Фанатизм у спорті швидко гасне, якщо немає фінансування

Якими є головні проблеми розвитку спорту та фізичної культури на Волині? І чому такий результат Олімпійської збірної України після змагань в Ріо? Про це і не тільки говорили у прес-клубі газети «Волинь» у колі тих, для кого спорт став одним із головних напрямків роботи в житті. Ініціатором зустрічі вже вкотре є Волинська обласна рада.

DSC_9592

А розпочали з привітань Надії Боровській – учасниці вже третіх літніх Олімпійських ігор, майстру спорту України міжнародного класу з легкої атлетики. Вона стала однією із 8 волинян, які поїхали на ХХХI  Олімпійські ігри. Для нашої країни Олімпіада в Ріо стала найбільш невдалою за всю історію. Всього 11 медалей, з яких лише 2 золотих (5 срібних і 4 бронзових). А тому тем в сфері спорту для розмов чимало. І стосуються вони насамперед інфраструктури, підтримки олімпійців, розвитку фізичної культури і спорту в школах, та дитячо-юнацьких спортивних закладах.

DSC_9573

Учасниця ХХХI Олімпійських ігор Надія Боровська зазначила, що участь  в Олімпіаді присвятила своєму сину. Це стало її мотивацією. Інших, на жаль, немає. Нині щомісяця держава підтримує олімпійців сумою трохи більше 5 тисяч гривень. Професійне взуття, якого вистачає на 2-3 місяці постійних тренувань, коштує близько 2500 грн, а тому цих коштів мало, аби харчуватися і купувати спорядження. Ні для кого зі спортсменів не було відкриттям, що тренери спостерігають за своїми вихованками  з екранів телевізорів, адже коштів на переліт ніде взяти. Треті олімпійські ігри вдома дивився тренер Надії Боровської – Микола Калитка – тренер-викладач легкої атлетики  та директор Луцької ДЮСШ з легкої атлетики «Спартак». Окрім цього він зазначив,  що готуючись до Олімпійських ігор, спортсмен фізично і емоційно виснажується, а тому потребує підтримки з боку влади. За її відсутності годі вимагати результату на Олімпійських іграх.

Спортсмени та  тренери-викладачі спортивних шкіл, які зібрались у прес-клубі, в один голос зазначили, що спорт нині тримається на ентузіазмі тренерів. Директор обласної ДЮСШ Богуслав Галицький навів статистику згідно якої один тренер забирає з вулиці  60 дітей в спортивні секції. Однак у спортивні школи не ідуть працювати. Середня заробітна плата тренера коливається від 1500 до 2000 гривень.

DSC_9645

Брак кадрів відчувається і на місцях у районних та міських спортивних школах. Про це зазначила начальник відділу  виконавчого апарату обласної ради з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери  Галина Картнаухова. Вона наголосила, що в області немає спортивних  інтернатів, де була б створена уся необхідна база для фізичного розвитку та спортивної майстерності.

DSC_9604

Тему спортивної інфраструктури в області жваво обговорювали усі учасники наради. В деяких школах області досі немає спортивних залів. На інвентар окрім меценатів коштів ніхто не виділяє. Заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Орест Маховський зазначив, що засновник Фонду – Ігор Палиця ще в 2011 році, коли Фонд розпочинав свою діяльність, пріоритетним напрямком роботи обрав здоров’я волинян і спорт. Це не просто слова, а обіцянка, яку Фонд реалізує ось уже п’ятий рік поспіль. В період з 2013 до 2016 року в обласному центрі збудовано 18 полів зі штучним покриттям у школах міста. Такі поля у рамках проекту «Футбольне поле в кожну луцьку школу» мають бути у всіх навчальних закладах.  Загалом на спортивну інфраструктуру  міста та області витрачено понад 72 мільйона власних коштів Ігоря Палиці.

DSC_0416

Під час прес-конференції  заступнику голови правління  Фонду Оресту Маховському поставили запитання читачі газети «Волинь», в якому прозвучало те, що на міні- футбольних полях часто грають не школярі, а чоловіки, які домовляються з директором школи та беруть поле в оренду. Орест Маховський  відповів на запитання читачки зазначивши, що усі поля після того, як на ньому завершилися  роботи, передають на баланс управління  освіти Луцької міської ради, а тому саме ця установа відповідає за його  подальшу експлуатацію. Аби мешканці мікрорайону, де розташоване поле зі штучним покриттям, могли займатися на ньому, батьки і діти можуть звернутися до директора школи з колективним проханням узгодити грати на полі у відведений для цього час. У випадках неаргументованої відмови директора, Орест Маховський просить інформувати Фонд «Тільки разом» про такі випадки для з’ясування причин та вирішення ситуації на користь дітей.

Орест Маховський також додав, що з минулого року в рамках програми «Волинь спортивна» будівництво спортивної інфраструктури відбувається на умовах співфінансування з владою міста. Один із таких прикладів – спортивний комплекс у Нововолинську. До таких об’єктів, де є частка коштів з бюджету, мешканці міста ставляться відповідальніше.  

DSC_9632

Депутат обласної ради, заслужений тренер України  Віталій Кварцяний звернувся до міського голови та начальника управління освіти з проханням розібратися в ситуації і допомогти директорам шкіл скласти графіки, хто із дітей і коли грає, аби не було незрозумілих ситуацій. Окрім цього головний тренер  ФК «Волинь» додав, що завдяки Ігорю Палиці, який дбає про спортивну інфраструктуру області і міста юні футболісти  мають де грати у футбол і для них це є великою мотивацією.

По закінченню наради усі члени прес-клубу домовилися об’єднати зусилля, аби спільно реалізувати проект побудови ще однієї обласної спортивної школи в місті. Пропозицією розвитку спортивної інфраструктури в області стало будівництво спортивних комплексів на умовах співфінансування влади, меценатів та громади. Тільки тоді можна говорити про спорт, як запоруку здорової нації.

????????????????????????????????????

DSC_9547

 

oksy

Залиште коментар