Фонд розвитку навчального закладу залучив у дитсадок понад 100 тисяч гривень

На території дитсадка №22 «Радість», що у мікрорайоні ДПЗ міста Луцька, незвична тиша. У дошкільнят саме розпал літніх канікул. Тим часом працівники дитсадка готують приміщення до нового навчального року. Не мають спочинку і батьки, котрим не байдуже в яких умовах перебувають їхні діти.

Син Лілії Почтарук Андрійко перейшов у старшу групу. Хоча до школи йому ще цілий рік, хлопчик вже вміє читати, писати, рахувати.  Ліля – одна з тих мам, яка переймається розвитком своїх дітей. Власне, тому жінка й бере активну участь у житті дитсадка.

  • Це обов’язок батьків, – переконана молода мама. – Допомога може бути елементарна: прийти підфарбувати двері, підклеїти шпалери, облагородити майданчик, підготувати групу до навчального року.

З таким підходом батьків до навчання своєї дитини й не дивно, що коли у Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом» започаткували проект «Фонд розвитку навчального закладу», ДНЗ №22 був одним із перших, де ним зацікавилися.

Фонд розвитку «Радість» успішно працює другий рік. За цей час вдалося залучити у дитсадок понад 100 тисяч гривень. Це батьківські внески, допомога депутатів Луцької міської ради, які активно співпрацюють з дитсадком, кошти підприємців.

За цей час матеріальна база закладу поповнилася плазмовим телевізором, двома бойлерами,  у всі групи придбали кварцові лампи, вихователям купили флеш накопичувачі, щоб вони змогли зберігати методичні матеріали, оновили спортивний інвентар. Долучається фонд розвитку й до різних акцій та заходів, що проводять у дитсадку.  Також організовується багато майстер-класів, тренінгів, спрямованих не лише на розвиток дітей, а й батьків.

Голова правління фонду розвитку ДНЗ №22 «Радість» Андрій Костенко зізнається: порою було нелегко, та всі надії, покладені на фонд розвитку – виправдані.

  • Якщо є бажання зробити для своїх дітей щось хороше, то не потрібно боятися. Все вийде. Можна працювати й добиватися успіху, – знає не з розповідей Андрій Костенко.

Досвід показує: позитивний результат роботи фондів розвитку демонструють лише ті навчальні заклади, де є взаєморозуміння з адміністрацією дитсадка чи школи. У ДНЗ «Радість» таке розуміння є. Адже трудяться заради блага дітей.

  • Я лише рік працюю завідуючою. Але коли прийшла на роботу, відчула, що ми не одні. Нас чують, підтримують. В нас налагодженні стосунки з головою, членами правління фонду розвитку. Завжди є підтримка й допомога, – каже Ірина Сарнавська.

ДНЗ «Радість» працює по двох напрямках: мовно-літературний та фізкультурно-оздоровчий. Минулого року в садочку відкрили культурно-оздоровчий центр «Малятко-здоров’ятко», де діти займаються у підгрупах. Наразі завідуюча разом з правлінням фонду розвитку думають над тим, щоб облаштувати для дітлахів спортивний майданчик.

  • На жаль, сьогодні жоден навчальний заклад не може працювати повноцінно без батьківських коштів. Створення фондів розвитку дає змогу залучити їх більше. Я переконана: щоб піднімати освітній рівень та покращувати навчальну базу для наших дітей такі фонди розвитку повинні бути в кожному садочку, в кожній школі. Бо діти – це наше майбутнє і найкраща інвестиція – це інвестиція в їхній розвиток», – переконана депутат Луцької міської ради від фракції УКРОП Вікторія Побережна.

oksy

Залиште коментар