Бездоріжжя – не вирок

Сім’я Солонинчиків із села Великої Глуші Любешівського району має близько п’яти гектарів поля, на яких саджають картоплю, сіють озимі та ярі зернові, буряк, моркву й іншу городину. Голова сім’ї Борис Солонинчик каже: якщо ціна на сільськогосподарську продукцію оптимальна, то вирощене продають, якщо ж ні, то годують худобу.

Цьогоріч у селян з’явилася ще одна проб­лема – спалах африканської чуми у районі. Люди бідкаються, що у селах на Любешівщині зафіксовано випадки цієї хвороби та сподіваються, що все-таки вона не дійде до Великої Глуші.

Угіддя Солонинчиків, як і більшості великоглушенців, за селом. Веде до паїв ґрунтова дорога. «Цією дорогою їде до лісу дуже багато важкої техніки. Шлях був таким розбитим… Суцільні ями, а в дощову погоду – баюри. Не раз тут підводи з сіном перекидалися», – пригадує дружина Бориса Солонинчика Галина.

Голова Великоглушанської сільської ради Євгенія Наливайко розповідає, що ця дорога, а точніше – бездоріжжя, була однією з найбільших проблем. Адже село живе з того, що виростить власноруч. Люди з ранньої весни до пізньої осені проводять час на полях.

dsc_0726

«До мене постійно ходили люди, скаржилися, просили щось зробити, щоб покращити стан дороги. На сесії сільської ради ми ухвалили рішення: треба її поремонтувати. Проте сума, потрібна згідно з проектно-кошторисною документацією, для нас дуже велика, тому ми змушені були звернутися по допомогу до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», – каже Євгенія Наливайко.

«Коли ми приїхали подивитися на цю дорогу, то вжахнулися від її стану – величезні ями, калюжі, – пригадує керівник Любешівського представництва Фонду Сергій Неймарк. – Спільно з громадою на умовах співфінансування ми провели ремонт дороги протяжністю 4,2 км. Цього ґрунтового покриття має вистачити на кілька років».

dsc_0729

Попри те, що представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Любешові відкрилося не так давно, жителі Великої Глуші на умовах співфінансування втілили дві свої ініціативи.

dsc_0670

Село розташоване на окраїні Волинської області. Оскільки воно дуже велике, тут багато молоді, відповідно, часто відбуваються культурно-масові заходи, в тому числі дискотеки. Для того щоб покращити їхню якісь, бракувало сабвуфера (звукова техніка, – авт.).

dsc_0689

«Ми створили ініціативну групу, куди увійшла активна молодь, зібрали збори, на яких спільно вирішили, що згідні долучитися до співфінансування», – каже директор будинку культури Марія Фурдик.

Люба Михальчук навчається в 10 класі. Торік дівчина закінчила Любешівську музичну школу. Попри те, що Люба ще не вирішила, якій сфері віддасть перевагу після закінчення школи – медичній чи музичній, без талановитої дівчини не обходиться жоден культурно-масовий захід чи то в школі, чи в будинку культури. «Цього літа у нашому клубі було дуже багато молоді, навіть приїздили з довколишніх сіл. Ми раді, що нам допомогли придбати такий сабвуфер, адже тепер можна організовувати гарні культурно-мистецькі заходи», – ділиться враженнями Люба.

dsc_0685

«Ми підтримали ініціативу молоді, яка організувалася, власними силами зібрала кошти, написала проект. Їм це було цікаво й потрібно. Вони цим жили. Ми, відповідно, їм допомогли», – констатує керівник любешівського представництва Фонду Сергій Ней­марк.

Зупинятися на досягнутому жителі Великої Глуші не збираються. Вони подали у представництво Фонду проект на благоустрій території навколо будинку культури. Ініціативна громада вже закупила потрібні матеріали, готова до співфінансування робіт з облаштування огорожі.

dsc_0700

Представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Любешові відкрилося в травні цього року. Співфінансування є однією з умов співпраці Фонду з громадою. Кількість звернень від ініціативних громад свідчить: люди готові залучати свої сили й кошти задля того, щоб поліпшити життя рідного краю.

oksy

Залиште коментар