Авто – для АТО, колекція скульптур – для Луцька

Три позашляховики Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» підготував до відправки у зону АТО для військових, а для Луцька придбав колекцію з тридцяти кованих скульптур.

Місто отримало цікаві вироби, які виготовив волинський коваль Віктор Семенюк, а бійці 14-ої бригади натомість — три додаткових автівки, що так необхідні на фронті.

Така собі добра й корисна «маніпуляція» стала можлива у результаті того, що коваль — уродженець нашого краю — мав намір продати новостворену колекцію, а гроші витратити на підтримку військових. Свою творчість оцінював приблизно у 200 тисяч гривень. Щоправда, яким чином продаватиме, і хто стане покупцем, — ще не вирішив.

Можливо, казав він, колекція продасться частинами й не на Волині. Утім такої не надто втішної перспективи вдалося уникнути — посприяли у фонді Ігоря Палиці. Власне, засновник фонду наполіг, щоб ковані вироби лишилися в Луцьку. Так, колекцію купили, а ковалю допомогли придбати та підготувати три позашляховики для бійців нашої 14-ої бригади.

Нагадаємо, «Новий Луцьк» з початку антитерористичної ситуації в країні додав до своїх семи цільових програм напрямок підтримки АТО. У 2014 році Фонд виділив кошти у розмірі 8,4 мільйона гривень на підтримку військових частин, добровольчих батальйонів, формувань з охорони громадського порядку, координаційного центру для учасників АТО, закладів охорони здоров’я, волонтерських організацій, військовослужбовців та членів їх сімей.

Цьогоріч Фонд не припиняє розпочату справу, а продовжує виділяти кошти на потреби бійців, які захищають цілісність країни на сході.

ТВОРЧІСТЬ ЗАРАДИ МИРУ

Ще у 2014 році волинський скульптор Віктор Семенюк виставив на аукціон свої ковані скульптури, аби вилучені кошти відправити на підтримку АТО. До слова, всю колекцію чоловік оцінював на суму понад 200 тисяч гривень. Виставивши роботи на аукціон, чоловік просив тільки про те, щоб вироби купили цілісно і не розділяли на частини.

Своєю чергою, Ігор Палиця таку ініціативу не тільки прийняв, а зробив дві корисні речі: скульптури, які автор виготовляв протягом 10 років, залишились цілісною колекцією у рідному місті, а у бійців 14-ої бригади з’явилися три позашляховика, якими вони зможуть оперативно приїхати на артилерійську позицію чи швидко покинути місце, з якого відпрацювала артустановка. Видатки на підготовку автомобілів до відправки у зону АТО склали понад 300 тисяч гривень — тобто 100 тисяч додатково до вартості колекції.

«Ігор Палиця завжди відчував відповідальність за свою країну, за долю рідного міста та лучан, тому, дізнавшись про аукціон, вирішив його підтримати та зробити так, аби скульптури цілісною колекцією залишились у Луцьку, а волинські бійці, які перебувають у зоні АТО, отримали найнеобхідніше», — зазначив голова правління Фонду «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк.

З його слів, підтримувати АТО Фонд планує стільки, скільки це буде потрібно.

Варто зазначити, що рішення щодо придбання позашляховиків прийняли небезпідставно. Завдяки волонтеру та бійцю з 14-ої бригади Олександру Кравченку стало зрозумілим, наскільки важливими є позашляховики для військових.

Передача автомобілів та скульптур відбулась сьогодні, 22 лютого, на Театральному майдані Луцька. Боєць 14-ої бригади Олександр Кравчено щиро подякував Фонду й митцю за надані автомобілі та подарував голові правління Фонду «Новий Луцьк» Олександру Товстенюку та ковалю Віктору Семенюку синьо-жовті стяги з підписами бійців, які перебувають у зоні АТО.

«Мені пощастило зустріти хороших людей, які допомогли реалізувати мою ідею. Я і надалі продовжуватиму підтримувати українську армію», — резюмував творець робіт Віктор Семенюк.

Redaktor

Залиште коментар