОШ I-III ст. Світлана Михалець відзначила, що для учнів постійно проводять місячники безпеки дорожнього руху, нагадують про правила поведінки у транспорті, під час руху на велосипедах.

«Освітня кампанія «Безпечний пішохід» надзвичайно корисна. Адже школярі поспілкуються із професіоналами, почують їхні розповіді. Можливо, здобуті знання допоможуть не розгубитися в екстремальних ситуаціях і врятувати чиєсь життя», – вважає директор школи.

Програма заходу передбачала навчання дітей в ігровій формі у багатьох локаціях. Одну з них організатори відвели для гостей із Володимира-Волинського. Представники євангельської церкви цікаво та доступно розповіли школярам, як пізнати і берегти своє здоров’я, провели спортивні естафети. Підлітки працювали у локаціях «Невропатолог», «Окуліст», «Хірург» та інших. Зокрема, восьмикласниця Жанна Трачук цього дня була дієтологом. Розповідала діткам про корисну і шкідливу їжу, пояснювала, які наслідки можуть бути від зловживання чипсами, сухариками та газованими напоями.

Читайте ще: Литовезька ОТГ отримала з Польщі спеціалізований пожежний автомобіль

Фельдшер пункту ЕМД м. Устилуг Наталія Калита пояснювала дітям, що вчасно надана домедична допомога дуже важлива. Головне – не розгубитися і зорієнтуватися в ситуації, викликати швидку. А до приїзду медиків, за потреби, зупинити кровотечу чи накласти шину.

Заступник начальника Володимир-Волинського відділу поліції Олександр Демчук каже, що нині великою небезпекою на дорогах є пішоходи із ґаджетами.

«Ці люди, особливо в навушниках, не чують звукових сигналів, не реагують на них. А водій – теж людина, і з ним можуть виникати непередбачувані ситуації. Нам треба переймати досвід країн ЄС, де діє заборона користуватися телефонами на пішохідних переходах. Дотримання цього правила дозволить зберегти життя і здоров’я. Нам поки не вистачає розуміння, що це слід робити не для поліції, а для себе. Адже в боротьбі автомобіля і людини, на жаль, виграє автомобіль», – наголошує Олександр Демчук.

В окремій локації працювали головний бібліотекар Волинської обласної юнацької бібліотеки Оксана Коба та інспектор зв’язків із громадськістю відділу організації несення служби міста Ковеля, рядовий поліції Олена Дмитрук. Оксана Коба допомагала діткам виготовляти світловідбивні флікери у формі машинки, дзвіночка, сердечка і кажана. А Олена Дмитрук пояснювала, наскільки важливо носити ці флікери на верхньому одязі або ж на наплічнику.

«Ми вже три роки реалізовуємо спільний із поліцією проект «Урок безпеки». За цей час виготовили 1050 флікерів, – розповіла Оксана Коба. – Волинь – одна область західного регіону, яка має доступ до світловідбивного матеріалу. Ми наголошуємо, що флікери – одна зі складових безпеки дорожнього руху».

Під час освітнього заходу усі дітки отримали світловідбивні браслети-лінійки від польської сторони міжнародного проекту. Четвертокласник Володимир Крохмаль запевнив, що буде прикріплювати браслет на кермо велосипеда, якщо доведеться ним їхати в темну пору доби.

«Волинські Новини»

tilkyrazom

Залиште коментар