День фотовиставки та «Підривної літератури» у Луцьку

Підготувати українців до випробувань, навчитися читати і любити свою історію, думати і переосмислювати, бути політично свідомими – далеко не всі завдання, які ставить перед собою газета «День» і крок за кроком їх реалізовує. Географія мандрівок головного редактора Лариси Івшиної за 17 років вимірюється 330 000 км. Усьоме з щорічною фотовиставкою газети «День» вона завітала у місто Луцьк.

На відкриття завітали чиновники – голова ВОДА Григорій Пустовіт, заступник міського голови Луцька Святослав Кравчук, заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик, викладачі та студенти Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, в бібліотеці якого експонуються фотороботи, читачі та однодумці газети. Серед цьогорічних номінацій конкурсу – традиційні «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», «Світ очима дітей», а також нова – «Цілі Розвитку Тисячоліття» від міжнародної організації ПРООН (Програма розвитку ООН в Україні). Під гаслом цьогорічного фотоврожаю «У кожного зеленого є шанс з газетою «День» газета запросила друзів та усіх небайдужих. Роботи виставки експонуватимуть до 23 березня 2014 року. Традиційно усі відвідувачі виставки зможуть віддати свій голос за найцікавішу, на їхній погляд, світлину. У день закриття виставки за результатами анкетування буде оголошено володаря титулу лідера глядацьких симпатій від лучан.

Усі п’ятнадцять років Фотоконкурси «Дня» були і залишаються найбільш зрозумілим та демократичним засобом ідентифікації українства. «У кожного зеленого є шанс з газетою «День» — під таким гаслом газета «День» запрошує друзів до цьогорічного фотоврожаю з яскравих знімків та червоно-зелених яблук – символу мудрої зрілості та допитливої юності.

«Я сумнівалася. І звісно, думала не лише про те, що зараз такий складний час, ми всі в тривогах і в гострих переживаннях. Але все-таки вирішили, що треба інколи переключатися та наполягати на тому, що для країни потрібні і культурні проекти, і наше спілкування. Нам справді є один одному що сказати. Ви багато разів бачили нашу виставку. Цього разу ми її змінили. Ми не могли виставити фотороботи без тих знімків, які зробили наші фотокореспонденти, днюючи і ночуючи на Євромайдані. Всі ці події сколихнули не тільки Україну, але й увесь світ. Минулого року це були пазли багатоманітного життя – ми розглядали деталі, вдивлялися в обличчя. А тепер – це така могутня енергетика дуже крупних подій», – розповіла головний редактор газети «День».

Лариса Івшина подякувала гостям виставки за присутність, університету – за традиційну гостинність та «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк» за участь у цьогорічному проекті.

Заступник голови правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк», завідувач кафедри української літератури Ірина Констанкевич звернулася до присутніх: «Приїзд в наш університет виставки газети «День» дуже знаковий. Лариса Олексіївна не могла не приїхати у час такий складний, коли більше запитань, аніж відповідей. І мені здається, що керувалися саме оцими бажаннями: ми — вас почути, а ви — нам підказати. Очевидно, якщо говорити про питання, які стоять перед усіма нами, то варто звернутися до серії «Підривна література» і пригадати, що в цій серії є книга Андрея Шептицького «Як будувати рідну хату». Нам всім треба звернутися зараз до цього питання: «Яким має бути наш новий дім?». І відповіді на питання є саме в цій книзі: це мають бути і християнські, і національні цінності. І коли ми говоримо про те, які є рецепти цього процесу будівництва, я би хотіла навести приклад газети «День». За 17 років, відколи існує газета, 15, відколи є фотовиставка, численна бібліотека газети «День», проекти віртуальні,які є на сайті, англомовні, російськомовні, україномовні видання – це приклад того, як будувати рідну хату».

Варто нагадати, що «підривною» сумішшю, покликаною спонукати читача до активного думання, стала публіцистика Бориса Грінченка, Тараса Шевченка (його щоденник і листування), Андрея Шептицького, Дмитра Донцова, Симона Петлюри, Михайла Грушевського, Степана Бандери, Віктора Петрова,  Єжи Ґедройця, Михайла Хейфеца, Андрія Сахарова, Ліни Костенко, Юрія Шевельова та  Валерія Марченка, Джеймса Мейса.

Ректор СНУ імені Лесі Українки професор Ігор Коцан подякував газеті за те, що вона завжди актуально, яскраво й правдиво розповідає про Україну як на теренах нашої держави, так і в світі та презентував книги серії «Підривна література» усім факультетам СНУ.

У рамках акції «Подарунок рідній школі» усі школи міста отримали «Підривну літературу» у подарунок від благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк». Фонд здійснив передплату газети для 12-ти міських бібліотек. Долучилася до акції Тетяна Тиводар. Вона подарувала книги серії «Підривна література» Луцькій гімназії №4 імені Модеста Левицького.

Інтелектуальним діалогом, розмовою про українську ідентичність, гуманітарну ауру нації та власну відповідальність кожного з нас продовжилася зустріч з Ларисою Івшиною.

Redaktor

Залиште коментар