Фонди розвитку навчальних закладів готові до співпраці

Розвиток українського бізнесу, інтеграція України у світову економічну систему ставлять перед вітчизняними компаніями нові завдання. Одне з них пов’язане з корпоративною соціальною відповідальністю бізнесу(КСВ). Визначаючи КСВ як частину своєї стратегії, компанії у такий спосіб покращують лояльність споживачів та частіше фігурують у ЗМІ з цікавими інформаційними приводами. Крім того, рівень розвитку соціально-відповідального бізнесу є одним із головних факторів добробуту суспільства. При цьому активна соціальна позиція підприємців має полягати в гармонійному співіснуванні, взаємодії та діалозі з суспільством, участі у розв’язанні найгостріших соціальних проблем. Саме цій проблематиці був присвячений форум «Корпоративна соціальна відповідальність як конкурентна перевага: досвід компаній в Україні», що вперше відбувся у Луцьку.

Учасниками заходу стали представники великого та малого бізнесу, інвестори, споживачі, а також українські й зарубіжні фахівці з питань КСВ.

Цікавим форум був і для представників фондів розвитку навчальних закладів Луцька, створених за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Питання, чим живе сьогодні бізнес і в що готовий інвестувати, неабияк цікавить тих, хто всілякими шляхами намагається підтримувати й розвивати заклади освіти: чи то школи, чи дошкільні навчальні заклади.  DSC_0867

«Дуже приємно, що в Луцьку є великі корпорації, є бізнес, який визрів для того, щоб розвивати в себе корпоративну соціальну відповідальність. Сьогодні направду відкрилися нові можливості, перспективи для спілкування, для того, щоб залучити додаткові кошти в рамках КСВ до розв’язання актуальних питань в освіті. Адже, вкладаючи у дітей, ми вкладаємо у своє майбутнє», – зауважила Наталя Гунько, голова фонду розвитку ЗОШ №11 м. Луцька.

Щодо переваг, які отримає бізнес, інвестуючи в освіту, то, на думку Наталії Гунько, це збільшення аудиторії прихильників, позитивний імідж серед населення, додаткові інформаційні приводи, відчутний соціальний ефект за невеликих затрат.

«Ми можемо запропонувати бізнесу готові кейси, щоб було зрозуміло, як саме зараз можна інвестувати в дітей. Безумовно, якщо вкладати в освіту, то вже через кілька років самі підприємства отримають молодих фахівців, які будуть володіти сучасними технологіями. Це у випадку, коли кошти були спрямовані на технічну модернізацію навчальних закладів. Ми готові підтримувати довготривалі партнерські відносини й робити наше суспільство більш освіченим, відповідальним та небайдужим», – наголосила голова фонду розвитку ЗОШ №11 м. Луцька.

Підкреслив важливість піднятих на форумі питань і Борис Смаль, менеджер Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»:

«Корпоративна соціальна відповідальність у нашій країні, а особливо в теперішній ситуації, є дуже актуальною. Сьогодні  галузь освіти фінансується якщо не за залишковим принципом, то недостатньою мірою. Школи виживають за рахунок убогих місцевих бюджетів та коштів батьків, залученої спонсорської допомоги. Тому мені приємно чути, що і в нашій країні до освіти буде привернута увага бізнесу. Представляючи фонди розвитку навчальних закладів, ми почуваємося потенційними клієнтами і намагаємося знайти точки дотику з учасниками форуму, представниками бізнесу. Деякі ідеї вже народилися, були навіть спроби перших переговорів. Ми активно працюватимемо в цьому напрямку, бо хочеться бути цікавими для великого бізнесу як партнери».

Глобальніше це питання бачить керівник Офісів розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олександр Жариков. Він вважає, що питання КСВ треба лобіювати на національному рівні.

«Люди, які на сьогодні заробляють більше грошей, мають допомогти країні вийти з руїни, відновитися. А для цього треба навчитися того найкращого, що є в розвинутих країнах, перейняти їхній досвід і запровадити його в себе. На форумі було дуже цікаво почути фахівців у цій сфері з-за кордону, які вже мають чималий досвід. Це для нас практично як побачити майбутнє. І що швидше почнемо втілювати КСВ у нас, то краще: починаючи з маленького підприємця, який біля свого торгового кіоску може поставити смітнички, й до великого бізнесу. Тільки тоді це дасть ефект у довготривалій перспективі».

Під час форуму учасники мали нагоду отримати всебічну інформацію про важливість КСВ для стратегії компанії та переваги, які вона дає бізнесу і суспільству. А під час панельної дискусії – активно поспілкуватися, поставити запитання й отримати відповіді від спікерів, що виступали і презентували свої досягнення.

Участь у форумі представників фондів розвитку навчальних закладів довела, що вони готові розвиватися й залучати бізнес до інвестування в освіту.

tilkyrazom

Залиште коментар