Енергозберігальні вікна – запорука тепла і затишку

Проект «Ініціативні громади» підтримали жителі села Красноволя  Любомльського району. Тепер у місцевому клубі тепло й затишно. Завдяки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у закладі культури встановили енергозберігальні вікна.

Красноволя розташована за кілька кілометрів від райцентру. У селі нема ні дитсадка, ні школи, ні медпункту. Тому клуб і бібліотека  залишаються єдиним центром дозвілля для жителів Красноволі та сусідніх Лисняків. Коли селяни зрозуміли, що від держави їм годі чекати підтримки, а самим не до снаги встановити нові вікна, звернулися у любомльське представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

«Наш клуб збудований у 70-х роках минулого століття. Дерев’яні вікна за ці роки прогнили, через щілини втікало тепло. Громада вирішила вставити нові вікна, адже у клубі ми проводимо новорічні ранки, Різдвяні  вечорниці, Шевченківські дні, родинні змагання, День села, звітні концерти та багато інших культурно-масових заходів. Силами громади замінили вхідні двері, зробили поточний ремонт. Щоб поміняти вікна, вирішили взяти участь у конкурсі проектів і здобули перемогу. У рамках цього проекту не лише замінили вікна, а й встановили дашок над вхідними дверима», – розповідає завідувачка клубу Світлана Савош.IMG_0394

Енергозберігальні вікна у під’їзді любомльської п’ятиповерхівки встановили теж завдяки співфінансуванню з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Жителі цього 70-квартирного будинку на вулиці Першого травня, 43 ще у травні 2011 року створили ОСББ «Наш дім 43». 

За цей час у багатоповерхівці полагодили покрівлю, усунули аварійну ситуацію з вхідним піддашком в одному з під’їздів, частково утеплили фасад, замінили вхідні двері, облаштували дитячий майданчик.1

На початку зими жильці вирішили встановити у під’їзді будинку енергозберігальні вікна. Ініціативна група членів ОСББ підрахувала витрати й звернулася у міську раду по допомогу.

«Ми просили підтримки на умовах співфінансування. Однак отримали відмову буцімто через брак грошей. Хоча на сесії міської ради виділення коштів на підтримку ОСББ ініціювали та затвердили депутати, – каже голова ОСББ Сергій Пасаман. – А коли в Любомлі запрацювало представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», ініціативна група ОСББ написала проектну пропозицію та отримала перемогу. Наразі вікна замінено, плануємо ремонт коридорів».

«Сьогодні питання енергоефективності – це питання національної безпеки. Сподіваємося, що створення ОСББ допоможе розв’язати цю проблему завдяки залученню коштів держави, бізнесу та активної громади», – підсумувала керівник любомльського представництва Лариса Солом’янюк.

oksy

Залиште коментар