Дитяча медицина – у центрі уваги благодійного фонду

Напередодні Дня медичного працівника Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання та  Обласне територіальне медичне протитуберкульозне об’єднання відвідали представники благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк».

Традиційно благодійники прийшли не з пустими руками.

Сертифікат на суму 146 тис. грн для ремонту хірургічного відділення заступник голови правління благодійного фонду Ірина Констанкевич передала заступнику генерального директора по медичній частині Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Людмилі Гагаловській.

Окрім того, Ірина Констанкевич розповіла, що 40 медичних працівників цього року відпочинуть у Буковелі. Серед них – і працівники Обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання та Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання.

«Коли ми розглядали звернення, у нас виникла юридична колізія, адже заклади, які потребували допомоги  –  обласного підпорядкування, а благодійний фонд за статутом діє на території міста Луцька. Проте взяли до уваги те, що у педіатрії Обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання та хірургії Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання діагностуються та лікуються лучани і аналогічних відділень у міському підпорядкуванні немає. Ми працюємо для того, щоб була користь усім, хто отримує медичні послуги. Цього року концентруємося на дитячих відділеннях, дитячих закладах, де є гостра проблематика», — розповіла заступник голови правління  благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ірина Констанкевич.

 «Приємно, що це для дітей, адже діти – це наше майбутнє. У нас діти лежать місяцями. Особливо в неонатальному центрі, де є і 500-грамові крихітки», — відзначила Людмила Гагаловська.

Про потреби неонатального центру розповів завідувач Микола Гнатів. Він зазначив, що лікарям щоденно доводиться боротися за життя діток з критично малою масою тіла.

Головний дитячий хірург, завідувач хірургічного відділення Володимир Селюк розповів: «Особливо приємно, що Ігор Петрович, будучи губернатором Одеської області, не забуває про Волинь. Наше відділення, а це дитяча хірургія, – єдине в місті. В області є ще тільки 10 ліжок на базі загальних відділень, де надається допомога дітям, роблять операції».

Вирішив допомогти засновник благодійного фону  Ігор Палиця і з ремонтом педіатричного відділення Обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання.

Генеральний директор ОТМПО Олег Яковенко розповів: «У нашому закладі є багато проблем. Ми до всіх звертаємось, проте на прохання допомогти відповіли не всі.  З розумінням проблеми і підтримкою відгукнувся Ігор Палиця і його благодійний фонд. В Україні панує епідемія туберкульозу, і Волинь не є виключенням. За останній рік приріст захворюваності склав +31%, а приріст дитячої захворюваності у 2013 році (у дітей віком до 17 років) – 76%, і далі росте. Коли хворіють діти, це нонсенс. Тому ми звернулися з проханням допомогти відділенню педіатрії – єдиному в області, яке займається обстеженням і лікуванням дітей, хворих на туберкульоз. Від усього колективу дозвольте висловити слова вдячності і низький уклін за те, що ви робите, вносите свою лепту у майбутнє, у потенціал нашої держави. Хочу запевнити, що буде все об’єктивно і прозоро як з використанням коштів на ремонт, а це 100 тис. грн, так і з вибором працівників, які відпочинуть у Буковелі, адже наші лікарі теж хворіють».

Самі фтизіатри порівнюють себе з пожежниками, які ризикують своїм життям і покликанням обрали благородну мету – загасити полум’я, викликане паличками Коха.

 Лікарі поділилися найгострішими проблемами і потребами. Нагальною для вирішення є проблема відсутності туберкуліну. З необхідних  1,8 млн грн у міському бюджеті віднайшли лише 500 тис. Проте, навіть наявність коштів не врятує ситуацію, адже з початку 2014 року цей препарат на ринку України відсутній. Лікарі стверджують, що МОЗ не провело тендерної процедури щодо закупівлі протитуберкульозних ліків. Тому відчувається відсутність так званих препаратів другого ряду, які використовуються при резистентних формах та необхідного обладнання. З проханням підняти це питання на державному рівні, аби кошти виділили з державного бюджету, лікарі звернулися до Ігоря Палиці як депутата Верховної Ради.

 Подякувала за допомогу фонду завідувач відділення педіатрії, де здійснять ремонт, Людмила Кирилюк.

«Вітаю вас зі святом, бажаю, щоб у ваших буднях було більше радості, задоволення від роботи.  Щоб ви були здоровими, було менше ризиків у такій складній роботі, щоб видужували усі ваші пацієнти», — привітала медичних працівників Ірина Констанкевич.

Redaktor

Залиште коментар