Господарі гуртожитку – його мешканці

Багатоповерхівка на бульварі Дружби народів, 2, будувалася як гуртожиток для підшипникового заводу. У так званих «малосімейках» мешканці мали проживати тимчасово, доки завод не забезпечить просторими квартирами. Однак після розпаду СРСР ситуація кардинально змінилася і більшість родин не дочекалися розширення житлової площі.

  • Я прийшла працювати на завод у 17 років і оселилася в цьому гуртожитку жити. Минуло понад три десятиліття, а у коридорах, фойє, актовій залі все залишилося, як тоді. Старі стенди боїмося знімати – обсиплеться штукатурка. Люди приватизували квартири і кожен зробив ремонт. А що робиться за порогом помешкань, нікого не цікавило, аж поки наприкінці 2015 року ми не створили ОСББ, – пригадує голова правління ОСББ «Дружби народів, 2» Валентина Левицька.

До цього рішення жильців підштовхнули в Офісі розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», що на бульварі Дружби народів, 6. За словами Валентини Левицької, працівники Офісу надали повну інформаційну та юридичну підтримку,  а в рамках проекту «Сприяння розвитку ОСББ » була здійснена компенсація витрат на реєстрацію ОСББ.

  • У нашому будинку мешкає 240 сімей. Це дуже багато, ніби 7 під’їздів у багатоквартирному будинку, – пояснює голова правління ОСББ. – На загальних зборах обрали ініціативну групу і обговорили першочергові завдання.

Оскільки в будинку проживає багато молодих родин, спочатку вирішили облаштувати дитячий майданчик. Завдяки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» дітлахи тепер безпечно бавляться неподалік гуртожитку. Також Фонд допоміг встановити на стіні будинку дві меморіальних дошки на честь загиблих в АТО мешканців.

  • Переконавшись, що у Фонді допомагають конкретними справами, ми вирішили подати на розгляд вартісніший проект. Мешканці зійшлися на думці, що в будинку треба замінити вхідні двері. Річ у тім, що в гуртожитку часто влаштовували гучні посиденьки випадкові люди, особливо у вечірню пору. Тому всі одноголосно вирішили встановити металеві двері з домофоном, – каже Валентина Левицька.

Мешканці дев’ятиповерхівки задоволені результатом реалізованого проекту. Тепер коридорами не прогулюються небажані гості, які могли й щось поцупити з комірчин чи викрутити лампу в коридорі. Відчувши себе господарями будинку, мешканці планують найближчим часом відремонтувати стару покрівлю.

За словами представника Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Олени Оліфірович, мешканці будинків, де створені ОСББ, самі визначають першочерговість проблем, шукають оптимальні шляхи їх розв’язання, залучають додаткові кошти на ремонт чи модернізацію. У цьому їм допомагають фахівці Офісів розвитку кварталу в рамках проекту «Сприяння розвитку ОСББ», що його реалізовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Олена Оліфірович зазначила: згуртувавшись із жильцями сусіднього гуртожитку, мешканці гуртожитку, що на бульварі Дружби народів, 2, мають намір подати звернення на встановлення у дворі тенісного стола.

oksy

Залиште коментар