Фонд Ігоря Палиці запрошує ініціативних волинян до співпраці

DSC_8892«Відкриття представництв Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у містах Волині – це запрошення ініціативних людей до співпраці», – каже радник голови правління Фонду Олександр Курилюк. – Ми готові до діалогу, пропонуємо проекти, готові обговорювати ідеї, обмінюватися думками, підтримувати, допомагати, шукати однодумців, партнерів, спільно напрацьовувати рішення і разом працювати на результат».

– Яка першочергова функція представництв у районах?

– Наразі майже усі представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у містах та районах Волині розпочали роботу. За їх посередництвом ми хочемо підтримати ініціативних волинян, допомогти їм започаткувати якісні зміни у житті громади та разом з місцевою владою визначити пріоритети розвит­ку. Такий підхід дав позитивний результат роботи у Луцьку. Ми вивчали проблемні питання, спілкувалися з лучанами, напрацьовували спільне бачення і реалізовували різні проекти за підтримки Фонду. Це спрацювало, оскільки для лучан низка питань були близькими, а отже, ми зробили правильні акценти у своїй роботі. Сьогодні ж ті ініціативи, які в процесі спілкування з’являться у представництвах, реалізовуватимуться у спільних проектах чи матимуть підтримку на рівні уже депутатів районної та обласної рад, тобто ідея громади зможе отримати підтримку в реалізації.

Основний акцент у роботі представництв – на громадських ініціативах та спільних проектах. Із благодійних проектів більше переключаємося на проекти розвитку. Разом із громадами плануємо напрацювання серйозних інфраструктурних проектів. Відкриваючи представництва в області, ми пропонуємо ідею співпраці на основі спільної участі.

– Яка мета таких нововведень?

– Насамперед ми створюємо майданчик для предметної розмови щодо проектів та ініціатив громади. Це потрібно для спільного напрацювання рішень. Завжди простіше реалізовувати задумане, коли є обмін думками.

– Чи готове сьогодні суспільство до генерування таких ініціатив? Фонд фактично намагається зараз дати людям віру у власні можливості й те, що вони здатні щось змінити. І це на тлі загального розчарування. На що ви розраховуєте?

– Ми віримо в людей. Про це сказав свого часу й засновник Фонду «Тільки разом», голова обласної ради Ігор Палиця. Попри те, що в людей зараз справді високий рівень апатії до всього, що відбувається у державі, так чи так усім хочеться жити краще. Для того щоб зміни відбулися, їх потрібно починати із себе, з облаштування простору, в якому живеш і працюєш ти, твоя родина, друзі, знайомі тощо. Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» прагне дати людям не лише віру в те, що вони можуть генерувати зміни, а допомогти їм впровадити ці зміни, реалізувати задумане. Це буде непросто зробити, але ми знай­демо активних та цілеспрямованих людей для спільної роботи. Упевнений, що чимало вдасться реалізувати в рамках проекту Фонду «Ініціативні громади».

– Опишіть механізм втілення названих ініціатив. Тобто з чого має початися процес? Розкажіть детальніше про сфери, в межах яких громада може генерувати ідеї.

– Одна з ключових місій Фонду – об’єднання волинян навколо спільної справи, яка є важливою для всієї громади. Така спільна робота передбачає і спільну відповідальність, по суті – те, до чого прийшло суспільство європейських держав. Тільки за таких умов можливий подальший розвиток. У Луцьку ми працюємо з громадськими організаціями, об’єднаннями співвласників за принципом співфінансування. Цей підхід себе виправдав. Те, у що вклався фінансами, власним часом, енергією, вже не так просто знищити. Це те, що людина буде захищати. Недостатньо просто дати фінансову підтрим­ку під той чи той проект, потрібно, аби ініціа­тор бачив розвиток своєї ідеї та брав безпосередню участь у її реалізації, тільки в такому випадку можливий розвиток і суспільна користь.

– Чи можна говорити про те, що Фонд сьогодні частково бере на себе функції, які мала б виконувати держава?

– Певною мірою – так. Дуже багато наразі у волинян важливих питань, у кожному населеному пункті є першочергові проблеми. Завдання представництв Фонду – спільно з громадою, місцевою владою знайти рішення та можливості для їх розв’язання. Ми пропонуємо волинянам спільно попрацювати для міста, селища, села, громади, школи, реалізувати власні ініціативи за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». І якраз започаткувавши роботу за посередництвом представництв, ми, по суті, робимо перші кроки до самодостатності місцевих громад.

– Іншими словами, це вже початки децентралізації?

– Саме так. Про децентралізацію дуже багато говорять, а завдання проекту Фонду, який не випадково дістав назву «Ініціативні громади», – продемонструвати переваги такого процесу в дії. Щоб люди були готові з часом не лише самостійно ухвалювати рішення, а відповідати за них. Іншого шляху до ефективних змін немає.

– Чи є вже групи, що зверталися з пропозиціями щодо втілення ініціатив, про які ви говорите?

– Такі приклади є. Зокрема – у селі Вічинях Рожищенського району ініціативна людина запропонувала сільській раді спільно реалізувати проект з облаштування паркової зони відпочинку поблизу озера. Там є бачення того, що люди хочуть отримати в підсумку. У Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» вони звернулися з конкретним планом втілення свого задуму. Їм потрібна допомога в оформленні документів і часткове фінансування. Громада ж бере на себе виконання робіт з облаштування парку і підтримання його в належному стані. Ми, звісно, посприяємо їм у цій справі, оскільки дотримано основних критеріїв, що передбачені для включення у цей процес Фонду. Головний із них – активна участь громади. До справи долучилася також сільська голова. А на перспективу навіть прописали комерційну вигоду від таких інвестицій.

– Робота представництв базуватиметься на спільних принципах для кожної громади чи матиме індивідуальні відмінності?

– Кожна ініціатива, звернення матимуть своє рішення і, можливо, проект для реалізації. За допомогою представництв плануємо створити своєрідну «дорожню карту» для роботи, обґрунтувавши можливі фінансові ресурси, які жителі можуть використати в інтересах розвитку своєї громади. Ми зможемо допомогти не лише фінансово, а й правильно сформувати та подати ідею громади, роз­робити проект, залучити до її втілення фахівців тощо. Головне – не зупинятися на досягнутому.

 

Адреси і телефони представництв, які уже розпочали роботу:

м. Камінь-Каширський, вул. Ковельська, 16                          (068) 066-74-32, (066) 297-27-12, (03357) 2-33-03

смт Любешів, вул. Незалежності, 79                                       (050) 187-69-16, (068) 065-60-32

смт Маневичі, вул. Некрасова, 10                                              (066) 738-38-27, (068) 065-60-37, (03376) 2-10-01

м. Ківерці, вул. Грушевського, 9                                                    (066) 250-04-34, (096) 102-23-15, (03365) 2-14-04

м. Ковель, вул. Незалежності, 50                                                (099) 526-92-75, (068) 066-74-37

смт Ратне, вул. 1 Травня, 32                                                        (066) 104-48-36, (068) 065-60-21

смт Шацьк, вул. 50 років Перемоги, 60                                    (066) 116-19-29, (068) 066-74-33

 

tilkyrazom

Залиште коментар