Для Луцьких ОСББ організували “Школу лідера”

За 9 місяців завдяки фінансовій підтримці Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Луцьку утворилося 30 об’єднань співвласників багатоквартирного будинку.

Якщо раніше ще рік-два тому люди створювали ОСББ лише з власної ініціативи, то зараз цього вимагає закон, або ж правління будинком передадуть керуючій компанії.

Процедура створення ОСББ нескладна. До того ж, в Офісах розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» надають всю необхідну інформацію щодо створення ОСББ, організовують відповідне навчання та допомагають з реєстрацією об’єднань.

«Передовсім потрібна воля трьох ініціативних людей, мешканців будинку, які хочуть створити ОСББ. Насамперед, треба повідомити всіх мешканців за 14 днів про те, що будуть збори зі створення ОСББ, – розповідає про деталі процесу працівник Офісу розвитку кварталу, що на вулиці Ковельській, 47а, Інна Ткачук. – Ми проводимо навчання для цих ініціативних груп, надаємо пакет документів, допомагаємо заповнити їх, а після реєстрації ОСББ Фонд відшкодовує витрати на реєстрацію об’єднання».

Мешканці, які створили ОСББ, вже відчуло переваги і спільними зусиллями намагаються дбати про свій будинок.

«Мені здається, що психологічно люди вже стали більш відповідальними, вони вже почали акуратніше відноситися до спільного майна. Мені здається, що це вже є теж. Ну і сподівання звичайно дуже великі,  і плани в нас великі, і я так надіюся, що все, що ми задумали, ми зробимо. Хочемо почати з енергозаощадження, з енергоефективних речей, які  допоможуть і зберегти гроші наших громадян і, відповідно, зберегти ресурси», – розповіла про враження від роботи за новою системою Галина Недогода, голова ОСББ «Відродження, 14».

Окрім цього, Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» продовжує співпрацю з уже створеними об’єднаннями. В рамках проекту «Сприяння розвитку ОСББ» в Офісах розвитку кварталу організували школу лідерів ОСББ.

  «Основною метою створення школи лідера ОСББ є  знайомство новостворених голів ОСББ , при якому вони можуть обмінятися корисною інформацією, результатими, які вони досягли в процесі господарювання вже, на даний момент, та в майбутньому контактувати між собою задля досягнення високих результатів в діяльності ОСББ», – пояснює потребу таких зустрічей Андрій Кремський, менеджер фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» (координатор проекту «Сприяння розвитку ОСББ).

Перші такі зустрічі для голів об’єднань уже організували в трьох Офісах розвитку кварталу. Запрошеним розповіли про державні та місцеві програми підтримки ОСББ, як ними скористатись та про можливості отримання додаткових доходів. Після ознайомлення з існуючими програмами, голови об’єднань мали можливість поспілкуватись між собою, обговорити різні проблеми та обмінятися досвідом.

 

 

oksy

Залиште коментар