Галина Шатецька: “Головне – не залишатися байдужими”

Луцький територіальний центр соціального обслуговування – місце, де завжди людно. Щоденно через поріг установи переступають 250–300 людей важкої долі. Це одинокі, люди з обмеженими можливостями, безхатченки. 

Спектр послуг, що їх надає терцентр,  приємно дивує  кількістю та різноманітністю. Тут можна пообідати, пройти фізпроцедури, позайматися на тренажерах, помитися, скористатися перукарськими та швейними послугами, провести цікаво дозвілля, взяти необхідні речі у кімнаті дарованих речей, скористатися послугами столяра, сантехніка.

Сестра медична з фізіотерапії Надія Гринько каже:  відвідувачі фізіотерапевтичного кабінету – люди різного віку й з різними захворюваннями.

Олег Говоров кожного дня займається у тренажерній залі терцентру

Обіди в територіальному центрі смачні та калорійні

– Щорічно ми обслуговуємо понад 4500–4600 підопічних, – зазначає директор територіального центру Галина Шатецька. – Зараз у нас харчується 147 людей. 923 людини  отримують послуги соціальних робітників удома. Зміст послуги включає доставлення продуктів, прибирання, особисту гігієну, розв’язання питань у держустановах, придбання ліків. Декілька років поспіль під час морозів працює пункт обігріву для безхатченків. Тут вони можуть попити чаю, поїсти, помитися, перебути ніч.

Галина Шатецька у соціальній сфері працює з 1991 року

Галина Іванівна – особливий керівник,  з небайдужим ставленням до проблем кожного підопічного та  умов роботи  підлеглих  їй працівників. У соціальній сфері Галина Іванівна працює понад чверть століття. Починала з посади соціального робітника, працювала діловодом, касиром, інспектором з відділу кадрів, заступником директором. А з 2007 року – директор терцентру. За цей час жінка побачила багато життєвих ситуацій, пропустила крізь себе не одну життєву історію.

  • До нас рідко приходять з радістю, частіше – навпаки. Головне не бути байдужими. Адже найважливіше для людей важкої долі – увага, вміння вислухати. Є багато важливих проблем, яких не можемо вирішити в нашій установі. Тоді скеровуємо відвідувачів до спеціалістів. Людина зазвичай вдячна за те, що її вислухали, дали якусь пораду, – ділиться робочими моментами Галина Шатецька. – Підтримки від влади практично не маємо. Та світ не без добрих людей. Дуже допомагають благодійні організації. Завжди можемо розраховувати на підтримку Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Фонд співпрацює з Луцьким територіальним центром з 2013 року. За цей час за кошти Фонду харчувалися понад дві тисячі осіб, лежачих хворих забезпечували санітарно-гігієнічними засобами, придбали медичну техніку для фізіотерапевтичного кабінету.  Завдяки Фонду покращили умови роботи харчоблоку: відремонтували та облаштували кімнату для миття посуду, встановили кондиціонер, придбали побутову газову плиту, електричну сковороду, холодильники, посуд. У 2016 році відремонтували санітарну кімнату, якою можуть скористатися не лише ті, хто займається в тренажерному залі, а й підопічні, які проживають у приватному секторі й не мають відповідних вигод.

Кімната для творчості та відпочинку

 У 2018 році за підтримки Фонду в терцентрі відкрили кімнату для творчості та відпочинку. Тут відвідувачі установи займаються в гуртках, релаксують, отримують послуги соціальної адаптації. Інструктор з трудової адаптації Оксана Крамар каже: таке дозвілля мають попит не лише серед людей пенсійного віку, а й серед молоді. Тут малюють, ліплять з глини, роблять ляльки-мотанки, слухають музику, чаюють, і що найголовніше ­– спілкуються.

Оксана Крамар: “Наші двері відкриті для всіх”

На часі ще одна добра справа до якої долучиться Фонд. Незабаром, завдяки його фінансуванню, в терцентрі відремонтують пральню. Як розповіла Галина Шатецька, прання білизни – одна з послуг для самотніх людей, яку надає територіальний центр. Упродовж року цією послугою користуються понад 300 підопічних. До кінця 2018 року Луцька міська рада плану відкрити притулок для осіб без постійного місця проживання. Терцентр надаватиме їм послугу прання, то ж навантаження на пральню суттєво зросте. Приміщення пральні потребує ремонту. Адже система каналізації та сантехніка встановлені понад 30 років тому. За кошти Фонду будуть проведені ремонтні роботи, придбають пральну машинку та пластикові меблі.

Надія Матвійчук надає послуги з прання білизни для понад 300 самотніх лучан

Щорічно першої неділі листопада відзначається День працівника соціальної сфери України. Перший заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариса Тарасюк привітала працівників територіального центру з професійним святом. 

Фонд привітав соціальних працівників з професійним святом

  • Працівники соціальної сфери щоденно спілкуються з людьми, на чию долю припали важкі випробування. День у день ви проявляєте милосердя, робите добрі справи, допомагаєте долати життєві обставини. Тож нехай у вашому житті буде побільше яскравих кольорів та сонячних днів. Нехай те добро, що ви його даруєте людям, повертається до вас сторицею, – побажала Лариса Тарасюк.

tilkyrazom

Залиште коментар