До Луцька завітали феї, щоб здійснити дитячі бажання. Відео

Надихнути дітей мріяти без меж, повірити в те, що мрії здійснюються – з такою метою завітали  представники благодійного проекту «Здійсни мрію» і благодійного фонду «Ти не один» «1+1 медіа» в Луцьк. До доброї справи долучився і Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

Куратори проекту переконують: якщо мрію намалювати, зробити видимою – більше шансів на її здійснення. Упродовж осені вони  їздитимуть містами України, аби зібрати дитячі мрії та зробити все можливе, для їхнього здійснення.

Стартував арт-марафон на початку вересня в Одесі. Луцьк – друге місто, в яке завітала  фея Олександра Лобода. Участь у проекті взяли учні школи №11 та маленькі пацієнти Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання. Діти малювали  свої найпотаємніші мрії, а малюнки віддавали гостям з Києва.

  • Ми провели дослідження і результати показали, що лише 5% дітей можуть мріяти без меж. 95% дітей плутають мрії й матеріальні бажання. Свої мрії потрібно озвучувати, насамперед близьким. Мріяти варто, мрії здійснюються, – каже керівник проекту Олександра Лобода.

ЗОШ №11 має художньо-естетичний напрям, тому талановитих дітей тут багато. Всього зібрали 450 малюнків із дитячим мріями. Хтось малював песика, про якого мріє, хтось хоче подорожувати разом з родиною, чиїсь мрії пов’язані з майбутньою спеціальністю.

П’ятикласниця Майя Омелько мріє, про закінчення  війни, яка принесла у їхню сім’ю багато страждань і переживань, адже тато дівчинки – військовослужбовець.

Лідія Ольхова намалювала музей мистецтв. Дівчина мріє, що в Україні буде музей, такий як в Луврі чи Парижі, де будуть експозиціонуватися видатні картини, скульптури та інші витвори мистецтва.

  • На перший погляд – це простий будинок, але це не так, – каже Марійка Скорич. – У мене велика сім’я. Двох старших братів я майже не бачу. Вони постійно їздять на заробітки. Я хочу, щоб ми жили вісі разом…

Марійка любить  малювати портрети. ЇЇ роботи неодноразово перемагали в конкурсах. В майбутньому дівчина хоче стати художником. А ще – мріє  побувати в Діснейленді.

Десятикласниця Катерина Петренко намалювала дві мрії. На одному малюнку вона зобразила майбутню професію – по закінченню школи Катерина хоче стати графічним дизайнером. А ще дівчина мріє відсвяткувати день народження в Карпатах. Торік Катерина, за перемогу в обласному конкурсі з образотворчого мистецтва  отримала путівку від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» на відпочинок у таборі «Артек-Буковель». Гори наскільки запали в душу школярці, що вона мріє знову потрапити в Карпати.

  • Ми плануємо зібрати 100 тисяч дитячих малюнків. Про всі ці мрії дізнається Всесвіт, адже малюнки стануть частиною кольорового променя і під час новорічних свят полетять до зірок, – розповіла Власта Шовковська, керівник Благодійного фонду «Ти не один» «1+1 медіа». – Влітку наступного року ми плануємо відкрити в Києві планету мрій, де втілимо 30 найдивовижніших дитячих мрій.

Пані Власта додала: до здійснення потаємних дитячих бажань долучаються небайдужі люди – чарівники, які розуміють, що таке дитячі мрії, наскільки важливо, щоб вони реалізувалися. Чарівником у 11 школі можна сміливо назвати фонд розвитку «Ерудит», що його за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» створили ініціативні батьки у 2015 році.  Загалом у Луцьку створено 36 фондів розвитку:  18 у школах та 18 у дитсадках. Всі  – за фінансової та організаційної підтримки фонду.

Голова правління фонду розвитку «Ерудит» Наталя Гунько, розповіла: за три роки роботи фонди розвитку  навчальних закладів залучили 3 млн грн додаткових коштів на розвиток освіти, з них 1,4 млн  грн виділив Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».За ці кошти покращили безпеку навчальних закладів, стан актових та спортивних залів, облаштували навчальні кабінети  та класні кімнати, придбали мультимедійне обладнання, оргтехніку, музичну апаратуру. Кожний фонд розвитку індивідуально підходить до вирішення першочергових потреб навчального закладу.

Наступна локація куди завітали феї, які здійснюють бажання, – дитяча лікарня. Юні пацієнти закладу малювали свої мрії. Хтось сам старанно виводив олівцем, комусь допомагали батьки. Пацієнти хірургічного відділення малювали разом з майстрами творчої студії «Чарівний пензлик» ( керівник Алла Жупанюк).

Мрії діток найрізноманітніші. Маленький Сашко мріє стрибати на батуті й відвідати Аквапарк. Проте для цього потрібно пройти тривалий курс лікування. Ще одна пацієнтка онкогематологічного центру мріє про натуральну перуку, адже після кількох курсів хіміотерапії, вона лишилася без волосся. Чотирирічна Настуня намалювала кілька малюнків. Найбільша мрія дівчинки потрапити в Буковель. Разом з тим всі дітки мають одне спільне бажання – одужати.

Опісля, на дітей чекав ще один сюрприз – вистава від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у виконанні юних акторів Творчої студії Наталії Журавльової.

– Ми завжди долучаються до проектів, що їх організовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Наприклад, на святкування Нового року й Різдва ми їздили з дітками по області та показували вистави для дітей особливих категорій. Діти спілкувались, дарували свято і позитивні емоції, – розповідає керівник творчої студії.

–  Перший заступник голови правління Фонду Лариса Тарасюк побажала діткам швидше одужати і більше ніколи не потрапляти у стіни лікарняних палат. Вона зазначила, що здійснювати мрії діток – одна з найважливіших місій Фонду. Адже за 7 років реалізовано багато проекті, які спрямовані саме на розвиток дітей. Це і відпочинок обдарованих  школярів та дітей з особливими потребами в Буковелі, творчі майстер-класи, в яких можуть взяти участь всі охочі.

Особлива увага Фонду до дитячої медицини. Реалізовано ряд проектів, що стосуються обладнання для дитячих поліклінік, педіатричних відділень лікарень. Завдяки допомозі Фонду у відділенні інтенсивної терапії новонароджених, що в пологовому будинку, придбали новий інкубатор та електрокардіограф. Лише на  обласне дитяче медичне територіальне об’єднання витрачено майже мільйон гривень. За ці кошти  відремонтували коридор, хол,  санвузол хірургічне відділення; педіатричне відділення, ЛОР-операційну, розписали стіни фойє консультативної поліклініки, ігрової кімнати онкологічного відділення та палати хірургічного відділення, облаштували майданчик для дітей з інвалідністю у санаторії  «Дачне».

Генеральний директор обласного дитячого медичного територіального об’єднання Сергій Ляшенко. зазначив, що на стаціонарному лікуванні постійно перебуває 350 діток. Крім цього 100 діток  проходить лікування в санаторії «Дачне»,  що є невід’ємною частиною структурного підрозділу лікарні. На базі санаторію діє унікальний майданчик для дітей з інвалідністю, що його облаштували завдяки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Тут є не тільки снаряди для проведення дозвілля, а й карусель і гойдалка, на яких можна знаходитися на інвалідних візках.

  • Кожний позитивний момент, кожна позитивна емоція додаток до повноцінного лікування і він прискорює одужання. Наші двері завжди відкриті для благодійників та акцій, – зазначив Сергій Ляшенко.

Попереду в фей, що здійснюють дитячі бажання, ще багато роботи. Упродовж трьох місяців маленькі пацієнти лікарень та учні шкіл Львова, Дніпра, Харкова, Маріуполя,  Краматорська та Києва поспілкуються з командою чарівників – психологами, арт-терапевтами та феями проекту і дізнаються, як знайти свою мрію та які кроки треба зробити, аби вона неодмінно здійснилася. Організатори закликають усіх  дітей долучатися до арт-марафону –  малювати свої мрії та публікувати у соцмережах, використовуючи хештег #моядитячамрія.

tilkyrazom

Залиште коментар