Авторалі, волейбол та музичне шоу на березі Згоранського озера

Любителів драйвових змагань та шанувальників сучасної музики зібрали у Згоранах організатори фестивалю «FEST.Likе». За один день відвідувачі фестивалю отримали максимум емоцій та вражень, адже програма була досить насиченою та різноманітною – усі заходи тривали до четвертої години ранку! Берег озера став плацдармом для виступів молодих виконавців, турніру з волейболу, ярмарку та розважального майданчику для дітей.

Відпочивальники, місцеві мешканці та гості фестивалю були задоволені масштабним музичним святом та видовищним авторалі. Як розповів голова оргкомітету «FEST.Lіkе» Андрій Бокоч, ідея проведення свята належить фонду Ігоря Гузя «Прибужжя». До організації фестивалю долучився і Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Завдяки організаторам, для відвідувачів свята вхід був безплатний.

  • Цим фестивалем ми хочемо показати молоді, що можна розвиватися культурно, спортивно, а не лише на вулиці з пляшкою пива. Другий рік поспіль відбувається також міжнародне авторалі. Це – родзинка фесту, який збирає друзів з України та Білорусі, – розповів Андрій Бокоч.

По поліських пісках – на всюдиході… «Дубай»

Родзинкою денної програми стало міжнародне автораліКращі гонщики України та Білорусі спробували подолати трасу бездоріжжя у лісових масивах поблизу водойми Участь у ньому взяли 22 екіпажі у двох напрямках: туризм та екстрим. Однією з найцікавіших була перепона “Терези”, потрапивши на яку водій мав настільки вправно маневрувати автомобілем, щоб зрівноважити шальки колоди, яка балансує в повітрі.

Перед початком авторалі штурманів детально ознайомили з трасою, усім вболівальникам та глядачам наголосили на дотриманні вимог безпеки. До слова, на території патрулювали працівники Любомльського відділу поліції та “Варта порядку”. Були присутні також медики.

Спочатку відбулося жеребкування, а потім – видовище. Майже п’ять годин драйвових змагань на трасі неподалік озера Згорани зібрали сотні глядачів. Учасники на залізних «конях» подекуди неабияк захоплювали глядачів, адже їм доводилося подолати на трасі багнюку, глибокі рови, ями і високі пагорби. А з цим завданням впоралися не всі. Когось навіть доводилося витягати з болотяної пастки важкою технікою, а інші через серйозні технічні ушкодження автівок були вимушені зійти з траси.

В учасника ралі Андрія Сліпчука – машина є власного виробництва:

  • Наш екіпаж – мій кум, син Юрко і я. Складали машину по запчастинах: з однієї взяли один міст, з другої – другий. Двигун «позичили» в третьої. Вийшла ціла колекція. Все купував за власні кошти. За порадою кума назвав машину «Дубай», бо там трьохмостові машини їздять. Тепер і ми таку маємо, ще хочемо номери зробити. Беру участь у змаганнях 9-ий рік, я починав їздити з «Волинянок», потім пересів на «УАЗики», а потім уже сконструював свій всюдихід і їжджу на ньому, – каже Андрій Сліпчук.

Штурман Сергій із водієм Дмитром удруге взяли участь в авторалі у Згоранах. Вони закривали туристичний заїзд. Їхнє змагання розпочалося з того, що вони двічі погрузли у багнюці, але вже наступні етапи траси пройшли успішно

  • Траса була підготовлена і нам пощастило, певно, найбільше, -сміється Сергій. – А якщо серйозно, то було складно на старті. Але ми не засмучуємося, головне ж участь, а не перемога. Ми приїхали з Бреста. Бували на авторалі в Києві. На Волині – вдруге. Раніше ми більше спостерігали за автогонщиками, а тепер пробуємо і власні сили в салоні автівки. Ми називаємо себе по життю представниками офісного планктону, тому такі змагання – це наше хобі і можливість відпочити», – розповів штурман Сергій.
  • Минулого року в Згоранах ми представляв Білорусь із дочкою. Цьогоріч привіз із собою аж 7 екіпажів земляків, – розповів Павло Стасюк, переможець заїзду «Туризм».

Для екіпажів у номінації “Туризм” траса випала без особливих перешкод. Для команд – «екстремалів» умови були дещо жорсткіші, адже їм облаштували чимало перешкод.

Дискотека, кінозал і ватра

Музична сцена цьогоріч була модернізована. Як пояснили організатори, торік було більше фольклорних колективів, а нині запросили молодих виконавців і сучасні музичні гурти, організували україномовну дискотеку. На молодіжній сцені виступили виконавці із Тернопільської та Волинської областей.

Хедлайнером нічної сцени, яка розпочала роботу о 22-ій годині, був гурт “ФлайzZza” (соліст Андрій Тимчук). 

Організатори також підготували і нічний перегляд фільму та посиденьки біля велетенської ватри. Після її завершення на великому проекторі всі охочі змогли переглянути фільм «Штольня».

Представник Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Назар Недбайло, який був учасником авторалі, наголосив:

  • Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» долучився до організації фестивалю «FEST.Lіkе», а саме допоміг в облаштуванні сцени та підготував подарунки учасникам змагань із волейболу. Показово, що два потужні фонди профінансували організацію такого видовищного фестивалю. Люди, які приїхали сюди просто відпочити і гарно провести час, одночасно набралися сили, позитиву, енергії. Прикметно, що цей фестиваль проводиться у сільській місцевості. Закордонні учасники бачать, чим живуть українські села, бачать активну сільську молодь. Я думаю, що такими фестивалями майбутнє.

Підсумовуючи результати, організатори фестивалю зробили для себе кілька висновків. Очевидно, наступного року вони повернуться до дводенного формату, організують кілька гутірок за участю відомих спортсменів і музикантів. Окрім волейболу, а змагалось понад 10 чоловічих і жіночих команд, додадуть футбол.

oksy

Залиште коментар