Без культури не буде майбутнього

Рух – це  життя. Особливо коли він плавний, наповнений змістом, зачаровує своєю багатогранністю. Мистецтво танцю нікого не залишає байдужим. Відкриває нові можливості, стимулює до вдосконалення та саморозвитку.

У Боголюбах Луцького району цю істину знають. Тому тут намагаються створити всі умови,щоб діти могли розвивати свої хореографічні здібності.

Танцювальний гурток «Самоцвіт» при Боголюбському будинку культури діє понад 5 років. У трьох групах займається 36 дітей. Та кількість бажаючих відвідувати заняття постійно збільшується. Діти кажуть: раніше дуже часто змінювався керівник гуртка. Не встигали звикнути до одного викладача як приходив інший. Наразі мистецтво танцю боголюбським дітлахам допомагає освоїти  молодий хореограф Анастасія Прокопчук. Дівчина ще навчається на 5 курсі СНУ імені Лесі Українки. Проте, їй це не заважає ось вже півроку тричі на тиждень приїздити у Боголюби, щоб передати свої уміння юним танцюристам.

Коли Анастасія Прокопчук прийшла на роботу в Боголюби основною проблемою було оновлення сценічного гардеробу для учасників хореографічного колективу. Адже мати гарні номери та майстерність мало для того, щоб виступати на фестивалях та конкурсах – потрібен відповідний одяг.

Основний тягар  по забезпеченню дітей костюмами та взуттям лягає на плечі батьків. Це задоволення не з дешевих – близько 1500 гривень на дитину. Оскільки репертуар постійно оновлюється, відповідно й сценічний гардероб потрібно змінювати. Окрім цього, батьки оплачують заняття дітей, адже посада хореографа у будинку культури державою не фінансується.

Щоб зменшити фінансове навантаження на  батьків, Анастасія Прокопчук звернулася за підтримкою у представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» в Луцькому районі.

– На зборах під час обговорення проекту було дуже багато людей, – пригадує керівник представництва Фонду Наталія Рубльова.Всі були за те, щоб втілити у життя проект по закупівлі костюмів. Адже це дасть можливість дітям вийти на новий рівень та виступати за межами області.

На умовах співфінансування громади та Фонду закупили сценічні костюми для всіх дітей. Загальна вартість проекту майже 30 тисяч гривень.

Вагому підтримку у розвитку «Самоцвіту» надала й сільська рада. В попередні роки з місцевого бюджету виділялися гроші на закупівлю костюмів. Цьогоріч за кошти сільської ради зробили танцювальні станки та частково закупили взуття.

Така співпраця –  це тільки на благо, – констатує Марія Якубовська, яка 23 роки поспіль була головою Боголюбської сільської ради. – Я надіюся, що тепер, коли ми стали об’єднаною громадою, нам вдасться підняти культуру ще на вищий рівень. Адже без культури не буде майбутнього.

Боголюбський колектив не тратить часу марно. Днями здійснилася давня мрія юних танцюристів. Вони взяли участь у всеукраїнському фестивалі «Барви дитинства», що відбувся у Львові, та зайняли друге місце.

tilkyrazom

Залиште коментар