40 тисяч волинян отримали допомогу

Переплетіння долі в кожного різні: хтось тішиться тим, що має від природи та отримує задоволення від звичайних речей, а хтось у гонитві за матеріальними благами забуває про ближнього, кпинить чи засуджує тих, кого вважає не вартими своєї уваги. Проте ніхто не застрахований від непередбачуваних випадків, коли біда стукає у двері, вибираючи їх чи то у хаотичному, чи лише зрозумілому їй порядку. Найгірше, коли через матеріальну безвихідь руйнуються людські життя. У багатьох  випадках ціна питання не сягає сотень, десятків тисяч гривень, але вкрай необхідна негайно, або ж постійно, впродовж тривалого часу.

Шість років поспіль Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» надає допомогу людям, які потребують цього чи не найбільше. Це дітки і невиліковно хворі молоді люди, й люди похилого віку, що потребують необхідних ліків, на які не вистачає коштів із мізерної пенсії. Рішення про підтримку таких волинян ухвалив засновник Фонду «Тільки разом»  Ігор Палиця ще з моменту його створення і з того часу його рішення залишається незмінним. Натомість кількість людей, які звертаються по допомогу з кожним роком зростає. На сьогодні майже 40 тисяч волинян уже отримали матеріальну допомогу на лікування від Фонду. Серед них більшість лучан, адже Фонд розпочав свою діяльність саме з обласного центру ще у 2011 році як «Новий Луцьк».

Керівник відділу по роботі з фізичними особами Світлана Синюк розповіла, щомісячно у Фонд надходить понад 600 звернень від осіб, які потребують матеріальної допомоги на вартісне лікування чи оперативне втручання.

  • Здебільшого це люди похилого віку, хворі на серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, онкохворі, які крім лікування потребують проходження курсів променевої хіміотерапії та гормонотерапії. Багато звернень є від батьків, діти яких інваліди з дитинства, мають вади слуху, зору, серця, хворі на ДЦП, з синдромом  Дауна. Вони отримують матеріальну допомогу щороку, – каже Світлана Синюк.

З її слів, зараз допомога на лікування надається готівкою, або ж перераховується  на картковий рахунок заявників чи на медичні установи, де хворі перебувають на лікуванні. Для того, щоб отримати кошти, потрібно звернутися у відділ по роботі з фізичними особами та надати пакет документів: паспорт та ідентифікаційний номер, виписку з медичного закладу з описом діагнозу та рекомендаціями щодо лікування.

  • У рамках проекту «Адресна допомога» є ще два види надання матеріальної допомоги. Це допомога інсулінозалежним дітям, інвалідам дитинства до 18 років та допомога засобами медичного призначення для стомованих хворих. Двічі на рік неповнолітні, хворі на цукровий діабет отримують допомогу на лікування. Щодо стомованих хворих, то ще у 2012 році було започатковано  проект «Допомога стомованим хворим». Він передбачає закупівлю засобів медичного призначення, щоб хоч частково допомогти хворим.  Зараз ці засоби щоквартально отримує 63 особи. Програми та проекти, що спрямовані на надання допомоги людям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях через погіршення стану здоров’я у пріоритеті роботи Фонду «Ігоря Палиці», – резюмувала Світлана Синюк.

Життя – це  безперервні іспити на добро і зло. Все у нашому житті починається з вибору. Цих істин не вчать високі школи, їх вчить життя, вчать люди, які поряд. І якщо є можливість протягнути комусь руку доброти, підтримати морально чи матеріально, треба робити це. Поспішаймо творити добро. Учімося розуміти життя, протистояти випробовуванням, адже милосердя і доброта – два крила, на яких тримається людство.

oksy

Залиште коментар